Прахосмукачка робот - 3

  • 73 219
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10
И на мен ми се разтропа здраво кутията и се оказа че са заминали едни зъбчати колелца, въпреки редовното и основно почистване, и се наложи да си купуваме нова кутия барабар с четките. Направо съм много ядосана, изобщо не ни бяха предупредили да чистим основоно кутията с четките. Сега даже ми се изсмяха и казаха, че аз съм си виновна. А аз толкова внимателно съм вадила всяко косъмче и прахоляк от там.  #2gunfire

# 31
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Коя е точно кутията с четките? Имам едни жълти отстрани, които ги вдигам, за да извадя четките, какво друго трябва да й чистя? И за колко време се разбиха?

# 32
  • Мнения: 60
Anisab, благодаря за отговора. Ще потърся в Метро.

Fairy, доволна ли си от покупката?  И аз мислих за Скуба, но първо май ще е Агамата.

# 33
  • Мнения: 3 818

Fairy, доволна ли си от покупката?  И аз мислих за Скуба, но първо май ще е Агамата.

Да, много съм доволна, от 20-тина дни я имаме, всеки ден я пускаме, не съм пускала обикновена прахосмукачка, откакто я взехме, вкъщи е много по-чисто и най-важното, няма го вече тоя фин прах, който постоянно се наслоява. Освен това, когато имаш възможност всеки ден да се чисти, няма как да се изцапа така, както се цапаше като пусках прахосмукачка веднъж седмично.
Аз може би писах по-назад, това, което забелязах като разлика от прочетеното за Румба, е че не сканира апартамента, а просто върви около мебелите. Затова е добре да й ограничаваш пространството, примерно аз не я оставям да чисти в целия апартамент, а само в две стаи, затварям й вратите и като преценя, че е готова, тогава я пускам в другите стаи. Да си призная дори моп функцията не съм й пускала, защото няма нужда, не съм и бърсала пода, просто тя премахва всичко по пода.

Само да добавя, че не съм я пробвала върху килим, защото вкъщи нямаме.

Последна редакция: вт, 29 яну 2013, 14:55 от Fairy

# 34
  • Мнения: 1 201
Meggysan, предполагам че трябва да се почистят зъбните колела, както "добра" беше показала-  http://www.youtube.com/watch?v=s2Ts9oMs7J0&feature=related.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Лелеее, аз толкова чак не чистя. Ще трябва да я поразглобим май, вече месец я ползваме доста интензивно.

# 36
  • Мнения: 1 201
Да не си помислиш, че аз съм я чистила така?  Laughing Все се каня, но само като отворя клипчето и видя колко се разглобява и ми умира мерака.  Mr. Green

# 37
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Да не си помислиш, че аз съм я чистила така?  Laughing Все се каня, но само като отворя клипчето и видя колко се разглобява и ми умира мерака.  Mr. Green

Не, че ми умира мерака, но не мисля, че трябва след всяко чистене чак такова. Но поне на 1-2-3 месеца може би е добре.

# 38
  • Мнения: 60
Fairy, благодаря. А кой е твоят модел?

# 39
  • Мнения: 1 201
Е, не става въпрос да се почиства така всеки път, но може би 2- 3 такива годишно, ще помогнат да се избегне печалния край на зъбчатките както при veder6e.

# 40
  • Мнения: 3 818
Fairy, благодаря. А кой е твоят модел?

Ето този, аз си я взех от тук, с въпросното намаление. Направо е без пари за работата, която върши Laughing
http://get.bg/product_info.php?products_id=73409

# 41
  • Мнения: 832
Тези прахосмукачки-робот успяват ли да изчистят, ако в стаята има килим (моите са 100% вълна и такива с реснички, които са изкуствена материя)? Или подът трябва да е гол?

# 42
  • София
  • Мнения: 10
Да, точно това клипче обяснява как се чисти кутията с четките. Само дето тази е оранжева, а нашата е зелена. Когато отворихме вътре беше пълно с какви ли не гадости и космалаци и пластмасата направо се беше разтопила. Така че ви съветвам да си ги чистите на 2-3 месеца и така ще ви служат по-дълго. Моята приключи курса за малко над 2 години. Батерия и кутия за четки, т.е. инвестирахме още 150-170 лв.

# 43
  • Мнения: 2 719
Ау, ужас, вече 5-6 месеца я ползвам и не съм я чистила така.Какво ли е станало???
Мерси!

# 44

Общи условия

Активация на акаунт