Изчезнало портмоне в КАУФЛАНД

  • 1 339
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Миналата седмица за мое нещастие отидох да пазарувам в Кауфланд. По принцип избягвам тази верига по множество причини, но тогава имах работа в района. Бях с две годишната си дъщеричка. Когато влезнах в магазина обиколих зеленчуковия отдел (ако мога така да го нарека) и установих, че портмонето ми липсва. Естествено от магазина ми отказаха всякакво съдействие и ме успокоиха, че изчезналите портмонета почти никога не се намират , да не се занимавам #2gunfire. Аз не че съм искала от тях кой знае какво съдействие, исках само да ми покажат на записите от камерите, кой го е взел, нали все пак имат охранителна система. Знаех часа, а и диапазона където е станало беше доста малък, от количките до зеленчуците. В друга верига, естествено на доста по високо ниво на майка ми и изчезна картата. Веднага се видя кой я е взел и даже успяха да и я върнат. Чувала съм и за Метро, как жена си забравила някъде чантата и пускат записите от камерите да видят къде е.
Явно в Кауфланд клиента не е на първо място както казват. За пореден път се заричам да не пазарувам повече от там.
Обаждах се и на телефона, който са оставили в сайта, да попитам дали не могат да ми покажат записите. Казаха, че в Кауфланд нямат такава практика. Да питам тогава наистина ли клиента е на първо място? Явно не.
На тези които ще попитат "Къде бля" искам само да им кажа, че и на тях може да се случи, така че да си спестят коментарите

# 1
  • София
  • Мнения: 490
Гадна работа , на нас на паркинга на същия магазин ни откраднаха касетофона от колата , но в магазина ни казаха ,че камери там няма . Много странна политика ,но това е положението . Sad

# 2
  • Мнения: 272
Съжалявам, много неприятно.
Веднъж съм изпадала в подобна ситуация и въпреки, че персоналът беше страшно мил и отзивчив, момчето връщаше камерите поне 40 мин., отново не стана ясно къде точно е потънало портмонето...
Вероятно охранителите са имали подобни случаи и затова са подходили небрежно,
което, разбира се, никак не ги оневинява.

Аз си купих страхотно ново портмоне, за да се компенсирам за загубата. Пожелавам ти и ти
бързо да възстоновиш важните неща, не се ядосвай - всяко зло за добро, уж, въпреки, че
точно в момента надали мислиш така  Hug

# 3
  • Мнения: 1
Гадна е наистина. Като казахте паркинга и се сетих за предпоследния път в който се зарекох да не пазарувам в Кауфланд. Едно циганче на паркинга ми каза, че ако не му дам количката си щяло да ми надере, колата. Случвало ми се е циганка да ме кълне пак на паркинга за количката. Не че съм за 20ст., ама почнах да им слагам по 5 да ги е яд  hahaha
А на вас щом ви се е случила същата случка, явно не е в кауфланд, защото там записи не показват.

# 4
  • Мнения: 1
glow накара ме да се усмихна, благодаря ти! Всъщност вече си бях купила ново портмоне, но не го бях вкарала в употреба  Laughing, сега ще ми се наложи. Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 1 340
Малко офф, ама да кажа, че аз си бях изгубила портмоне и ключове от колата в Лидл. Страшно съдействие от страна на охраната, "обърнахме" магазина, проверяваха всички колички на хората и накрая ги откриха закачени на една от количките, явно докато сме се разминавали и се е закачило.. нямам обяснение до ден днешен, но ми съдействаха хората. До камери не се стигна, защото го открихме.
Много неприятна случка, дано не се случва повече.

# 6
  • Мнения: 589
Да похваля и аз малко "нестандартно" охраната в Лидл, нищо, че темата е за Кауфланд. Нося си в една торба домашни дрехи, когато ходя да "отглеждам" малчо, та една вечер с торбата се връщам към къщи, обаче решавам да вляза пътьом в Лидл да пазарувам. Там нали няма място за багаж- торбичката си е в мен, минах само през хладилниците, забърсах две-три тарелки нещо си и беж на касата. И там едно момче ме посрещна с "Може ли да погледна в торбичката?"- ама разбира се, му отговарям и...изстивам: Shocked в торбичката се мъдри един кроасан, ама баш от тези, лидълските ooooh!. Явно изненадата ми как този кроасан се е оказал там и обяснението ми, че сега разбирам, че си нося такова нещо с мен не се сториха престорени на момчето, инак голям цирк можеше да стане ooooh!. Благодаря му, че беше дискретен и не се стигна до позорни за мен сцени, макар, че на камерите щеше да се види, че въобще не съм била до захарните изделия...Сега вече като си тръгвам от малчо щателно си проверявам чантите за оставени от него подаръци hahaha
  С тази случка само ми се потвърди мнението, че различните вериги явно имат различна политика на охраната към клиентите. В Била ми се е случвало да се оправдавам като идиот за празна бутилка от минерална вода, с която малчо си играе в бебешката си количка( а така ревеше като му я вземат, че сърцето да ти се скъса!)... И хем съм питала на влизане проблем ли е празната бутилка, хем трябвало да следя кой точно от охранителите ми е разрешил и дали са се сменили, докато съм била вътре...Луда работа.

# 7
  • Мнения: 28
Закона за частната охранителна дейност забранява гледането на записи от неоторизирани лица(дори от работещите в магазина, тези които могат да гледат записи се броят на пръстите на едната ръка),в този случай предполагам са Ви обяснили, че трябва да подадете жалба в полицията и те изискват записите или изпращат служител(полицай) с нужните документи даващи му достъп до заснетия материал.Такива са законите и  те се спазват.За тези които ще любопитстват-работя там, нямам за цел да пазя доброто име на веригата,само споделям как и защо се процедира така.Дори и охранителите да забележат нещо на камерите, те не могат да обвиняват,разследват и решават да изземат и върнат портмонето-това са действия възложени на други служби.Подайте жалба в полицията в много случаи те познават контингента си и при преглед на записите случая се изяснява и вещите се връщат.Съжалявам за неприятната случка и дано съм бил полезен.

# 8
  • Мнения: 1
Закона за частната охранителна дейност забранява гледането на записи от неоторизирани лица(дори от работещите в магазина, тези които могат да гледат записи се броят на пръстите на едната ръка),в този случай предполагам са Ви обяснили, че трябва да подадете жалба в полицията и те изискват записите или изпращат служител(полицай) с нужните документи даващи му достъп до заснетия материал.Такива са законите и  те се спазват.За тези които ще любопитстват-работя там, нямам за цел да пазя доброто име на веригата,само споделям как и защо се процедира така.Дори и охранителите да забележат нещо на камерите, те не могат да обвиняват,разследват и решават да изземат и върнат портмонето-това са действия възложени на други служби.Подайте жалба в полицията в много случаи те познават контингента си и при преглед на записите случая се изяснява и вещите се връщат.Съжалявам за неприятната случка и дано съм бил полезен.



Никея този закон се спазва само от Кауфланд. Останалите вериги големи нарушители ще излязат, че съдействат на клиентите си в случай на престъпление срещу тях в магазина. Не е моя работа да знам законите, но заради теб си направих труда този да го прочета. Това пише в него:

Чл. 3. Частната охранителна дейност се осъществява при спазване на следните принципи:
1. зачитане на правата, свободите и достойнството на гражданите;
2. взаимодействие с органите на Министерството на вътрешните работи (МВР) в борбата с престъпността и опазването на обществения ред;
3. гарантиране на сигурност и безопасност в охраняваните обекти;
4. осъществяване на превантивна дейност въз основа на анализ на причините и условията за правонарушения в охраняваните обекти.

Като чета виждам, че в магазина са спазили т.1, запазили са достойнството на крадеца, браво, и с това са го поощрили да се пробва пак.
Жалба не пуснах, нямаше време тогава. Нямам оправдание и не знам дали не е късно вече да го направя. Служителката на информация ми каза, че такива неща почти никога не се намират. Явно често се случва. И как няма да се случва. Не искам да правя някаква агитация срещу веригата, нямам такова намерение, просто разказвам какво ми се е случило и изказвам мнение, това си е мое право. За мен щом нямате политика да предпазите клиента, значи сътрудничите на крадците.
При желание щеше да се види какво е станало, аз не настоявам да го видя аз, можеше да се направи проверка от вас. Но ви е все тая какво става в магазина, щом не е с ваша собственост. Пък и като гледам каква охрана имате...........
Никея не си мисли, че се заяждам с теб, не е така, но това е моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт