висока температура при варицела

  • 1 326
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, синът ми е на 3 г. и 4 м, караме варицела, първите 5 дни всичко беше наред, протичаше си леко, малко пъпки тук там и почнаха да завяхват. Обаче петия ден през нощта вдигна висока температура 38,9. Дадох му панадол и спадна. На сутринта пак имаше такава, отново я свалихме с панадол. Личната лекарка каза, че имал обриви по гърлото и оттам идва температурата и ни изписа антибиотик Панацев. Притеснявам се с тази температура да не стане нещо по- сериозно. При вас случвало ли се е нещо подобно и как се борехте с температурата, кога отмина. А също този антибиотик не е ли грешно да се дава, тъй като знам , че не се дава при варицела?

# 1
  • Мнения: 5 790
Дава се антибиотик. Това, че не се дава е градска легенда.
След като лекар го е изписал...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 902
И аз да питам...Sad 5-ти ден сме с висока температура,стига до 39 и доста пъпки...претеснена съм доста и днес викнах личната да го види,каза че са доста зачервени пъпките,но според нея не е чак толкова претеснително...Моля ви споделете как е минало при вас,смятам да изчакам и тази нощ и ще търча при инфекционист:(

# 3
  • Мнения: 281
Ако детето има видока температура от варицела за по-дълго време, може би постъпването в болница е най-добрия вариант. Домашното лечение с антибиотик и висока температура за много време не е добър вариант. Варицелата може да направи много усложнение, и изобщо не е сигурно че само антибиотик може да помогне и че точно дадения антибиотик е за случая, т.е. трябва постоянно наблюдение.
Без да ви плаша, но варицелата води и до смъртни случаи, хич не е шега работа.
Само за пример: http://www.monitor.bg/bin/marticle?id=366271
Лошото е, че у нас всички подценяват варицелата и едва ли не се мисли че това е лека болест, което изобщо не е така. Възможни са много усложнение, дори и вътрешни като в цитирания случай, където нищо не се вижда и не се разбира нищо докато не стане прекалено късно за реакция.

Общи условия

Активация на акаунт