вирус-антибиотик

  • 2 102
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте, преди 6 дни сина ми (5г.) вдигна температура - баща му беше с грип и го зарази. Докторката веднага отсече - Почвай антибиотик! Да ама аз се заинатих, тъй като наскоро изкарахме и скарлатина с 2 антибиотика и реших да му пусна пълни изследвания. Резултата - вирусна инфекция. Давам му само Нурофен, Калций с вит. Ц и тонзилотрен. Вчера пак го водих на друг лекар заедно с изследванията и след прегледа доктора потвърди че е вирус и АБ не е необходим. това което ме притеснява е 4е ве4е 6 дни си е все така зле - дори когато няма температура е много вял и казва че му е лошо. Знам че не сте лекари и не искам диагнози от вас, а само мнение - какво да правя? За пръв път опитвам лечение без АБ и малко ме е страх!

# 1
  • Мнения: 931
Заведи го пак на лекар, по възможност не при твойта, а при друг. Моят син сега изкара вирус (който и ние лепнахме), беше около 5 дни с температура, която ставаше все по-ниска с всеки изминал ден и вдигаше все по-рядко. Лекарката му беше твърдо, че не е за антибиотик засега. На петия ден като го прегледа обаче видя, че макар и да е по-добре, все още е далеч от оздравяването и започнахме Суметролим (течен бисептол), който не е антибиотик, макар и частично да има такова действие. В момента сме на трети ден от бисептола, опита кашлциата да слезе надолу, но май я пресече. вече е жизнен, играе и беснее, остана малко кашлица и тук-там някой сопол.

# 2
  • Мнения: 2 980
Вторият лекар освен да потвърди нищо друго ли не е казал? Проблемът с грипа е, че може да премине в по-широка инфекция, за която вече ще ви трябва антибиотик. Предполагам, че вторият лекар все пак е прегледал детето и не е усетил наченки на бронхит или пневмония?

След шест дни боледуване с температура детето може просто да е изтощено, особено ако е нямало апетит през това време. Аз лично в такава ситуация бих пуснала още едни изследвания и бих отишла пак на лекар. И бих тъпкала детето с цитруси, сладки плодове и мед. Калций защо му давате?

# 3
  • Мнения: 39
Втория лекар каза 4е гърдите му са абсолютно 4исти, гърлото е за4ервено, но без налепи и да изчакам още няколко дни тъй като вируса е доста упорит. Тия дни стигнах до извода, че трябва сърце за да не си натъпчеш детето с АБ и спокойно да чакаш да започне да действа Simple Smile)) А Калций давам тъй като той е с алергична кашлица, която обикновено се отключва след боледуване...

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 939
А кога правихте кръвните изследвания? Ако е било преди 5 дни, ситуацията може да се е променила. Мен лично би ме притеснило това, че детето е отпаднало дори когато няма Т. Това обикновено е признак за бактериална инфекция. С малкият син сме чакали 5 дни да свали ежедневна висока Т, но в моментите в които нямаше Т си беше жизнен. Освен това ходехме през ден да го слушат и да го види лекар. Много съм "за" да се опита да се избегне антибиотика, но е много важно детето да бъде следено, ако трябва ежедневно, за да не се изпусне ситуацията. На твое място бих пуснала пак кръвни изследвания за да се видят нивата на CRP и ако до ден няма съществено подобрение бих посетила лекар отново.

# 5
  • Мнения: 39
От днес сме на Цефзил!  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 0
моля, да ми кажете кой антибиотик е добър при грип?

Общи условия

Активация на акаунт