Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 726
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
На мен си ми държат вратите и си ми правят път още преди да забременея, та не мога да коментирам разликата. Радвам се че в България мъжете са станали внимателни (жените не винаги). На автобус с корем не помня качвала ли съм се.

Но пък ме гледат странно точно мадамите (като съм сама де, иначе зяпат мъжа ми :Р ), щото аз не крия че ми е трудно ходенето и се държа или за корема или за кръста - аз самата не съм виждала друга бременна да го прави, но това е положението..

А снощи пък как се стреснах като гръмна крушката в стаята (за пореден път) - ако съм си само аз, няма толкова да се впечатля, но с бебчето в корема съм станала като сърна..

# 286
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!

Аз докато се разпиша в темата, вие сте я изписали.  Crazy

Честити бебчета и тук. Да са живи и здрави малките рожбички.

За имената, напълно подкрепям DreamingMyDreams. Няма какво да допълня.

Тапа и на мен не ми е падала при първото раждане, но пък водите си ми изтекоха изведнъж.

И аз шофирам, но ми е много трудно, стяга ми се корема. Дори преди няколко дни, при една по завъртяна маневра ме изнерви един таксиджия, че отворих вратата да ми види състоянието. Извини се човека.  Laughing В напреднала бременност не ми се е налагало да ми дават предимство, но в по-ранните месеци само жени са го правили. С Теди като бях бременна в 8-ми месец, си изчаках в голямата жега 20 човека в КАТ, за да си взема книжката.  ooooh!

При мен нищо интересно. Чакам си. Тази седмица да мине и ще съм по-спокойна вече, че нашия татко замина за седмица и не ми се ражда без него. Трябва да ходя до личния лекар за направления за изследвания за плановото секцио. Знаете ли, какви точно ще ми трябват?


# 287
  • Мнения: 129
Pepsilight, аз живот и здраве ще съм с планово секцио, но съм в частна балница и не ми трябват направления, а болницата си работи със ЗК и пак част от раждането се покрива. Но и предният път не са ми трябвали никакви документи и направления - отивам си с кръвни изследвания и кръвна група и толкова.

Синеочка и Mimosa къде се губат днес?  Laughing

# 288
  • Мнения: 455
Здравейте! Simple Smile
За даването на предимство не ми се коментира.За цялата бременност ми се е случвало 1-2 пъти.Ако в последствие забележат,ми се извиняват,като казват,че не ми личало.  Rolling Eyes Да,ама вече много ми личи! Simple SmileА вчера в Кауфланд докато си чаках пред щанда,за да взема маслини 2 циганки застанаха до мен.Момичета зад щанда си работеше нещо и като дойде започна тях да обслужва.А един неин колега от месата изглежда е забелязал колко време стоя с дъщеря ми и дойде да ме обслужи.Каза и нещо на ухо и тя почерпи дъщеря ми с маслина.След това пак и каза нещо и тя реши и мен да почерпи.Благодарих му! След като се отдалечих я чух,че му каза "Благодаря ти за забележката!"
Предположих,че е бил някой по-нагоре в йерархията им и за това го прие така.Чудя се само едно нещо защо жените забравят колко тежко им е било когато са били в нашето положение.А мъжете в моите очи винаги са били по-толерантни.

# 289
  • Мнения: 8
Да питам и аз двоумя се за името на госпожицата ИВА или ИВОН  аз по принцип съм за второто но ММ иска първото и незнам помагайте  Mr. Green

# 290
  • Мнения: 22 440
Hrisi8708, пред тези двете, по-добре Ива.
Ивон винаги ми е звучало мнооого грозно....но това си е лично мнение.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 2 036
ЗМ, то и аз съм в частна болница, работят със ЗК, но пак си ми искат направлението от ЖК. Ако ще е само за едната кръв и при положение, че хем ще дам направление, хем ще си платя операцията, не можеше ли там да мия пуснат, а трябва да се размотавам до ЛЛ.  ooooh! Писна ми от това здравеопазване, казвам ви. #Cussing out

# 292
  • София
  • Мнения: 423
На мен Ивон ми е малко твърдо, с едно -а ще звучи съвсем друго. Ива пък ми е кратично, но аз и дълги не харесвам.

Качвала съм се в метро няколко пъти и всеки път споря с някой защо не искам и няма да седна. Предпочитам права. С колата, идиотите са навсякъде  Simple Smile

dennis, надявам се поне да си я насолила тази. Ти стол и в 9 месец ще си намериш,но тя ще си остане проста до гроб.

# 293
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
Аз съм за Ивон Simple Smile
Хриси, като ходех да оправям документите за сватбата, моичкия също нещо мрънкаше че бил предпочитал или да си сменя фамилията с неговата или да не я барам, ама като го споменах, жената тогава ми рече че ако отначалото отсъпя, после ще ми е много тежко Simple Smile Хем ме развесели, хем ми даде кураж, щото аз много си държах на добавянето - все пак не съм му сестра или майка че да съм с неговата фамилия, нито пък за мен брака е без значение, както явно за него (и не само) е маловажен.. Та още тогава реших да си държа на своето Wink Ако толкова го бърка някво си име, ще се разделим и готово :Р Та и с името на бебето същата работа - като има претенции, да си го износва сам  Mr. Green

# 294
  • Мнения: 455
Е,нека и аз да ви помоля да си кажете кое от двете имена ви харесва повече: Анна-Мария или Ана-Мария?
Почти са еднакви,но при произношение има разлика! Simple Smile
 Хриси,аз съм за ИВА!

# 295
  • Мнения: 858
Имам приятелка Ивона(холандка) и много й харесвам името,макар че признавам си докато свикна с него ми звучеше наистина грубо.
Аз съм Анна с 2 н и много си го харесвам и винаги ми е звучало чудесно и по-красиво пред Ана.Така че съм за Анна-Мария
Mime-to абе разменихме реплики,грозна работа Simple Smile))

# 296
  • Мнения: 2
Аз съм за Ива, както и Ивет/а или Ивена също ми харесват, но Ивон не. Ако е Ива ще си празнува на Цветница.    bouquet
Анна-Мария повече ми допада newsm10

# 297
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
И на мен Анна ми харесва повече Simple Smile Явно си падам по засуканите  Mr. Green

# 298
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Ива! на мен това име много дълго време ми беше вариант за евентуална дъщеря. Много ми харесва!
Анна или Ана.. не виждам кой знае каква разлика, дори в произношението, но като че ли Анна Simple Smile

Моят хемоглобин е 115, да се ненадяваш, преди месец беше 102, не очаквах промяна.. Всичко друго ми е наред и захар и урина, не знам как може да ми е толкова добре захарта като изяждам по 1/2кг шоколад на ден.. все сладко ми се яде, винаги съм била така... после с кърменето не знам.. ще трябва да го огранича малко

Лек дъждовен ден, мързелувайте си, раждайте или подреждайте вкъщи като мен.

# 299
  • Мнения: 8
На мен повече ми харесва Ива и Анна-Мария Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт