Любители на Котки Тема 71

  • 40 403
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 163
ИксиLaughing ще ме умориш с тая Кичка!


Фея, само една сладка муцунка ли? А другите?  Wink

Това е с преобладаващо кучешко участие, ама ги има и трите добичета:

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 14:07 от Фея Кръстница

# 46
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Заформила се е дискусия покрай информацията, която пуснах. Не знам какъв е общият случай и не мога да правя генерални заключения за всички българи, които си търсят животно по обява. Знам моята ситуация. Първо, аз не си търся породисто животно за без пари. Като пусна елементарно търсене в нета, излизат всички обяви на куп и за съжаление в този общ куп няма обозначения - това е измама, това не е. Не съм конкретизирала в търсенето, че искам котка шампион с родословие, ама ако може да ми я подарят. Да кажеш, че всеки наивник, сглупил да се върже на обява-измама си заслужава съдбата ......все едно всяка баба, дала парите си на измамници по телефона, за да спаси мнимият си катастрофирал син, си го е заслужила Confused  Не мисля, че в ситуация на измама от какъвто и да е вид, измаменият е този, който е виновен, защото с глупостта и наивността си е дал възможност на някой да го измами. Напротив - виновен е измамникът. Защото дори и да имаш желанието да си купиш хубаво животно за по-малко пари, това не те прави престъпник. Но да мамиш е незаконно. Не се чувствам виновна, че не прибирам някоя котка от улицата, нито че искам малко коте, че и женско отгоре на това, че и от определена порода. Аз ще го храня, аз ще му чистя ла...та, така че моля да имам правото на избор за животно, което харесвам. Не съм Майка Тереза на уличните котки. Не знам в крайна сметка какво коте ще имаме. Може пък утре на улицата да се спъна в някое мъжко коте с бълхи и да го взема, но понеже това все още не се е случило, се оглеждам за нещо "безплатно" и "породисто" в нета, че да има смисъл от труда на камерунските измамници  Wink

# 47
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Феяяя...ехаа...каква вярност струи от очите на Беро! Прелестен е! Да ти е жив и здрав!
За Кичето, май трябва да си взема думите обратно. Затворих я в банята, че отворих да се проветри и сега като я пуснах установих наличие на втора порция от странната зелена субстанция. Явно я е напирало разстройството,а аз взех връткането из градината за нещо друго. То хем се врътка, хем върти уши и очи, подозрително ми се видя, уплаших се да не щипне у съседите.  

gadamer - ти си знаеш, ние казахме каквото мислим, лично аз без никакво намерение да обиждам някого. Факт е, че човек си носи последствията от взетите решения - грешни решения, сериозни последствия, дори и за измамените баби. Може да прозвучи грозно, но никога не съм ги съжалявала, това,че са възрастни, не означава, че са безмозъчни. Имала съм познати баби, които не са се поддали на измамата, реагирали са с мисъл и не са допуснали да ги ограбят. Вярвам, че дори ти да решиш да си вземеш коте по обява, няма да пратиш пари на някой в небитието и да чакаш коте със самолет от нам къде си. Сигурна съм, че не си толкова наивна. Аз говорех за другите.

# 48
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Права си, аз не бих се вързала да си пратя парите по този начин, пък и никога не съм вярвала в безплатния обяд. Но човек никога не трябва да се зарича. Свекърва ми е интелигентна жена, но вече е доста възрастна. Един ден й се обадиха измамници по телефона, че синът й е блъснал дете на улицата. На чист късмет и двамата й сина бяха в този момент до нея (иначе живее сама). Въпреки че веднага разбра, че е измама, ужасно се разстрои, обърка се и се притесни. Не искам да си представям, ако беше сама в този момент. Но поне за телефонните измами достатъчно се тръби по медиите. А за котешки измами научих буквално като прочетох съобщението във Фейсбук. Преди това обявата я сложих в графата съмнителни, реших, че някой от Айтос продава улични котета за породисти и затова иска по-малко пари, мислех, че това е някакъв единичен опит, изобщо не ми хрумна, че конспирацията е от Африка и че е цяла схема за измама.

# 49
  • Мнения: 32
Хайде и ние тук със съответния данък разбира се  Wink
Любими места 1, 2 и 3
https://lh6.googleusercontent.com/-mVRVJIK9bFo/USE6s1VFnCI/AAAAA … 130210_152712.jpg под камината
https://lh3.googleusercontent.com/-uW0QervnMrQ/USE6jRRrikI/AAAAA … 130215_214202.jpg -пред нея, ако на номер 1 е твърде топло
и 3
https://lh6.googleusercontent.com/-FQLrYwqfYYc/USE675SBc9I/AAAAA … 130202_102510.jpg - много обича да работи  Joy

Всички сте толкова прекрасни  мъркащи, мяюкащи и не само bouquet

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 11:50 от galle

# 50
  • Мнения: 8 999
Със закъснение - ЧРД на Гарфилдчо!

Кичето май леко понася операцията, а? Ох, въпросът ми е по-скоро, за да получа някакво успокоение. Ето - дните си минават, а аз все отлагам да се обадя да запиша час за триончето. Видях в началото на темата в белия списък за ветеринари Ветеринарна амбулатория "Приятели" - работи с намаление за бездомни животни!
д-р. Цветомила Стефанова.
кв. Лозенец, ул. "Милин камък" №5
, та дали мога да се доверя на тази госпожа, извършва ли и тя кастрации и изобщо има ли ползващи тази амбулатория в момента? Просто ми е на една крачка от вкъщи и би било много удобно да абонирам триончето там и за бъдещи проблеми, не дай Боже! Много ме е страх за животното ми, да не ми го повредят нещо.

Аз лично не мога да си обясня тая жажда за марковост на домашния любимец. За мен всяко коте е уникално и безценно, а стане ли мое, вече няма значение нито шарката му, нито цветът му, нито дължината на опашката, нито пухкаво ли е или късокосместо.
Голям коткар съм - направо се разтрепервам като видя коте. Имала съм много в досемейния ми период. И все са били някакъв вид "превъзходна". И обикновено те ме намират, а не аз тях.
От години се колебаех да взема домашен любимец, защото не ми се искаше да се привързвам вече към безсловесни. Много трудно преживявам кончината им. Обаче непрекъснато ми се случваше някоя случайна непозната котка да ме заговори. Ей така, както си вървя по улиците, и изведнъж изскача отнякъде някой котьо с подкупваща усмивка и започва да ме успива. Упорито отбягвах такива контакти, защото съм много влюбчива и бързо се поддавам на ухажването им. Обаче с триончето отърване нямаше - майката я доведе и ми я друсна в скута. Просто нямаше как да откажа на моята дългогодишна приятелка и да не оправдая очакванията й и доверието, което ми гласува. А след една нощ, прекарана вкъщи, Сара вече стана моя. Нищо, че на децата обяснявам как наличието на котка у дома е един голям компромис, който съм направила само заради тях, и очаквам подобаваща благодарност.

# 51
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
MissNelliebouquet със сърдечни благодарности за новата тема!  Hug И да вмъкна, че на Яйчице и Беконче направо им забравих физиономийките  Wink.

Не че нещо newsm78 , ама не съм и няма да се науча да гледам на котките като на стока! Купувам, продавам, търся ... марка, пардон порода ... цвят ... обем на двигателя. Ох, това беше за друго! Twisted Evil У дома котаракът е член на семейството. Такива са били и предишните ми два котарака. Независимо от външния им вид, независимо от характера им. Обичала съм, обичам и щях да ги обичам по същия начин и ако бяха породисти.

Плащам данък с 3 холандски котки. Толкова срещнах за 5 дена. Две в Апелдорн и една в Амстердам. Още когато ги снимах ми беше и странно и смешно, че все попадам на оранжево с бяло. Wink hahaha Все едно съм ви показала Силвестър. hahaha
   


# 52
  • Мнения: 1 175
Плащам данък с 3 холандски котки.
Тая третата каква бандитска физиономия има  hahaha

Фея, какво има в тая странна зелена супа? За кучо ли е?

# 53
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Тая третата каква бандитска физиономия има  hahaha

Остави! Не се вижда добре, ама нашийникът му е обсипан с диаманти. Wink Така е, като си Господинчо от центъра на Амстердам. Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 13 151
Плащам данък с 3 холандски котки. Толкова срещнах за 5 дена. Две в Апелдорн и една в Амстердам. Още когато ги снимах ми беше и странно и смешно, че все попадам на оранжево с бяло. Wink hahaha Все едно съм ви показала Силвестър. hahaha

 hahaha  Единствената котешка снимка, която имаме от Амстердам, също е на оранжев бандит с бели (сиви от мръсотия) лапички. За разлика от "брат'чеда" с диамантената каишка, този се мотаеше край боклуците в центъра на града.  Mr. Green Снимката е отвратителна, но заради куриоза с оранжевите котки, ще я покажа:



По-късно галихме и един котарак, който беше домашен, но не знам как сме пропуснали да го снимаме. Той май беше черно-бял, но нямам доказателствен материал. Извод - холандските котки са оранжеви.  hahaha

поправка - според мъжа ми и домашния котарак, който галихме е бил оранжев.  hahaha

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 22:34 от Тaня67

# 55
  • Мнения: 8 163
Фея, какво има в тая странна зелена супа? За кучо ли е?
Нали е суровоед, та това му е порцията бъркоч от смлени зеленчуци плодове. В нея добавям по нещо различно всеки ден, та да има разнообразие. Тоя път бях сложила от любимото на Беро фъстъчено масло.

Професорката, човек вижда това, което търси  Wink

Гале, колко пухкав данък  Crazy

Икси, добре, че Кичето се е изпъцъркало в банята, та по-лено да изчистиш... Разумно си постъпила, че си прибрала пациентката обратно вкъщи. Нека се възстанови, па пак ще митка на воля из квартала.

Таня, уф, че страшно гледа тоз кот!

# 56
  • Мнения: 1 175
Малко интересни факти за котките  Grinning

* Понеже са произлезли от пустинните диви котки на Африка, домашните котки обичат топлото и могат да понесат много високи температури без признаци на дискомфорт. Хората започват да се чувстват зле когато температурата на кожата им достигне 38 градуса, докато на котките им е добре докато кожата им не достигне 52, а ако имат достъп до вода, могат да понесат и до 56. Телата им са пригодени към горещ климат и затова са много икономични откъм вода - изпражненията им са сухи, а урината силно концентрирана, и ако ядат прясно месо, си добавят влагата от него и нямат нужда да пият вода (представете си на така пригодено животно колко му е неприятно да няма козина... знам че се повтарям, но много ме ядосва че хората са отнели кожухчетата на горките сфинксове, и понеже аз съм зиморничава и все ми е студено, им съчувствам).

* Котките нямат циркадни ритми, т.е. за разлика от повечето животни (и нас хората), телата им не правят разлика между ден и нощ, светлина и тъмнина. По този начин котките могат да бъдат активни и да ловуват както през деня, така и през нощта, а и понеже спят по толкова много, не им пречи на съня ако навън е светло.

* За разлика от големите котки, които имат кръгли зеници като нашите, домашната котка има тесни зеници като на змия. Това й помага да фокусира светлината по-добре. Когато се отворят напълно, зениците й покриват почти цялото око, което също е необичайно в сравнение с големите котки. Затова нощното зрение на домашните е по-добро. Големите котки имат голяма плячка която е трудно да се скрие, затова не им е необходимо такова остро зрение, докато домашните котки ловят дребна плячка която се крие по дупки и храсталаци, и особено нощем острото зрение е предимство.

* Котешкият слух надминава кучешкият и обхваща 10.5 октави. За това помагат и огромните в сравнение с главата уши, които могат да се въртят на 180 градуса (с изключение на дефектните клепнали уши като на Scottish fold, които падат напред и надолу и блокират входа на ухото, намалявайки чувствителността му. Кучетата с клепнали уши също имат намален слух).

# 57
  • Мнения: 1 175
Бонус данък. Нещо тук не е както трябва...

# 58
  • Мнения: 616
MissNelliebouquet със сърдечни благодарности за новата тема!  Hug И да вмъкна, че на Яйчице и Беконче направо им забравих физиономийките  Wink.


Остави, то сигурно половината тема не знае за какво говориш и хич не ги е виждала  Laughing Ще гледам да се реванширам тези дни.

Току що установих, че момчетата от вчера вечерта не са яли  Shocked Мъжа ми е много зает и излязъл сутринта прекалено рано за  работа за да ги нахрани, и ми оставил бележка в кухнята. Само че и аз съм много заета и цял ден работих на компютъра, и чак сега като се стъмни установих че не съм яла дори, влизам в кухнята и опаааааа, не съм сама.  Laughing Напрайхме една импровизирана диетка днес с децата.

Байбиби, всички клиники от първа стр са препоръчани лично от пишещи в темата които са ги ползвали и са доволни/недоволни.

Опс, Богданка как така се е изсулила от килимчето, а

# 59
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Е, как?! Килимчето е прекАчило 56-те градуса та се е дръпнала по-встрани. Wink Нали отдолу е въздуховода. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт