дайте ми отговор

  • 1 052
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Колко дена след закъснениие на м..ц. може да се види сакчето? Аз съм с обратна матка. Заакъснява ми някъде около 8-10 дена. Направих си изслледване на хормона чхг като на 28.01 бе 540.0 а на 30.01. 530.7 сега в петък пак ще си правя. Нормално ли е това?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 184
Доколкото аз знам ЧХГ трябва да се повишава с всеки изминал ден. Аз отидох на преглед 3 седмици след закъснението и с вагинален ехограф сакчето се видя. Даже лекарката ми каза, че бебето има и сърдечна дейност. Най-добре посети гинеколога си. Стискам палци всичко да е наред.

# 2
  • Мнения: 1 661
Вихра, не е нормално хормона чхг да спада, трябва да расте.
Направи си пак тест и се консултирай с гинеколог. Peace

# 3
  • Мнения: 5
хормона ти трябва да расте

# 4
  • Мнения: X
Вихра, хормонът на бременността нараства с около 80% на всеки 48-72 часа.

Момичета, моля ви имам нужда от съвет. Не знам къде да обясня случващото ми се, извинявам се на авторката че ще използвам нейната тема.

Последният ми цикъл започна на 22.12.2012. Датата на овулацията ми е била на 6-7 януари. Седмица след това имах болки от към десният яйчник (тръба). Нямах търпение, направих два теста дни преди 22.01 (датата на цикълът ми) и бяха отрицателни. В крайна сметка Преди 2 седмици видях  втора бледа черта, в деня на очакване на цикъла също.

Запазих си час при гинеколога ми, падаше се 9 ден след закъснение. По календар се падаше 5 г.с. и 4-5 дена. В матката ми той не видя нищо. Видимо спокоен каза да отида след няколко дни. Тръгнах си много притеснена. В дните преди прегледа се борех с вирус вкъщи, в няколко последователни дни ме болеше гърло, на следващия имах хрема като водопад а на третият температура. С негово разрешение приемах Ефералган и Парацетамол.

Ден след прегледа започна кървене, започнах да приемам Дуфастон. Няма болки, но кръвта не спира да капе. Вече 24 часа. Още същия ден пуснах кръвен тест - ЧХГто ми беше 713. В понеделник ще пусна още един - контрола. А кръвта си капе ли капе, сякаш по-рядка от менструалната, но се чувствам точно като в цикъл. Болките не са остри.

Много съм притеснена, подтисната и в безизходица.

Четох какво ли не за аборти, извън маточна бременност и цветна бременност. Дано се окаже най-малкото зло.

# 5
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Детелина, сега всичко е в ръцете на Бог, Съдбата или Случайността. Стискам палци за щастлив изход! Иначе правилно си се ориентирала:
1. Свръхначален аборт или т. нар. биохимична бременност: има оплождане, но не се развива гестационен сак- не се налага абразио, протича като една по-обилна и продължителна менструация
2. Начална бременност след по- късна овулация- гест. сак се визуализира в по-късна фаза, но бременността протича нормално.
3. Мисед аборшън или кухо яйце- прави се абразио
4. Извънматочна бременност- най- лошия вариант- налага оперативна намеса
Обикновено при нива на ЧХГ над 1050 с вагинален ехограф се вижда сакче в матката.
До 10- та седмица ЧХГ се удвоява на всеки 48 часа. Ако не нараства адекватно или спада трябва да се мисли за мисед, разстройваща се бременност или екстраутерина.

Общи условия

Активация на акаунт