Баба Марта наближава, ЮЛЧЕ с мартенички ще дарява

  • 26 490
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 672
Hope♥, браво за усилията по оформлението на темата!  bouquet
 Много е красиво с тези пеперудки! Peace

# 31
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Момичета, имате ли идея дали може да даваме коприва? Не мисля, че е много по-различна от спанака, а също е така полезна. Виждам, че баби продават по пазара прясна коприва, но не знам дали може да се дава.  Thinking

Hope, аз не бих купила от бабите на пазара, защото съм убедена, че в повечето случаи въобще не е от тяхната градинка. С очите си съм виждала както берат лапад и др. покрай най-оживените улици. Представи си само какъв прахоляк е това.
Роксана, аз също нямам цикъл още и другата седмица ще ходя на профилактичен. Честно да си призная липсата на цикъл ме притеснява и това е една от причините да отида, освен цитонамазката.
За спането - от около 10 дни спим сравнително добре. Буди се по 2 пъти на вечер, но заспива само след ядене. Не знам как ще го отучвам
За къпането - и ние къпем всяка вечер. Това си ни е ритуал и ми е любимото време от деня. Само когато бяхме у наще не го къпахме и заспа много трудно.
arch.mae, аз давам от 3 дни попара. Правя я с вода колкото да покрие сухарите и така че да не остава много течност след като попие (голямо обяснение  Laughing)
В това гадно време днес вече изперкахме вкъщи, дано скоро пак става за разходки.

# 32
  • Мнения: 2 401
Привет и от мен в новата тема!   bouquet

# 33
  • Варна
  • Мнения: 241
Sarah Lou, може би не се изразих правилно, бабите просто ми напомниха, че идва времето на младата коприва. Аз също не бих се доверила на случаен принцип, по-скоро ако познавам хората, но в моя случай няма на кой. Но пък понякога пътуваме и бих могла сама да си набера или да заръчам на моята баба  Grinning

Иначе намерих инфо за копривата: може след 8 месец, най-добре 10 месец, в  категория е на другите зелени листни зеленчуци – спанак, лапад, и други.
Аз давам спанак и на малчо много му се услажда, така че ако имам "сигурна" коприва също бих дала  Wink

celika, не държа да я давам точно заради желязото, по-скоро за хранително разнообразие, пък и тя има добри хранителни характеристики.

Ради, и ние се къпем всяка вечер, доставя му удоволствие и не го лишава от него. Имам дори чувството, че ако не го изкъпем ще ми е по-трудно да го приспя  Laughing

arch.mae, браво за хубавите мерки, съвсем добре си е детето

# 34
  • Мнения: 236
Записвам се и аз да ви следя, че днес дребната е много крива, вероятно защото пропуснахме разходката заради дъжда.

# 35
  • Мнения: 15 029
Привет!
И ние се къпем всеки ден. Но по препоръка на приятелка и дерматолог, вече не всеки ден използвам шампоан, а го мия само с чиста водичка. Шампоан слагам веднъж седмично. То и при нас си е ритуал и забавляние и не виждам защо да го пропускам.
Ние пък днес излиахме два пъти. Първият път лекичко ръмеше и беше добре, но после мъжът ми се обади да каже, че си идва тази вечер, а не утре и трябваше да излезем за хляб, защото аз не ям и съответно вкъщи няма, а той няма как да се нахрани без хляб, така че пак се разходихме и си напазарувахме. Не беше толкова страшно.
Много се радвам, че най-накрая няма да съм сама и ще си имам компания, защото вече много започна да ми доскучава. През деня съм добре, имам си занимания, но вечер вися като тийнейджърка във фейса Simple Smile

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Добър вечер! Grinning Честита ни нова темичка, браво на потрудилите се! Hug  bouquet
Норвежците съветват още от началото на захранването да се даде на бебето да опита всякакви вкусове, включително лимон и чесън, за да не станело злоядо после.
Скрит текст:
  А вие за една коприва сте се притеснили. Laughing  Peace  Hug

# 37
  • Мнения: 28
Здравейте мацки Wink
Първо честита ни нова тема! Дано по-често да мога да се разписвам в нея!  Hug
sunny2012 и тук да кажа, че мерките са си страхотни и не трябва да се притесняваш и да се пришпорва захранването според мен!  Wink
Jacklin’s mom страхотно изкарване и от мен! И аз ти завидях за топлото време и екзотичната (поне за мен) дестинация!  Mr. Green
roxanna и аз се опитвам да го накарам Краси да яде по повече, но уви. Каша си хапва де, по около 160 мл, но после пак си търси цица. А зеленчуково повече от половин бурканче не изяжда. Колкото и да ми се иска да заместя кърмене...
За прегледа при гинеколког, аз също нямам цикъл още, но бях на преглед в неделя. Всичко е ок! Взе ми цитонамазка и микробиология и утре трябва да му се обадя за резултатите. Посъветва ме като спра с кърменето да ходя на мамолог и вече да почна да ходя всяка година и на мамолог и за цитонамазка.
arch.mae за попарата, аз натрошавам сухара, слагам малко сиренце и масло и заливам с чай докато се получи подходяща консистенция. Не я правя рядка обаче. А, и захар му слагам малко. И пак не я харесва диването!  Crazy
Уффф, с това спане какво ще правим не знам...на всеки два часа се буди, не се издържа вече. Той през деня не яде на толкова често както вечер.  Crazy ooooh!
Ами това е от нас...няма спане, каквото докопа се дъвче много настървено, но зъби няма...тези дни пак ми намали количеството на изяденото зеленчуково пюре, а тъкмо беше докарал до половин бурканче от 190 гр. Но каквото такова! Все пак ме е яд непрекъснато да хвърлям храна...днес за втори път му дадох ¼ жълтък и засега е ок, дано да няма реакция. От другата седмица мисля да почваме и месните пюренца. Като за начало пиле и пуйка. Попарата хич не я харесва и след някой друг ден ще видя с какво да я заместя, може би с грис или кус-кус.  Mr. Green
Страхотна вечер и лека нощ Wink

