ВЪПРОСИ към модераторите и администраторите

  • 383 249
  • 5 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 708
Регистриран потребител съм от доста време, но предпочитам да чета без да се логна през акаунта. Логвам се, когато реша да пиша.
Днес установих, че не мога да ЧЕТА, в раздел "Семейни отношения", ако не съм се логнала/регистрирала съответно. При избор от лентата горе за бърз достъп до раздели на Семейни отношения, се отваря страница, която ми казва, че или трябва да вляза в профила си, или да се регистрирам.
Това е ново правило ли, защото потърсих и не го открих? Не го оспорвам, Ваше право е да решите, как ще си го организирате и няма нужда да ми цитирате конституцията и дали пише в нея за бг -мама, просто ще съм благодарна, ако ми покажете къде мога да прочета най-актуалните правила към днешна дата, за да мога да се съобразявам с тях, а не да се чувствам изненадана, при положение, че принципно се старая да прочета какво имам като права и какво не в бг-мама. Но може би са някъде, където не мога да ги открия с новата визия.
Благодаря

# 61
  • Мнения: 54 493
Да разбирам ли , че всички потребители вече имат право да пишат в СО ? Thinking
Дори с 0 публикации ?
Ако е така , не ми изглежда добра идея . ooooh!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 508
Да разбирам ли , че всички потребители вече имат право да пишат в СО ? Thinking
Дори с 0 публикации ?
Ако е така , не ми изглежда добра идея . ooooh!

Какво толкова има в СО по-различно от клюкарника? Новорегистрираните потребители не могат ли да имат семейни проблеми или да имат какво да кажат по някой въпрос, свързан със СО? Добре, че махнаха ограничението, виждаше ми се безсмислено. Пък съществуват и такива потребители, които от години пишат в раздели, в които не се броят мненията, трябва ли насила да пишат в подфоруми, които не ги интересуват, само за да натрупат мнения, които да им позволят да пишат в СО?

# 63
  • Мнения: 54 493
А защо беше въведено ограничението ?

# 64
  • Мнения: X
Защото се пускаха "пързалка" след "пързалка" и сега пак ще бъде така.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 508
След въвеждането на ограничението тези пързалки можеха да се пускат на много други места, и предполагам са пускани, но тук във форума не е анархия, модераторите си вършат работата, и при това добре, така че мисля, че страховете ви за СО са напразни.

# 66
  • Мнения: 54 493
Защото се пускаха "пързалка" след "пързалка" и сега пак ще бъде така.

Ми именно !
Досега бяха в Клюкарника , сега пак ще се върнат в СО . ooooh!

# 67
  • Мнения: X
В Клюкарника ги триеха, защото като тематика бяха предназначени за СО.
Аз напоследък в Клюкарника не чета много, ако модераторите не следят вече за тези неща - кофти.

# 68
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Честита Нова година! Пожелавам ви здраве, щастие, сили и още повече успехи през 2014! Simple Smile

Искам да съобщя за малък бъг. Разликата между часовата зона на форума и тази, от която пиша е един час. Направи ми впечатление, че въпреки моите настройки, в полето за Нови отговори/Известия се появява часът на последната публикация по форумското време, а не по моето. В темите всичко е наред. Например за мнение публикувано в 11:58 мое време в Нови отговори пише, че е пуснато в 12:58. Със сигурност бъгът не е нещо фатално или спешно, но ви сигнализирам, защото може да бъде объркващо за хора с по-големи часови разлики.
Приятен ден!

# 69
# 70
  • Мнения: 2 280
И антивирусната ми ги засича като вируси... не спира да пиука  ooooh!

# 71
# 72
  • Мнения: 35 993
Няма да се старае повече, благодаря за сигнала.

# 73
  • Мнения: 3 237
Дами и господа модератори и администратори, честита Нова Година! Пожелавам ви здраве, душевно равновесие, търпение и смелост!

Преди малко повече от две години се регистрирах във форума, а наскоро ми бе наложено наказание, така че имах достатъчно време да помисля върху някои проблеми на виртуалното общуване и да формулирам предложения за отстраняването им.
Един от най-сериозните проблеми е използването на два и повече никнейма, от един потребител. Трудно се доказва, но сигурно има техническа възможност за това. Бих искала да знам дали сте се сблъсквали с такива случаи и дали сте се справяли, защото аз за себе си съм сигурна, че и сега това грозно явление не е изкоренено и комфортно съществува.
Друг проблем е неприемането на чуждо мнение, натрапване на собственото чрез манипулации и нападки, заливането на темата с многобройни еднотипни публикации, кичът. Правилата не приемат тези явления, но те си съществуват необезпокоявани.
Един конкретен въпрос – приемате ли за нормално, един потребител, в една тема, да публикува всеки ден по 30-40 отговора, понякога и повече?

Разбирам, че общуването с много хора е изкуство както в реалния живот, така и във виртуална среда. Естествено, понякога се стига до спорове и намеса на модератори. От това, кой как реагира в тези спорове, личи моралът и интелигентността както на участващите потребители, така и на предупреждаващите ги модератори.
Ще отбележа, че изказът на Tatti е много остър и арогантен. Според моите убеждения, той като администратор е длъжен да спазва правилата на добрия тон. Ако потребителите могат да бъдат най-различни по образование, възпитание и характер, Tatti като служебно лице трябва да демонстрира само най-високо ниво на ум, обноски, справедливост, и уважение към другите потребители. За другите модератори нямам впечатления, не са публикували в темите, които посещавам.
1.       Това е първото ми предложение - всички модератори и администратори да се отнасят с уважение и в рамките на добрия тон, към потребителите, дори когато те са нарушители на правилата, или наказани.
2.       Каквото и да е наказанието за даден потребител, той има право да го знае. Не мога да приема наказание без определен срок. Престъпниците дори са осъждани на определен срок, имат и право на обжалване. Аз настоявам поне за информация относно срока на наказанието.
3.       Докато бях наказана, нямах достъп до собствените си изпратени писма. Защо? Ако ми е забранено да изпращам нови, защо да не мога да прегледам предишните си писма?
4.        Не можех да търся потребители. Това също ми се вижда странно. Щом мога да виждам профила на потребителите от публикациите им в дадена тема, защо да не мога да потърся някой стар познайник например?

Може да има и други предложения, от хора с по-дълъг форумен стаж и по-добра техническа грамотност. Това е само от мен. Благодаря Ви за вниманието! Надявам се да приемете писмото ми като желание да се подобри един форум, който ми е интересен, който чета ежедневно и в който намерих много нови приятели! Сърдечен поздрав, Валентина

# 74
  • Мнения: 6 323
Днес установих, че не мога да ЧЕТА, в раздел "Семейни отношения", ако не съм се логнала

Моля, проверете сега.

Да разбирам ли , че всички потребители вече имат право да пишат в СО ? Thinking
Дори с 0 публикации ?
Ако е така , не ми изглежда добра идея . ooooh!

Временно, тестово.

Един от най-сериозните проблеми е използването на два и повече никнейма, от един потребител. Трудно се доказва, но сигурно има техническа възможност за това. Бих искала да знам дали сте се сблъсквали с такива случаи и дали сте се справяли, защото аз за себе си съм сигурна, че и сега това грозно явление не е изкоренено и комфортно съществува.

Мултиакаунтингът е недопустим спрямо правилата.
Когато има данни и доказателства за мултиакаунтинг, то се налагат ограничения върху ползването на профилите.

Един конкретен въпрос – приемате ли за нормално, един потребител, в една тема, да публикува всеки ден по 30-40 отговора, понякога и повече?

Ако публикациите са поредни, без мнения помежду им - не, не се поощрява.
Ако публикациите са по темата, не са офф-топик, ако не е монолог, то не виждам правило, което да може да забрани на даден потребител да пише по дадена тема. Не смятам, че можем да наложим ограничение тип "ще пишете до 5 публикации на ден в тема".

1.       Това е първото ми предложение - всички модератори и администратори да се отнасят с уважение и в рамките на добрия тон, към потребителите, дори когато те са нарушители на правилата, или наказани.

Комуникацията, общуването, отношенията са двупосочни процеси. Въпреки това смятам, че всички модератори и администратори в много случаи проявяват даже много повече от необходимото търпение и толерантност. Моля, цитирайте точно обида, отнесена към Вас.

2.       Каквото и да е наказанието за даден потребител, той има право да го знае. Не мога да приема наказание без определен срок. Престъпниците дори са осъждани на определен срок, имат и право на обжалване. Аз настоявам поне за информация относно срока на наказанието.

Платформата в момента не предлага функционалност, която да указва срока.
Предвидено е да бъде добавена такава функция, която да информира потребителя за срока на наложеното ограничение.

3.       Докато бях наказана, нямах достъп до собствените си изпратени писма. Защо? Ако ми е забранено да изпращам нови, защо да не мога да прегледам предишните си писма?

При забрана за писане би трябвало да не можете да пишете нови писма, но да имате достъп до пощата си. Сега тествах, видях, че явно има бъг и при наложена забрана за изпращане няма достъп до вече изпратените. Ще съобщя на програмистите да отстранят тази грешка.

4.        Не можех да търся потребители.

Това не приемам за вярно. Търсенето на потребители през глобалната търсачка горе в лентата е достъпно за всички логнати потребители. Списъкът с потребители и съответно разширеното търсене на потребители е спряно глобално, за всички (вкл. и модератори) по съвсем различни причини и няма общо с Вас и Вашето наложено ограничение.

Общи условия

Активация на акаунт