Хотели или хижи в местността Узана над Габрово 2

  • 3 739
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте, намерих старата тема, но тя е архивирана. Искам да получа актуална информация за хотелите в този регион. Резервирала съм за Прима С, но като чета отзивите, започвам да се замислям. Гледах сайта на Импулс, добре изглежда, и цените не са лоши, но дали е така както на снимките. Някой ходил ли е скоро в района. Никога не съм карала ски, искам да се пробвам, но в Банско, Боровец и т.н. не ми е по джоба. Освен хотелите ме интересува и условията за ски- за средата на февруари, дали ще има достатъчно сняг? Цените на ски оборудването как са, абе на кратко, всичко за което се сетите.
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 514
Здравейте, намерих старата тема, но тя е архивирана. Искам да получа актуална информация за хотелите в този регион. Резервирала съм за Прима С, но като чета отзивите, започвам да се замислям. Гледах сайта на Импулс, добре изглежда, и цените не са лоши, но дали е така както на снимките. Някой ходил ли е скоро в района. Никога не съм карала ски, искам да се пробвам, но в Банско, Боровец и т.н. не ми е по джоба. Освен хотелите ме интересува и условията за ски- за средата на февруари, дали ще има достатъчно сняг? Цените на ски оборудването как са, абе на кратко, всичко за което се сетите.
Благодаря Ви!
Здравей,аз съм от Габрово,и горе-долу са ми познати хотелите,за които питаш.Прима С е една идея по-луксозен от Импулс ,но доста по-малък.В Импулс бих предпочела реновираните стаи,там е по-широко в общите части-барове,ресторант, и др.До Прима С  ,най-близката писта е доста стръмна,докато до Импулс има само малка детска писта,другите са по-далече. Не знам колко е наема на ски,ние ходим с наши.Сняг в момента има предостатъчно. Grinning

# 2
  • Мнения: 293
Преди време ходехме много често на Узана,но вече не.Курорта е малък ,има общо 5-6 хотелчета накръст.
Според мен х-л Импулс е по-добър от Прима S.
В последните години сняг там много не натрупва,пистите са малки.Изобщо Узана не е това,което беше преди години.Много хубав хотел е Хлебна,но е малко по-отдалечен от останалите хотели.

Последна редакция: пн, 28 яну 2013, 16:15 от Natai_Nat

# 3
  • Мнения: 51
С.Васи:
Здравей, през декември бяхме в Импулс. Бяхме в нереновиран апартамент, нищо особено -старо обзавеждане, стари бани, но пък достатъчно място, 2 бани и много топло и уютно.Студиото- реновирано е много подходящо, но нямаше свободно. Много място има за децата да се забавляват в хотела- стая за игри на 3етаж, големи общи площи на всеки етаж.Ски гардероът-10 лв на ден и учител -за 15 лв на час(ски), има и пакетни цени с намаление. храната вкусна, цените- нормални, музика на живо- певец и йоника, никаква чалга!!!народни и шлагери- италиански и английски. Доволни останахме, пистата до хотела е малка (има и влек), но с кола можеш да стигнеш до други писти.Нещо друго ако те интересува, питай. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 55
Благодаря Ви за отговорите! Това което четох като отзиви, конкретно за Прима С, че е много занемарено, и не е добре отоплено, затова се замислих за друг и по-конкретно в Импулс. Felicity, там имаше ли проблем с отоплението? А ако някой има скорошно мнение и за Прима С, ще съм благодарна да се включи. Друго, което ме притеснява, ако има много сняг, има ли проблем да се качиш с кола до там - чисти ли се пътя, трябват ли вериги, не съм ходила на планина зимата, но при нас като завали, и стават едни навявания - това най-ме притеснява.

# 5
  • Мнения: 24 467
На мен лично ми допада най- много х-л Еделвайс- има най- страхотната гледка от всички хижи в околността:

http://www.gap-tours.com/Hotel%20Edelvais.html

http://www.rooms.bg/hotel-uzana-hotel-edelvais1.html

http://nagosti.com/hotel_24.html

Друга хижа, на която има малка писта с възможност за обучение, е х. Географски център:

http://www.gap-tours.com/hotel_Geografski_centar-Uzana.html

Пиша си ги хижи аз.
Лично на мен Прима С не ми допада, много ми е в ниското някак, усойно ми е. Лично впечатление и персонално усещане ми е. Споделям само.

Пътят се чисти редовно, не съм го виждала непочистен, освен при някоя извънредна ситуация, може би. Вериги точно за там никога не сме ползвали.

За снега - кой да ти каже как ще е през февруари?  Laughing

Последна редакция: вт, 29 яну 2013, 09:41 от Judy

# 6
  • Мнения: 51
Импулс е много добре отоплен, мн слънчев ни беше апартаментът, стояхме по къс ръкав в хотела. Той се намира близо до главния път, от там наляво и след него нагоре се намира Еделвайс, разходихме се пеш до него. Пътищата бяха почистени навсякъде, аз също мн се притеснявах като тръгвахме, защото имаше затворени пътища из Б-я, но стигнахме без да ползваме веригите.
Пистата на Еделвайс е по-дълга от на Импулс, което е плюс,(също има гардероб),  самият хотел е по-малък, незнам как са стаите. Тъй като времето беше много слънчево, макар че имаше мн сняг, се разходих до почти всички хижи-хотели наоколо. Пистата на Горското е най-дългата, но е много мрачно там. На Географски център е с хубаво изложение, като тази на Импулс.Нещо друго ако има, питай.
Но ако искаш лукс- не е в Узана.
Но с хубава компания навсякъде е весело.

# 7
  • Мнения: 4 936
Моля, който е ходил да сподели какви са пистите на Узана, влекове, дължина, трудност.. на едно място ли са или трябва да ходиш с кола от една до друга влечка. Ски гардеробите в хижите ли са или на самите писти.. ?

Общи условия

Активация на акаунт