Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 16-та тема

  • 194 157
  • 762
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 274
Надежда добре дошла   bouquet.Питката ти е чудесна така че продължавай да показваш.

# 631
  • Мнения: 6 624
Благодаря за доброто посрещане  bouquet

На мен ми се ще, освен техниките, които се използват за външния вид , да обсъждаме и кои са най-подходящите теста, т.е тези които стават най-вкусни след изпичане. Може би тук трябва да се включат тези от вас, които са пробвали няколко вида рецепти за тесто и са отбрали най-сполучливото за тях.

За да не съм голословна, да кажа рецептата за тестото, което ползвам аз: брашно тип 450, 4 яйца, като на четвъртото жълтъка го отделям за намазване, една кофичка кисело мляко, чаена лъжица сол и около две лъжици олио. Отделно за втасването - в отделен съд слагам едно кубче мая с две лъжици захар и гореща вода около чаена чаша, като добавям и 4-5 лъжици брашно, след това мачкам с ръце докато стане хомогенна каша. Оставям да втаса. Като втаса, го прибавям към другите продукти и почвам да меся. Меся до сравнително меко тесто и го блъскам стотина пъти. Оставям да втаса. След това правя фигурите, нареждам в тавата и оставям пак да втаса. На практика имам 3 втасвания на тестото. Става много хубаво, фино след изпичане и се отделя на нишки, както е козунака.

Четох някои ваши рецепти за тесто и виждам, че почти във всички присъства чаена лъжица оцет. За какво служи оцета?

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 10:13 от Надежда :)

# 632
  • Русе
  • Мнения: 1 847
Чудни питки има показани тук! Поздравления за майсторството!   bouquet
Аз отдавна не съм пускала снимки, така че да не е без нищо една съвсем обикновена питка от мен.

# 633
  • Мнения: 6 624
Момичета, а как правите тези цветенца, които украсяват питите ви?

# 634
  • Мнения: 6 624
Момичета, нямам търпение да ви представя новото си творение, което е изпечено преди по-малко от час Grinning Може и по-добре да стане, но като за пръв път с този модел, съм доволна.

# 635
  • Мнения: 378
Много е красива!

# 636
  • Мнения: 378
Всяка питка е чудесна  Hug Всяка си има своята красота и частица от майстора!   bouquet
Цветенцата се правят от вода и брашно, прави се по-твърдо тесто, те се слагат накрая и не се ядат, защото са твърдички при печене. Ако за това питаш, декорацията?  newsm78

# 637
  • Мнения: 6 624
Да, точно за декорацията питам. А с шаблон ли се изрязват? И като се направят, предполагам че се запичат за кратко във фурната?

# 638
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
изрязват се с ламаринените формички, които се ползват за дребни сладки. Запичат се, да

# 639
  • Мнения: 378
Питка розички

# 640
  • Мнения: 6 624
Много е красива. А как ги правиш розичките?

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 07:45 от Надежда :)

# 641
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Аз украса правя от солено тесто /2 части брашно, 1 сол, 1 вода/. Така декорацията остава бяла по време на печенето. Изрязвам с формите за сладки, ползвам вейнъри. Искам да направя и фитили, но явно трябва да ползвам друга рецепта, защото ми се късат. Или ми куца техниката  newsm78

# 642
  • Мнения: 378
И аз знам, че декорацията се пече заедно с цялата питка, а не за кратко.   bouquet

Розички се правят от кръгчета. 4-5 кръгчета слагаш едно зад друго, като ги застъпваш и после навиваш.


Тази питка разделих на 9 топки. Всяка топка разделих на 4, с точилката правих кръгчетата и оформях розичките.  С 5 и повече кръгчета стават по-хубави розички, моите бяха 4. bouquet

# 643
  • Мнения: 6 624
Браво, много интересна техника  bouquet

Всъщност на мен като "прохождаща" в областта, всичко ми се струва много хай Laughing Благодаря ви момичета  bouquet

# 644
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Хляб от брашно от десет вида зърнени култури.



Общи условия

Активация на акаунт