4 дни температура, АБ и никакъв ефект

  • 1 204
  • 9
  •   1
Отговори
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравейте, отварям темата много притеснена.
Дъщеря ми (март ще прави 3г.) от събота е с температура. Започна да кашля и започнах да й давам Клацид. Да, ама вече 6-ти прием на АБ и тази Т не спада. Знам, че АБ не лекува Т., но исках да ви питам до колко време е "нормално" да вдига Т. ?
Водих я на личната, тя изписа това лечение : Клацид, Салбутамол сироп, Зенаро, Самбукус (тя си го пие постоянно), капки за нос.
Вчера ходихме на пулмолог, каза, че гърдите й са чисти, да сме изчакали още за снимка. Изписа ни инхалации.

Понеже има изкарана пневмония и няколко бронхо-спазъма знам, че слабо място са й гърдите.
Пиеше миналата година 6м. Сингулар.

Предполагам е вирус, ама моля, кажете ми и вие според вас, колко дни може да поддържа тази Т. Почнах да се вкарвам във филми. Личната всеки ден я слуша, преглежда й ушите също, преглежда я за скован врат, предполагам за менингит. Гърлен секрет - отрицателен.
Не ми идва на ум, какво мога още да направя, че най-накрая да се оправи.

# 1
  • София
  • Мнения: 44 200
От вирус може да вдига Т 3-4 дни висока, т.е. над 38-38,5. По принцип в това време АБ не се изписва, ако продължава повече тогава, защото се предполага, че  почва да се развиват  бактерии. ТА общо взето ако няма доказана бактериална инфекция, лечението е било безсмислено до сега. Трябвало е отначалото да почнеш с инхалации с физ. р-р.
Защо кашля - гърлото как е? Щом дробовете са чисти и спазми няма, ако и гърлото е ок, може да кашля от стичащи се сополи...предполагам има секрети, щом са изписали капки за нос. Какви капки слагаш? Какъв е секрета?

В момента си има такъв грип няколко дни мн висока Т.

Последна редакция: вт, 05 фев 2013, 09:17 от Angel_Dust

# 2
  • Мнения: 860
Вижте за уроинфекции. Баща ми беше така преди месец и нещо, що сиропи, макс-грип...Пи и два антибиотика и няма-Т си стои. Гърдите чисти, пратиха го на уролог- инфекция и увеличен лимфен възел в коремната кухина. След приема на точния антибиотик Т веднага спадна, а след пълния курс инфекцията изчезна и възелът е в нормално състояние. Въобще не го е болял корем, слабини, бъбреци- това е и коварното на тези инфекции- много често въобще не се усещат.

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Всеки ден личната я слуша, преглежда й ушите, прави й преглед за скован врат (предполагам за менингит) Гърлен секрет - отрицателен.
Предната седмица и двете ми деца бяха с грипоподобни симптоми. Пиха само хомеопатия и се оправиха, като след 4-5 дена се влошиха и двамата. Първо баткото и след това и малката, като са с еднакви симптоми и лечение. Той се оправи, тя - не. Заради внезапното усложнение им започнахме АБ, че да не стане по-зле.
Днес ще искам и кръвна картина да й пуснем.
Пулмоложката каза, ако до утре не спре да вдига Т, ще я снимаме. Не ми се ще, че всяка година я снимаме, ама....

# 4
  • София
  • Мнения: 44 200
пусни направо кръв и урина, наистина има вероятност някаква, да е уро, но щом си има секрети и подкашля, най-вероятно някъде там е проблема.Носен секрет пускала ли си? (въпреки, че то май ако има в носа ще има и в гърлото, но питай лекарката дали пък да не пуснете за всеки случай)
Иначе вирусна пневмония е напълно  възможно да не се чува, така че снимката ще е на място, ако не поспадне Т.
Тя колко вдига, защото ако е под 38, може и повече дни да продължи дори да е вирус...т.е. ако е спаднала спрямо началната.

# 5
  • ГО
  • Мнения: 3 955
В момента е 37,6, но вдига  до 38,5. Да давам ли според вас темературопонижаващи или да оставя Т да се пребори с вируса?

# 6
  • София
  • Мнения: 44 200
С тази Т ако детето се чувства добре, жизнено, играе, храни се прилично, аз не бих давала. Ако  е вяло, отпуснато, не иска да яде, боли го глава, мускули, втриса го и т.н. бих дала.

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Като цяло не е отпусната, хапва си, избирателно, ама си хапва. Не е "мойто" дете, ама не е и отпусната, както беше, когато имаше пневмония.

# 8
  • Мнения: 1 100
И синът ми кара така грип А тази година - 4 дни висока Т /около 39*/, отпадналост, слаба кашлица от задна хрема. На 4-ия ден отидохме на лекар и получи АБ - негнойна ангина му беше усложнението. След първия прием на АБ повече не е вдигал Т.
Без нужда сте започнали АБ, затова не е имало ефект.
И аз под 38,5 не давам температуропонижаващи, освен ако детето не е много изтощено и няма сили да се храни.
Бързо оздравяване!

Последна редакция: вт, 05 фев 2013, 11:01 от Ванилия Канелска

# 9
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Прибрахме се. С пневмония е, следва лечение с Терцеф и урбазон, след малко отивам да й ги сложат и малко вливка, че е отпаднала. Много ме е яд, много, че изтървах нещата.

Общи условия

Активация на акаунт