отново кашлица и храчки!

  • 8 235
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте всички момичета! Благодарение на темите тук, намирам отговор на много проблеми, за което благодаря на всички вас! Имам нужда от помощ за следния проблем: преди три дни ми протече носът, появи се лоша, хрипаща кашлица с храчки, започнах да се потя като луда и капак беше разбира се температура...Започнах да взимам парацетамол, студал, хомеопатичен спрей за носа и големи количества чай, мед и сокове, но тамън помислих, че съм ОК и кашлицата позатихна, свалих температурата и днес пак-гадна кашлица и ужасни храчки!!! Ходих да ми чуят дроба-нищо ОК било. Бях и на преглед за бебчо, казаха да не кашлям, защото имам скъсяване на шийката-вече от това кашляне, а за него още е рано да излиза чакам го Април! Мног се тревожа как да спра тези хрипове и кашлица и какво може да ми е в крайна сметка  Cry ! На всичко отгоре и потенето не спира особено нощем. Тревожа се за бебчо, защото четох, че има вируси, които минават през плацентата...направо се побърквам вече, моля пишете ми какво ще ме посъветвате

# 1
  • Мнения: 4 841
Има доста бабини лекове, като например мед на гърдите като си лягаш. Ако те боли гърлото компрес с извара, за кашлицата лично препоръчвам инхалации с лайка.
Също така удърен лимонов елексир: в една голяма чаша изцеждаш 2-3 лимона и досипваш вода два пръста под ръба на чашата. Овкусяваш с мед или захар на вкус и след като се разтвори слагаш на върха на чаената лъжичка сода бикарбонат. Сместа шупва и затова водата е два пръста (поне) под ръба на чашата. Изпиваш си коктейла и той прочиства всичко в гърлото, даже и слюмка не остава.

Предната ми бременност и аз бях много зле с течащ нос и кашлица и ме вкараха в болница понеже повръщах антибиотика. Та там ми изписаха Тавипек. За три дни бях вече добре. Все пак преди да предприемеш нещо с лекарства се консултирай задължително с лекар.

Бързо оправяне  Hug

# 2
  • Мнения: 2
Много благодаря, веднага ставам и се захващам с коктейла да видим как ще подейства, вчера пробвах сок от лук в носа и наистина е много гадно, но помогна  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4
Моят съвет е ако кашлицата продължава, пак да се консултираш с лекар. Нека да ти направят снимка за да бъдеш напълно сигурна, че няма проблем с дробовете, тъй като не винаги това може да се установи само при преглед със слушалки.

# 4
  • Мнения: 4 841
Моят съвет е ако кашлицата продължава, пак да се консултираш с лекар. Нека да ти направят снимка за да бъдеш напълно сигурна, че няма проблем с дробовете, тъй като не винаги това може да се установи само при преглед със слушалки.


Spring139 каква снимка? Тя е бременна! Зъболекарите не пращат бременни на проста зъбна снимка, па камо ли да я изтипосат под рентгена да и снимат дробовете.

Не си писала как си сега. Надявам се да си вече малко по - добре, но ако това продължава, наистна върви пак на лекар и вземете по сериозни мерки  Hug

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета, не писах нищо, защото тези дни се влоших и не можех да мръдна от леглото  Sad. Обаждах се на докторката, която ме наблюдава и тя силно се притесни, като чу как звуча, проблема се задълбочи, почна се едно повръщане и изобщо имах чувството, че умирам, за дишането да не говорим. Изписаха ми антибиотик-Зинат! Много ме притесни това, но както писах направо умирах и нямаше как...Та свалих температурата бързо, но до сега все си кашлям и имам страшни хрипове, не знам как да ги прогоня.Антибиотика свършва в неделя и се страхувам как ще се почувствам след това, а бебчо ще гледаме чак в сряда да видим как е и какво се случва със скъсяването на шийката заради пустата кашлица. Знаете ли този антибиотик дали е вреден за бебчо и как да спра досадната кашлица-тя просто не спира въпреки сиропа и всички бабини рецепти, както и хриповете Cry Благодаря предварително на всички

# 6
  • Мнения: 4 841
Не се притеснявай за антибиотика. Приемай повече кисело мляко с него или Пробиотик. Плацентата пази максимално. За хриповете можеш да си правиш инхалации с лайка по честичко. Слагай си и мед на гърдите като си лягаш. Отделно има и една тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=674729.msg22774482#msg22774482
Последно гледах за лек - слагаш няколко семки от люта чушка на една лепенка анкерпласт и я залепяш за палеца си. Незнам дали ще има ефект, но в твоето състояние всичко бих пробвала. Прочето темата и все ще има нещо, което да помогне  Hug

# 7
  • Мнения: 2
благодаря за съветите, сега ще погледна и от утре ще пробвам с инхалацията няколко пъти вече чета, че лайката действа много добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт