Нивиана за дизайна/6/

  • 156 771
  • 793
  •   1
Отговори
# 750
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Привет!И аз се намествам в така полезната темичка и имам нужда от съвет.
Ще правим основен ремонт на апартамента и съм в чуденка.Кухнята е с  бял теракот,който нямаме възможност да сменим,само ще фугираме наново.Какъв цвят бихте препоръчали за кухненско обзавеждане така че да не стои като отсечено на белия под,ще ми се да е в два цвята.Ще има и плот за хранене,на мястото на цветето най-долу в снимката,който съществува и в момента,но ще се прави наново с 4 високи стола за бърхо хранене.
Ето я и снимката http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/e25962 … b0c92e1/dsc_0415/

Същото ми питане е за цвят мебели в антрето,което е със същите бели плочки  newsm78.Цвета на стените също ме затруднява.Кухнята специално е северна и ми се ще някакви топли цветове,да е слънчева но ми е много трудно в избора.

# 751
  • Мнения: 560
valeria81,  защо да не стои отсечено? Искате да се слива с плочките ли?

За северна стая - всякакви дървесни топли цветове на кухнята, светли, защото не е  голяма, биха били добре. Не правете стените жълти.
Търсете  дървесни, естествени материали.
Доста  е голям в момента избора  на пазара, което е добре.

Някак си така сладка  си я представям вашата:



Нека високите столове са контрастни, а топлото и  оранжевото да дойде от завеси.
Портокали, ръкавици за сервиране, аксесоари, бурканчета, капачи, фруктиери.
Не се страхувайте  да е  бяла  или леко кремава.
Стените биха могли да са тапет, който имитира  нещо плетено или лен.
Бих препоръчала топло маслинено зелено за стени, и бяла кухня с дървени акценти.
Венге или черно за контраст  някъде.





 

# 752
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Много благодаря! HugИ аз искам нещо подобно на втората снимка,като цветове,само се притеснявах от бяла кухня и бял под,но наистина аксесоарите са важни,както и акцента от барплота с луни над него и цветни столове ще даде нужната топлина на стаята.

# 753
  • Мнения: 0
Здравейте, Нивиана!
Не ме бива с цветовете, а ни предстои да обзавеждаме детска стая за момченце на 7 години. Засега мебелите в стаята са само едно малко детско легло и скрин, който много харесвам, защото е голям и практичен.
Проблемът е, че ми се иска да запазя скрина, който е в цвят "дива медна круша" на KronoSpan, а другите мебели да са в някаква подходяща комбинация.
Можете ли да ми помогнете? С какъв цвят да комбинирам тази "медна круша"?
Благодаря Ви предварително!

# 754
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте, Нивиана  bouquet!
Миналата година много ми помогнахте при избора на цветове за детската стая, сега отново
имам нужда от помощта ви. След 2-3 месеца ни предстои ремонт на кухня+трапезария и нещо не мога да реша нито цветовата гама, нито разположението на шкафовете и уредите в кухнята. Моля за съветите ви относно цветовото решение на кухненските шкафове, плот и гръб, под/ще се слага гранитогрес/. Стаите са източни, кухнята има излаз на тераса. Искам да е светло, обожавам светлината. В трапезарията има ъгъл, маса и столове, които ще останат същите, както ще се запази цвета на пода и килима. Сега има ламперия до средата и тапети нагоре, както и голяма портална врата към съседния хол. Планът е порталът да се зазиди, да се свалят ламперията и тапетите, замазка и латекс. Какъв цвят да избера за стените?
Моля и за идеи за самото кухненско обзавеждане - зациклих направо. Най-вероятно ще е ПДЧ или най-много МДФ-профил. Посъветвайте ме как най-оптимално и удобно за мен да разположа шкафовете, ще покажа и проект, набързо нахвърлян. Не мога да си избистря и идеята за визията за барплота, сега там има вграден бюфет, ще се махне, ще се изгради арка. В ъгъла до него, в трапезарията е камината, ще ми се от другата и страна да има някакъв шкаф, в долната му част да има отделение за дървата, отгоре друга част с полици за дребни вещи и телевизора.

Ето и снимките:
Скрит текст:
Трапезарията сега:






Поглед от трапезарията към кухнята:




Проектът за кухня - най-вероятно няма да искам второ ниво на барплота:



Като че ли от хилядите снимки на кухни, които изгледах, тази най-много ми допада като цвят, а първоначално клонях към още по-светло...:
Скрит текст:

# 755
  • Мнения: 162
Здравейте, Нивиана. При нас ремонта бавно напредва и вече сме с тези тапети:


Какви мебели ще отиват - тъмни или светли? Стаята е южна, паркетът ще се мъчим да го белосваме някак с байц и патина. Остава червеникавокафявото пиано, което не ми харесва като цвят, но няма как да го променим. Ще направим гардероб на стената срещу прозореца, малка ТВ секция, бюро и холна маса, всичко от едно и също ПДЧ, но не мога да презценя какъв нюанс.
Нямам идея и за завесите и покривалото на дивана. А всъщност те може ли да са в един и същ цвят?

