Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетни тръпки.

  • 40 993
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 714
Запис и от мен   bouquet
Незито в какви условия държиш хибискуса че цъфти и зимата? Разкошен е!!  Heart Eyes
Ами нищо особено не правя. Държа го вътре,на топло и светло,поливам го. Преди да го прибера от терасата го орязах безобразно ,но той не спира да цъфти.  Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 22 889
При мен засега няма цъфнали цветя. С нетърпение чакам да свърши зимата. При нас е доста судено, а това не се отразява никак добре на цветята ми. Sad
Снимката е от интернет:

# 17
  • Мнения: 6 714
Запис и от мен Hug
Ей, моето дърво на живота е в заглавния пост, благодаря Simple Smile
Малко снимки:
Скрит текст:















Дървото на живота е страхтно! Но аз съм влюбена в светлорозовата ти орхидея,уникална е!!! Heart Eyes

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 789
matze Благодаря за новата тема и труда който си положила в оформлението! Радвам се пак да видя мои китки в колажите!   bouquet
Марѝ благодаря за стиха и си ни добре дошла!  Hug
nezito, pisenxeto,  Месечинка виторога,  denima,  Izma красиви цветя!
Аз мислех да се запиша чак като имам нещо цъфнало за показване, обаче искам да се оплача....Една от сортовите ми сенполии изкарва пъпки и аз реших да я разгледам малко да видя как са нещата. Резултатът е поне 4 цветоносчета и изпусната сенполия....  Cry Поне цветоносите са още малки и се надявам да не съм ги счупила....Листенцата иначе са здрави. Обаче съм забелязала, че като някоя сенполия я съборя или изпусна после цъфти много  Laughing И за да не са само празни приказки си плащам цветния данък с първа пъпка на лаленце, на заден план- пъпчици на орхидея (като на Месечинка на третата снимка орхито е май)

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 204
скоро ще е много цветно,нямам търпение да идва пролет
забравих да покажа две азалии,нови придобивки имам и едно дръвче мандарина с едно плодче,като снимам ще го покажа и него

# 20
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Едно ми е свежо и пролетно.  Simple Smile

 Позволете да кацна при вас. Тук ми е мястото!

 

  Hug Heart Eyes

# 21
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 

 

 Мари, радвам се, че те виждам тук!  Hug
 И е толкова мило, че си посветила стих на темата.  Simple Smile

 Плами, момичетата са влюбени в цветята ти, а аз - в Борето.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ку4оHeart Eyes!

Нези, когато режеш прекрасния си хибискус, ще се сетиш ли за мен?  Blush Влюбих се в цвета. Бих искала да имам такъв.  Hug

Доби, не ти писах за доматките. Чудя се дали да те тормозя с пращане. Недей, засега.

 Имате много хубави цветя, момичета! При мен орхидеята е с цвят и е прекрасна. Но не е снимана. Само първият й цвят ви показах. А сега са вече пет.

 denima , прекрасни азалии.
 Виждам и при нас по магазините са ги пуснали същите, по 5-6 лева са, но май няма да си взема. А синът ми хареса една бяла и май я иска.  Laughing

 Шанта, цветето което показваш, първо ми заприлича на сакъзче/мушкато... newsm78

 и да се похваля -
Скрит текст:
дъщеря ми свърши сесията днес. С шестици. Гордея се с нея. Heart Eyes
 

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ку4о,
твоето бебе е Simple Smile Миналата година цъфна с 2 цвята, тази година е в по-голяма саксийка, има 3 пъпки, като разцъфнат пак ще го снимам. Супер сладур е Heart Eyes Между другото и китайката се къса да цъфти, този път пропуснах д я снимам, но като отвори следващия цвят ще я щракна. Обаче си седи дребосъче Simple Smile
t_tabakova,
нищо и няма на сентполийката Embarassed
Нели,
честита успешно приключена първа сесия, все така да и върви на щерка ти Embarassed
pisenxeto,
да, дървото на живота е Simple Smile
Нези,
наистина е красавица, прецапах я от Практикер за 10 лева преди 2-3 години.

# 23
  • София
  • Мнения: 224
Момичета пак сте показали големи красоти.Аз нямам нищо за сега,само едната ми орхидея още цъфти,другата си има кейка и така.Имам питане към Кучо,имам 4 амарилиса и реших да ги вадя един по един,до сега бяха на тъмно и хладно,този който съм извадила и поливам вече има листа по около 10-15см,но никакви наченки на цветонос и от страни на голяма луковица има отделно листенце,явно бебе луковица,какво да го правя?Казаха ми ако не тръгне цвят да спра да поливам и да махна бебето.

# 24
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте!

Шанта, и на мен ми прилича на сакъзче(Hängegeranien).
Мари, темата е за всички цветя, без значение дали цъфтят или не. Добре дошла!
Нели, браво на момиченцето ти! Какво записа да учи?
Кичо, предполагам че няма да имаш нищо против, да сложа на първа страница линк от твое мнение за "амарилис".

Прекрасно е нацъфтяло във вашите домове!

# 25
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Маце, дори не ти благодарих, че отново се погрижи да имаме нова тема. А тя е нужна, защото вече ще има с какво да се хвалим. А и нови момичета идват, става приятно тук.  Hug

 Благодаря, Маце!!! newsm51
 
 
Скрит текст:
Дъщеря ми учи Английска филология. Мисли, мисли, това избра. А точно това й отива и според мен. Simple Smile

# 26
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
какво да го правя?Казаха ми ако не тръгне цвят да спра да поливам и да махна бебето.


Сакън, недей!  Mr. Green
Вече си го събудила, ако спреш да поливаш луковицата ще оцелее, но ще намали значително обиколката си, защото ще черпи запасите си, а това значи, че се отдалечаваш от цъфтежа.
За бебето - нека се поохрани при мама, защо да го отделяш? Не си пречат, точно обратното - хипитата обичат да са на тясно, но дълбоко, че да има накъде да растат корените.

Матце, може, всичко може  Hug

# 27
  • DE
  • Мнения: 2
Да се запиша и аз да не ви изпусна Peace
Благодаря за темичката! Нека става вече по-топло че да почваме да я пълним с красоти. Нямам търпение вече  Blush
Имам някои нови придобивки и ще ги снимам веднага щом мога, за да си платя цветния данък   bouquet

# 28
  • Мнения: 301
neli mar4,matze, благодаря! Не знаех, че има и висящо мушкато  Simple Smile Утре ще ходя на един панаир, дано да го има там. Много обичам мушкато,здравец,индрише, явно все натам ме влече  Simple Smile
Мога ли да се възползвам от случая и да задам още един въпрос  Blush, пък току виж в бъдеще и цветния данък съм платила  Wink. Опитвам се да захвана един здравец, преди повече от месец го посадих направо (клонче с листенца),но листата все повече завяхват. Стеблото е доста дебело,според вас да го отрежа ли и да пробвам отново, примерно да го сложа първо във вода? Много ми е важен този здравец и никак не искам да го затрия,освен това не съм в България и учудващо,но ми е трудно да си го намеря. Благодаря!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Според мен не го пипай, ако стъблото изглежда наред. Сега е зима, нормално е да вяхнат листата, моя ако го видиш на какво прилича - сухи листа и на върха нещо се зеленее. След месец би трябвало от пазвата на всяко сухо листо да избие, ще видиш зеленко и по върха, ще се събуди и ще тръгне. Така мисля.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт