Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 6 част

  • 378 352
  • 3 655
  •   1
Отговори
# 2 910
  • София
  • Мнения: 579
Аз от всичко което изчетох тук и в още една две теми, мисля че моя лекар е др Киров. Дали мога да си запиша час за да се стещна с него и да обсъдим плана ми за раждане? Аз съм в средата на 8 месец и мисля, че вече е време да се свържа с лекар. Препоръчват ми и др Стерков, обаче незнам дали би се съобразил с моите изисквания- да се движа през цялата първа част от раждането, да се ползва окситоцин в много краен случай, да ми дадат бебето веднага като се роди за да го гушна и да усети тялото ми, да има отложено клампиране поне 3-4 минути.

# 2 911
  • Мнения: 919
Еос, отложено клампиране беше да изчакат с прерязването на пъпната връв, нали?

# 2 912
  • София
  • Мнения: 579
Да точно това е, в англия е въведено със закон и се прилага при всяко раждане дори при секциото.

# 2 913
  • София
  • Мнения: 1 641
А тук и някой беше разказвал, че въпреки, че са настоявали за това, въпреки, че лекаря също е настоявал, акушерката е била стиснала пъпната връв и демонстрирала, как виждаш ли не пулсира вече и защо да не я реже... Аз за тези неща ще подготвя таткото да следи, че аз не знам колко ще съм адекватна.
Иначе и аз съм се насочила към Киров, дано човека е жив и здрав да ни дочака да родим   bouquet

# 2 914
  • Мнения: 505
Мен това за пъпната връв ми беше желанието, казах си като ме приеха да раждам, а те ми се изсмяха и ме коментираха пред мен :"Чухте ли, моля ти се...", въпреки че на отворените врати друго казаха.. както и да е, като стигнах до раждането само исках детето да е живо и изобщо за пъпната връв нямаше и шанс да помисля, колкото и да се навивах да не забравя, но пък и той не изплака веднага.

# 2 915
  • Мнения: 2 203
На една от лекциите за бременни, на която присъстваше главната акушерка Теодора ... (не помня фамилия), тя категорично отрече възможността да има отложено клампиране в тяхната болница, защото бебето бързо се охлаждало и т.н.

# 2 916
  • Мнения: X
Може, може. Това не зависи от акушерката, лекарят има думата.

# 2 917
  • Мнения: 505
Предлагат и бланка за планирано раждане, където можеш да си подпишеш предпочитанията, включително и за пъпната връв. На нас пък на отворените врати ни казаха, че без никакъв проблем се съобразявали, стига бебето да е добре и т.н. Дано всичко мине леко, здрави бебчета и лекарите да се съобразят със желанията ви. Ако ли пък не - дано да е само за добро, да сте добре вие и бебето.  Peace

# 2 918
  • София
  • Мнения: 579
Аз ще си нося спбствен план за раждане, и ше го обсъдя с лекаря, ще подпиша информирано съгласие но със забележките които имам. А и това съгласие може да бъде оттеглено във всеки момент. Затова искам лелар, който ще се съобрази с желанията ми, две три неща са и то не толкова сериозни. Иначе таткото няма да присъства, бюджетът ни е ограничен и още 400 лв. доста ще но натоварят:(

# 2 919
  • Мнения: X
Най-добре говори с Киров, защото останалите информирано съгласие или несъгласие не ги интересува ни най-малко.

# 2 920
  • София
  • Мнения: 579
Аз му чернах телефона по назад четейки темите, дали е все още същия?
Аз знам че снаха му е много дейна с това, което прави:) вчера бях на едно обучение с една акушерка и тя много добри неща каза за Киров, дано да имам късмет:)

# 2 921
  • София
  • Мнения: 798
 Здравейте, много се чудех дали да го споделя, но се чувствам длъжна. Ако изберете д-р Киров, имайте си и резервен вариант. Моето раждане се падна през нощта и той отказа да дойде Sad Стерков беше на смяна и след общо 22 часа ужасни мъки, т.к. като съм без екип и няма упойка, ме сряза почти на пълно разкритие, защото не смятал, че бебето ще преживее естествено раждане.  През цялото време бях вързана, а не както Киров обеща - да съм свободна. Кошщмарни прегледи за разкритие...Надявам се наистина да е била вярна преценката и да не ме е срязал без причина. Роди се прекрасно и напълно здраво бебе, каквото и предвиждаше лекарката, която ме следеше - д-р Стратиева.
  Получих усложнения - кървене от раната. Изписаха ме, без да отблежат в епикризата...Ходих при д-р Киров, да ми прави превръзки, докато не мине - около 20тия ден след раждането. Много е мил, много съжалявам, че нямах късмет да родя при него.

# 2 922
  • София
  • Мнения: 579
Elle, на мен Стерков ми е втория вариант, може ли да споделиш малко повече за отношението му? И как така вързана? За леглото ли?

# 2 923
  • София
  • Мнения: 798
  От стъпването ми в родилна зала, бях на следене на тоновете на бебето. Преувеличила съм в емоцията си, за което моля да ме извините, но преживяването беше като кошмар. Стерков настояваше за секцио, че бавно вървеше разкритиетои т.н. Без да навлизам в повече подробности, защото всеки случай е индивидуален, не съм във възторг от отношението на Стерков, иначе казват, че бил добър хирург..

# 2 924
  • Мнения: X
Ел, съжалявам, че така са протекли нещата, само не разбрах, имала си изрична уговорка с Киров и той за всичките 22 часа раждане не е дошъл, така ли? Даде ли някакво обяснение?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт