Прехвърляне на пари от чужбина в Бг банка

  • 5 049
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Булбанк. Нямам идея какви са комисионите, но винаги са точни, парите никога не са се губили.
Никога не сме имали проблеми с преводи, независимо дали към или от България.

# 16
  • Мнения: 5 255
Цитат на: palmira
За агенция - не ти трябва.
Днес пак ме ядосаха едни от една такава-
#2gunfire  


Малко ОФФ:
Извинявай, че пак се намесвам  Praynig
Да не ти прозвучи нахално  Blush .
Ти преценяваш в крайна сметка  Thinking .
Ще ти дам два примера :
1. Имам приятели ирландско семейство. Искаха да инвестират в имоти с цел рентиерство.
Съответно пък аз имам позната с агенция, с която ги звързах.
До този момент са купили 2 имота за над 300 000 euro.
2. Другият ми приятел е от Американско посолство и лятото трябваше освен за себе си да търси 15 апартамента за хората по строежа на новото посолство.
Пак го свързах с моята позната. Свърши си работата и този път.
И в двата случая хората останаха доволни, съответно и тя е оправдала доверието ми.
Има агенции и агенции.
Ще мине доста време, докато се европеизират  Praynig

Та, ако искаш мога да те свържа и да опиташ.

# 17
  • Мнения: 5 255
Цитат на: palmira
А ти имаш ли идея какво ще правят с тези имоти и какво представляват те?


И двата апартамента, които купиха са в центъра на София.
Единият е ново строителство 150 кв.м., висок етаж с гледка към Витоша.
Другият е стара сграда, срещу Народно събрание.
Целта им е да ги отдават под наем.
Първият вече има наемател срещу наем от 1600 Euro.
Вторият в момента се ремонтира.
Парите ги нямаха в куфарче, т.е. кеш.
Живеят от няколко години в БГ и кандидатстваха за кредит.
Подробности не знам.
Ето, казах ти клюката  Flutter . Имам и снимки на новият апартамент. Ако изявиш желание мога да ти метна на e-mail.
П.П. Напълно съм съгласна с написаното в Дира.Мога да напиша книга със срещите ми с такива брокери. Пълно е с некадърници. Ама къде ли няма....., но нали знаеш, че има и изключения  Wink
Поздрави  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: X
Цитат на: palmira
Имам питанка- препоръчайте ми в коя Бг банка да прехвърля пари- искам стабилна и сигурна банка. Моя позната тук прехвърли в Пощенска- НО там и се замотаха някъде парите и цял месец имаше разправии майка и докато и ги дадат.
Майка ми днес каза - Райфайзен, има ли някой/и ако е от Холандия още по-добре/ да е пращал и къде, колко са им удържали откъдето ги праща и колко в Бг, както и за колко време е бил получен транфера.
Тенкс мами предварително Flutter


Като бивш банков служител, когато се наложи да пращам пари винаги ползвам банка. Правя превод от нашата банка тук - BNP Paribas в сметка в Първа Инвестиционна Банка в БГ по SWIFT. Последния път за сравнително голяма сума - 5000 евро, комисионната на БНП беше 16 евро, а в ПИБ нямаше комисионна. Пристигнаха за 2 дена.

# 19
  • Мнения: 93
Здравей Палмира,

Не се притеснявай - не се губят толкова лесно по банките парите. Аз имам опит и преди с Росексимбанк - всичко си е било точно, пристигат макс. до 7 дни от нареждането от холандската банка. Таксите ти ги казах - 0,1 %+6 евро  (това за ДСК), отделно таксите на хол. банка.

Обаче много е важно да попълниш всичко точно - банков код, СУИФТ, номер на сметка.

Както ти казах, доколкото знам има наредба според която ако стане нещо ти възстановяват не повече от 12, 500 евро - виж в сайта на БНБ(наредба 14). Там е и Наредба 27, според която трябва да попълниш статистически лист - не е нещо особено, просто за данните на статистиката, не знам какво ще стане ако го пропуснеш, най вероятно нищо, но нищо не ти пречи да го направиш. Още повече, че по закон бГ банка трябва незабавно да те уведоми за превода (т.е. да прати някакво банково извлечение), а досега не съм чувала за бг банка, която прави такова нещо.

Хайде успех от мен!

# 20
  • Мнения: 93
Забравих да допълня, че кеш може да носиш със себе си колкото си искаш, но над 8000лв. си длъжна да ги декларираш и пак да попълниш някакви документи.

# 21
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: dimitriya
Забравих да допълня, че кеш може да носиш със себе си колкото си искаш, но над 8000лв. си длъжна да ги декларираш и пак да попълниш някакви документи.

Сигурна ли си, че 8000 лв. са свободни? Не беше ли по малко (2000 лв.) или аz бъркам?

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: iv100yanova
От кредитна карта могат ли да се теглят пари в кеш, че тука май не може

Може, макар че това не винаги е иzгодно. Обаче zаплащането с кредитна карта е страшно иzгодно.

# 23
  • Мнения: 93
Цитат на: rosa
Цитат на: dimitriya
Забравих да допълня, че кеш може да носиш със себе си колкото си искаш, но над 8000лв. си длъжна да ги декларираш и пак да попълниш някакви документи.

Сигурна ли си, че 8000 лв. са свободни? Не беше ли по малко (2000 лв.) или аz бъркам?


И аз знаех за по-малка сума,но днес проверих на сайта на Агенция Митници и там пишеше 8000 лв.

# 24
  • Мнения: 4 244
Цитат на: palmira
Имам питанка- препоръчайте ми в коя Бг банка да прехвърля пари- искам стабилна и сигурна банка. Моя позната тук прехвърли в Пощенска- НО там и се замотаха някъде парите и цял месец имаше разправии майка и докато и ги дадат.
Майка ми днес каза - Райфайзен, има ли някой/и ако е от Холандия още по-добре/ да е пращал и къде, колко са им удържали откъдето ги праща и колко в Бг, както и за колко време е бил получен транфера.
Тенкс мами предварително Flutter

Значи аz съм праЩала пари към ПИБ, Булбанк и в двете са пристигали zа по 3 дена.
Номера е да zнаеШ като ги праЩаШ да е от холандска банка която работи с Бг и трансфера е бърz иначе могат да се zабавят до 10 дни
Поне от немски банки могат да се превеждат до 12.500 ? накуп
В Холандия не zнам как е
За откриването на сметката в Бг ти трябват май не опвече от 5?
При превода на прите трябва да отбележиШ че ти поемаШ всички раzходи Щото Бг банки имат навика да си прибират такси повече от обявеното и може да свалят така от пратената сума, това е прсот zастраховка че хората ти там Ще получат цялата сума
Повечето банки в Бг предлагат и кредитни карти от типа МАСТЕР ИЛИ ВИЗА, ама трябва много ода се внимава като се подписва договор zа такава какво са таксите по обслужването и след една година, zаЩото обикновено 1 година е беzплатна, а после става мале мале
Ако Ще е карта може и Eurocard ili Maestro те ти върШат работа на всички автомати
Това zнам, това съм полzвала и това споделям

# 25
Моят съвет е ING.От личен опит.

# 26
  • Мнения: 1 278
Палмира, още нямам опит в изпращането на пари от чужбина за Бг, но от гледна точка на получателя категорично бех избрала Първа инвестиционна банка. Това засега е най- "user friendly" банката в Бг. Имат e-pay, VISA и VISA Electron (второто е по-удобно за Бг все още).
Иначе имам сметка и в Райфайзен, и в Булбанк, в Росексим, а доскоро и в Пощенска. Всичките до една са ужасно "дървени", включително и Райфайзен! А за Булбанк да не говорим. Едно извлечение не можеш да си получиш като хората.

Общи условия

Активация на акаунт