# 756
  • Мнения: 560
Bianca,  ако пода е бял, мисля, че тъмно кафяви мебели  биха били добре  в южна стая.
Ако белосвате пода, потърсете  орех някакъв.
Класическата  шарка  ще  стои  по -добре с едно пиано.
Завесите и дивана  могат да са светли, бели, кремави, и да , могат да  са еднакви.
Сложете  тъмно тънко перде.


# 757
  • Мнения: 560
Здравейте, Нивиана!
Не ме бива с цветовете, а ни предстои да обзавеждаме детска стая за момченце на 7 години. Засега мебелите в стаята са само едно малко детско легло и скрин, който много харесвам, защото е голям и практичен.
Проблемът е, че ми се иска да запазя скрина, който е в цвят "дива медна круша" на KronoSpan, а другите мебели да са в някаква подходяща комбинация.
Можете ли да ми помогнете? С какъв цвят да комбинирам тази "медна круша"?
Благодаря Ви предварително!

От същия каталог:





# 758
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте,Нивиана,
Огромни благодарности,че има такива хора като Вас,готови да помогнат на другите с идеи и съвети.

След смяна на дограмата ни предстои пребоядисване на спалнята.Мебелите са в цвят"Баварски бук".досега стените бяха бели и редувах черно-бели пердета с други в цвят от бежаво и бордо.Сега искам да сменя облика на стаята без да сменям мебелите.Дайте ми,моля съвет за цвят на стените.Много ми се иска да "вържа" пердетата с дръжките на мебелите,които са в сив,метален цвят,както и да тапицирам стола за тоалетката в сива/сребриста/дамаска.Примерно.Ето и линк към албума:


# 759
  • Мнения: 53
Нивиана, а на това кое е каталога (цвят калвадос се води)...
Скрит текст:
Благодаря предварително!

# 760
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Към предишния си пост прибавям и почти на 95% избрания цвят/или поне тоналност/ на кухнята - бреза, избелен дъб, нещо подобно:
Скрит текст:
Като за цвета на плот+гръб се двоумя, но ми се струва, че нещо от типа на капучино ще е добре. Мострата на този в магазина ми хареса най-много:

Днес гледахме такъв тип гранитогрес за кухненската част и частта под камината:
Скрит текст:

Въпросът ми е добра ли е избраната комбинация Rolling Eyes? И отново - какъв цвят в този случай да избера за стените на трапезарията Rolling Eyes?

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 21:21 от mari_eta

# 761
  • Sofia
  • Мнения: 358
 ilianka/ILIANAD /, много ми харесва гардероба ви, той е с чупещи се врати, нали? откъде сте го купували?

mari_eta , този гранитогрес и на мен ми харесва, моля те кажи къде сте го гледали.

предварително благодаря за отговорите.

# 762
  • Казанлък
  • Мнения: 74
Здравейте Нивиана,
Преди време ми помогнахте в избора на цветове за стените на детската стая, но все още проекта не е осъществен, тъй като ремонта се разрастна. Надявам се в най-скоро време да имам с какво да се похваля. Сега искам съвет за хола и трапезарията, които са с източно изложение и са разделени с витраж (големи портални врати) от едновремешните (кооперацията е от 60-те). За сега няма да го махам и да обединявам стаите, защото "трапезарията" ще е и стая на майка ми. Неприятното е, че нямам чисти стени, а на всяка има я врата, я прозорец... Идеята ми е стената в хола, на която ще е телевизора, да е боядисана в тюркоазено, а останалите в капучино.... "Трапезарията" ще е изцяло в капучино. Витража, смятам да боядисам също в тюркоазено, за да служи като акцент и в трапезарията. Паркета е стар, реден на борче и яката залепен с асфалт-затова, ще го изциклим и боядисаме в тъмно кафяво. Притесненията ми са, дали и без друго малките стаи по 15 кв.м., няма да се смалят още повече с тези цветове и дали изобщо ще изглежда добре. Завесите съм ги замислила да са бели, на големи орнаменти в цвят горчица (ако намеря по магазините) и така.... идеи много в главата, но и колебанията в избора са още повече.
TV шкафа искам да е такъв - http://www.tapja.com/pop-art-design-new-way-in-space-decorating- … -interior-themes/ Дано намеря кой да ми го изработи, а аз ще се пробвам с декупаж върху него (стар вестник или ноти).Имам няколко снимки на половината помещение (с не добро качество) , но нещо не мога да ги кача.
Моля те Нивиана за мнение и съвет.   bouquet

# 763
  • Казанлък
  • Мнения: 74
Да се пробвам, да кача снимки на стаята, за да добиете бегла представа:
http://dox.bg/files/dw?a=cbf801d409
http://dox.bg/files/dw?a=34212b941a - това е стената срещу търкоазената и там ще е меката мебел
http://dox.bg/files/dw?a=d43505e03b
http://dox.bg/files/dw?a=5b816a8618 - това ще е тюркоазената стена, на която ще е ТВ шкафа, а срещу нея са прозорците
http://dox.bg/files/dw?a=7b4d611964 - това е витража, който също ще боядисам в тюркоаз

# 764
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

mari_eta , този гранитогрес и на мен ми харесва, моля те кажи къде сте го гледали.



Е, не е точно този, но такава шарка и големина - в Практикер, испански, на промоция е в момента 29 лв и нещо - имаше 3-4 разцветки, но на живо е още по-хубав, точно като дъски стои.

Общи условия

Активация на акаунт