# 38
  • Мнения: 25
Запис и от мен. Мами, чета, че повечето от вас вече са започнали с попарките на дечицата си. Искам да ви попитам какви сухари използвате и как въведохте самата попара?

# 39
  • Мнения: 7 987
Попарата обикновено се въежда след глутена. Тогава може да ползваш обикновени сухари.  Може до започнеш със съвсем малко заради сиренето, а може да въведеш сиренето преди това със зеленчук, предполагам.

# 40
  • Мнения: 337
започнах да правя попара сутрин, купувам си сухари от пълнозърнест хляб, купувам ги от Била.
Натрошавам 2 парченца, отгоре сиренце и заливам с гореща вода,само колкото да покрие. Похлупвам с чинийка и докато го оправям и мия сутрин, то е готово. После го пасирам, може да се намачка и с вилица, но ние много се давим и затова.
Не съм съобразявала нищо глутеново ли е или не, ние от новородени пием вода от овесени ядки, та незнам. Може би ако има някаква алергия трябва да се съобрази Peace

# 41
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Привет!
novamama1, аз си правя хляба в хлебопекарната и после си правя сухари. не, че държа непременно да е домашен, но после консистенцията повече ми харесва. С купешки сухари става по-водниста някак. Иначе малкият много я харесва. Аз мисля тези дни да му дам и кисело мляко и да разнообразявам с кис. мляко с бисквити, грип и т.н.
katia_o_m, и Реан постоянно дъвчи нещи. Даже онзи ден ми докопал чехлите, добре, че го видях навреме  Laughing Но нямаме зъби .

# 42
  • Мнения: 236
Аз мисля тези дни да му дам и кисело мляко и да разнообразявам с кис. мляко с бисквити, грип и т.н.

Любе, Любе, чукни на дърво, защото съм убедена, че не искаш да разнообразяваш с грип , а с грис. Ако знаеш как се пулих, докато проумея какво си искала да напишеш...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 709
Добър ден! Ние пак сме с хрема  ooooh!  Tired.
За спането яде през нощта... много пъти, но за щастие повечето ги проспивам.
Къпането е всяка вечер, но под душа с мен. В легена рядко се киснем, че все сме със сополи. Шампоан веднъж на седмица.
Храненето пак заради хремата много бавно я караме. Около 80 гр. пюре на обяд. + 1/4 жълтък през ден - два. и 80 мл. кърма с безмлечна каша. Парченца ябълка и круша извън кашата, че смесени не ги харесва. Давам и от нашата храна в микро дози да опитва. Храни се с нас на масата в нашите часове - 12,30 - 13,00 ч. и 18,30 - 19,00 ч. Не съм почнала с попарите, още не съм вкарала глутена. Но ще правя домашни сухари от хляба в хлебопекарната. Не купувам хляб.
Цикъл нямам, но го очаквам следващия месец. Предните пъти ме потискаше липсата му, но сега изобщо не искам да се връща... следващият път когато ще съм без цикъл ще е климакса...
Малко ми е тъжно, че повече няма да съм бременна...
Всеки ден сме на разходка. Слагам найлона и сме навън. Може да 20 - 30 мин. но сме на въздух.
За килограмите
качила съм 5 покрай всичките щолени, щрудели, меденки и още вкусотийки, които готвя по Коледа. Хормона така ме е гепил, че не мога да се спра със сладкото  Rolling Eyes Обаче и хроничното недоспиване ме кара да хапвам празни калории.
Проходилката я бутаме като уолкър и натиска копчетата да си пуска музика. Вътре реве. Но той много отдавна се движи сам из цялата къща, с проходилката не може и всъщност му се явява като ограничител.

# 44
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Цанкова , и аз бях пощуряла по сладкото - но реших вече, че е крайно време да се свалят последните килограми, и го спрях, единственото сладко, което хапвам е малко мед в житото, че без него ми е много безвкусно.
Аз днес дадох малко кисело мляко, което заквасих сама - първо го дадох с бисквити (бебешки) и банан, но не я впечатли особено, после и дадох една-две лъжички само кисело мляко и май повече и хареса така.
От два дни е ужасно кисела, не знам на какво се дължи - други зъби ли я мъчат.. newsm78, трудно заспива, последните две вечери мрънкаше и ревеше 1-1,3ч. след като съм я уж приспала, да не говорим, че и вкъщи през деня пак е мъка да се приспим - днес тъкмо заспа в 10,00ч. и дойде жената за водата (изключили сме звънеца и тя реши почти да събори вратата  направо ми идеше да я  #2gunfire) и я събуди и после няма заспиване. Сега се разхожда в проходилката и чакам да стане време за ядене и после дъжд-не дъжд на вън, че ще изперкам вкъщи.
Хубав ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт