Студенти в чужбина - 3

  • 66 863
  • 804
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 0
Мила Бибилота, повярвай, пътуването е най-малкият проблем. Всичко ще мине добре, важното е после как ще се справя детето. Притесненията са големи, но си заслужават!

Сега е това, после ще е друго. Наистина всичко е в техните ръце - сега е мотивирана, иска, любопитно и е, дано да остане така. Ние ще се грижим за средствата и ще се опитвам да живея на разстояние от нея. Това ми  е най-страшното. Завиждам на всичко американци, датчани  и т.н, които на 18 годишните си деца казват - аут! Преди не съм мислела така, когото бях на нейните години - на 18 отидох да уча и не се върнах повече. Какво е било на майка ми, сега разбирам. Как се чувствате вие е какво правите?

# 751
  • Мнения: 106
Не е точно така за чужденците. Гаджето на дъщеря ми е шотландец и е много близък с родителите си, много му помагат. Даже мога да кажа вече, че като е там съм по-спокойна.  Е, имаме и друго дете и все още е край нас. Предполагам, като излети и той, ще е трудното.

# 752
  • Мнения: 633
Е, имаме и друго дете и все още е край нас. Предполагам, като излети и той, ще е трудното.

Да, може би и в моя случай синът ми помогна да не ми е чак толкова трудно, когато дъщерята замина. /Не че той не си извади дивиденти от това де - "Сега, като съм ти единственото дете, за което пряко се грижиш, не може ли да..." и т.н./
Но в сравнение с други майки, чиито деца отидоха да учат надалеч, ми се струва, че по-леко го преживявам. Може би защото и аз, както и дъщеря ми, съм твърдо убедена, че това е единственото правилно решение след завършване на училище. Един вид - най-естественият ход на нещата.

# 753
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Бибилота и аз така си мислех, но не е така. И нашето гадже  е близко с родителите си, живее си при тях, учеше и работеше, сега завърши, пари не търси от родителите си, даже поема част от разходите. Майката му първото нещо, което ме попита,   след като се запознахме,  Confused как съм свикнала с това,че децата ми да са далеч. Те са точно толкова загрижени за децата си, колкото и ние. Държат да се познават с гаджета, приятели, държаха да се запознаят и с нас, когато разбраха, че ще ходим веднага ни поканиха.

Не знам дали се свиква с това да са далеч децата, поне аз не съм. Моите излетяха едно след друго Confused Всеки път ми е все по-трудно да ги изпращам, добре, че обикновено от близките ни идват на летището, та е весело  Simple Smile Сега разбирам майка ми, какво й е било.

StefanB , ние не ги оставяме децата чак да забравят да си вземат удостоверение, обикновено  гледаме да оправим здравните, преди или веднага като се приберат в Бг, за това си позволяваме да отлагаме, защото децата ни не си идват често, а  англичаните не ги интересува дали са здравно осигурени в Б-я. Laughing

cool_witch , Hug

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 14:32 от valha

# 754
  • Варна
  • Мнения: 3 363
... Искам нормална, разбрана и компетентна служителка ...

Имало и такава!  Heart Eyes
Не й стана приятно, че по постоянен адрес сме в друг офис, но с нищо не предизвика негативно чувство в мен. Peace
В резултат - осигуровки оправени.  dance


Е браво, един "кахър"  по-малко  Wink


Да се самоцитирам от предната страница , питането ми е за летището в Букурещ " Отопени" -  " Летището лесно ли е за ориентация и колко време преди полет трябва да сме там ? " bvelikova72 , може би ти ще можеш да ми отговориш ?


valha, сигурно ти е много трудно и двете да ги няма в къщи  Hug Но ако помислиш ,че и в България можеше да са някъде на другия край ,  на 400-500 км . и пак да не се виждате често . Децата като пораснат и гледат вече да са самостоятелни. И моят сега му е хубаво ,че има кой да му готви , чисти и да го глези, но сякаш чака с нетърпение да стане септември и да замине. 

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 18:01 от Сребърна паричка

# 755
  • Мнения: 1 970
На час път е от Русе. магистрала е. Досадно е пресичането на Букурещ (летището се пада от северната страна по-скоро), ако се гледат табелите ще Ви прати по околовръстното, а там трафика в София ще ви се види като междуселски трафик и се пътува дълго - не знам колко, защото не минах оттам, а през града.Румънците са пословични шофьори, на моменти супер толерантни , но джигити минаващи на червено има бол...
Ние летяхме от там за Сицилия през декември, Преспахме в Русе и сутринта тръгнахме, полета ни беше май към 12 часа и пристигнахме общо взето навреме дори за да си намерим паркинга, където си оставихме колата и въпреки непредвидените забавяния - на моста нямаше коли, но системата за плащане на таксата не работеше и си отвисяхме половин час. на румънската страна трябва да си купите винетка. Летището е голямо, намерих го лесно с Джи-пи-ес-а, времето за чекинга беше нормално - минимум час преди полета ако не бъркам...
погледнете го на картата, има и друго име Отопени, не мога да се сетя сега как точно...Беше име на английски пилот...  Това е новото им летище, старото е много малко и сега оттам летят само бизнес самолети... То е по-близо до града.
Но сега погледнах, че сте от Варна, може би ще минете през Силистра, но там от Калъраш как е пътя до Букурещ, идея нямам....

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 18:23 от StefanB

# 756
  • Мнения: 106
Наистина не знам какъв е отговорът на въпроса за пътя до летището. Като го знаеш, е лесен. Трябва да проучите предварително нещата, ако имате възможност ползвайте GPS. А че трафикът е ужасен, е абсолютно вярно. Но ние хиляди пъти сме минавали през страхотен трафик без инциденти, а пък последния път в неделя, при абсолютно никакво движение успяхме да се ударим с единствената друга кола...въпрос на късмет. Носете си евра в брой, че да си удариш колата в чужбина е меко казано, неприятно. Иначе е добре да си на летището поне два часа преди полет, поне ние винаги гледаме да си предвидим достатъчно време, особено когато ще лети, посрещането е по-спокойно. Иначе летището се нарича Отопени на разговорен език, официалното име е Анри Коанда, в момента е единственото действащо в Букурещ. Другото е затворено и това допълнително оскъпи много полетите. Ще се строи уж ново, но кога ще стане, ако изобщо стане...

# 757
  • Мнения: 0
Днес дъщеря ми се върна от морето с "прекрасен" обрив по цялото тяло. По всяка вероятност от "чистото"море и слънце и т.н След гнойната ангина в началото на месеца още един удар под кръста.
Да, много ще ми е трудно, когато я няма, но всяко място бързо се запълва - на майка ми и диагностицираха начална деменция - склероза в начален етап, но това много я притеснява и повече се тресе от нерви, отколкото от забравянето. Та май ще си имам пак дете....Чудно!

# 758
  • Мнения: 5 462
Днес дъщеря ми се върна от морето с "прекрасен" обрив по цялото тяло. По всяка вероятност от "чистото"море и слънце и т.н След гнойната ангина в началото на месеца още един удар под кръста.
Да, много ще ми е трудно, когато я няма, но всяко място бързо се запълва - на майка ми и диагностицираха начална деменция - склероза в начален етап, но това много я притеснява и повече се тресе от нерви, отколкото от забравянето. Та май ще си имам пак дете....Чудно!

Извинявай , че ти ровя в раната , но ме интерисува по каква причина я диагностицираха ?
Завела си я на лекар конкретно за това по твоя преценка или е ходила заради друг здр. проблем и така са и открили  деменцията ?
Извинявайте , че се отклоних от темата.

# 759
  • Варна
  • Мнения: 3 363
StefanB,  bvelikova72 , аз летището го знам къде е и съм минавала покрай него  няколко пъти Peace Въпросът ми беше вътре в самото летище ориентацията лесна ли е , самото летище голямо ли е , има ли достатъчно информация, табели  и оттам долу - горе да си направим сметката колко по-рано да отидем. Това питах ? А паркинга лесно ли се намира  ?

StefanB, през Дунав мост се пътува. Силистра остава встрани , да не говорим ,че там се минава с ферибот, който тръгва да пресича реката ,когато се напълни с коли, тоест няма разписание. Можеш и цял ден да си чакаш  Mr. Green

Бибилота, нека да пие някакви витамини , имуностимулатори , нещо да си подсили организма. Преди 2 години дъщерята на една позната , от стреса покрай завършването , матурите ,кандидатстването много и се беше сринала имунната система и доста време боледува .
А пък нашето море си е едно от най-мръсните в света, де  Twisted Evil

# 760
  • Мнения: 106
А, вътре в летището няма проблем, не е толкова голямо и паркингът си е пред него. Съжалявам, явно не съм разбрала въпроса.

# 761
  • Варна
  • Мнения: 3 363
А, вътре в летището няма проблем, не е толкова голямо и паркингът си е пред него. Съжалявам, явно не съм разбрала въпроса.

Аз неясно съм си задала въпроса , сега като се прочетох  Whistling

# 762
  • Somewhere over the Rainbow
  • Мнения: 122
Привет, мами   bouquet! Моля да ме извините, ако вече е писано, но нямам време да изчета всичко дотук Embarassed. Въпросът ми е: как изпращате пари на децата си (интересува ме по-конкретно за Германия)? Удачно ли е да дам на сина си по-голяма сума "на ръка" и като пристигне там да си я внесе в банка или да му пращам всеки месец за разходите по банков път? Може би ми е много тъп въпросът, но в момента съм толкова притеснена и шашната, че май не мога да разсъждавам логично  #Crazy

# 763
  • Мнения: 0

[/quote]Извинявай , че ти ровя в раната , но ме интерисува по каква причина я диагностицираха ?
Завела си я на лекар конкретно за това по твоя преценка или е ходила заради друг здр. проблем и така са и открили  деменцията ?
Извинявайте , че се отклоних от темата.
[/quote]

Болеше я главата отгоре и започна да се затваря в себе си, да не иска да излиза и да е неуверена.
Забравяше, но в рамките на възрастта. Живее сама, вдовица е вече 22 години, винаги е била затворена. Не забравя имена, с математиката е супер. Лекарката я изпрати на невролог - там и направиха тест и - начало на деменция. Това я срина повече, но с лекарствата за 1 месец има голям напредък. Дори лекарката е изненадана. Процесът обаче може да се забавя, но не и да спре. Дори нямало нищо общо с възрастта - млади хора също боледуват и най-вече жени в критическата. Леле...

# 764
  • Мнения: 5 462
Извинявай , че ти ровя в раната , но ме интерисува по каква причина я диагностицираха ?
Завела си я на лекар конкретно за това по твоя преценка или е ходила заради друг здр. проблем и така са и открили  деменцията ?
Извинявайте , че се отклоних от темата.
[/quote]

Болеше я главата отгоре и започна да се затваря в себе си, да не иска да излиза и да е неуверена.
Забравяше, но в рамките на възрастта. Живее сама, вдовица е вече 22 години, винаги е била затворена. Не забравя имена, с математиката е супер. Лекарката я изпрати на невролог - там и направиха тест и - начало на деменция. Това я срина повече, но с лекарствата за 1 месец има голям напредък. Дори лекарката е изненадана. Процесът обаче може да се забавя, но не и да спре. Дори нямало нищо общо с възрастта - млади хора също боледуват и най-вече жени в критическата. Леле...
[/quote]Ужас . Sad

Общи условия

Активация на акаунт