СЕДМИ клас - втори срок - 10 тема

  • 25 850
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 936
ние сме с 4.82, но много нисък 1-ви модул - 34 т - направо ужас! Развали ми празника това, моето диване!

# 61
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 301
smile3516 я се скрий с тези задачи навръх 8 март! Wink
Joy Joy Joy Joy Joy

ние сме с 4.82, но много нисък 1-ви модул - 34 т - направо ужас! Развали ми празника това, моето диване!
Резултата на моя въобще не ми се отрази на настроението - напълно очаквано наа...не  Whistling

# 62
  • Мнения: 4 936
от 65 т. да направи само половината - много ме разочарова ... само да си дойде....

# 63
  • София
  • Мнения: 18 106
Имам проблем с една задача за домашно за школата на дребния. Ако на някой му се занимава в днешния празник и може да бутне едно рамо   Wink
Триъгълник ABC, AC=BC, точка P е от АВ, АР=ВС
А) ако ВР=CP  колко са ъглите на т-к АВС
тази подточка я реши дребния и получи <A=<B=36 <C= 108
б) Нека точка М е среда на АВ, нека точка Q е от АВ така че АQ:QB=1:2
Да се докаже, че СР е ъглополовяща на < ACМ
задачата е диктувана, така че ако нещо не е наред е възможно моя да е записал грешно.
Има ли начин да се разпознава дали има ли връзка между подусловие а) и б)?

В маркираното нещо не е така или празничното настроение   влияе зле на мисловната ми дейност..Триъгълникът АВС е равнобедрен и М е среда на АВ , следователно CM е  и височина, и медиана, и ъглополовяща. Тогава като катет в AMC,  страната AM<AC (хипотенуза). Но AC=BC=AP по условие. Следователно Р задължително лежи между М и В,  а не между А и М , поради което  няма  как СР да е ъглополовяща точно  на ACM, независимо от другите условия с пропорциите. newsm78

# 64
  • Мнения: 515
ние сме с 4.82, но много нисък 1-ви модул - 34 т - направо ужас! Развали ми празника това, моето диване!

Аз го дадох на моята в къщи.И тя толкова точки изкара. Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 1 674
На първи модул има 48т,  на втори 31  - общо 79т,  като оценка 5.32.

В първия модул е постигнал "пълен успех "на първите въпроси от текста и е загубил цели 8т. Накарах му се, но честно казано се мисля за грамотна по химия, а от написаното нищо не разбрах.

За сравнение да кажа, че в Междучасие имаше 93т. Явно първия модул е затруднил децата.

# 66
  • София
  • Мнения: 690
Добър Вечер момичета, да сте живи и здрави и весело изкарване на празника на всички които празнуват.
МАД, великолепен аватар, както винаги. Малкият ти мъж ги рисува newsm78 Искам и аз ......

# 67
  • Мнения: 49
от 65 т. да направи само половината - много ме разочарова ... само да си дойде....

само така, а и ставаш все по-хубаваааааа !!!!

# 68
  • Мнения: 49
от 65 т. да направи само половината - много ме разочарова ... само да си дойде....

само така, а и ставаш все по-хубаваааааа !!!!

ЗА МАД беше това     Shocked Shocked Shocked

# 69
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 301
 coconella, разбрах и благодаря   Grinning, Ranick Hug

eine in Rente gegangene Nixe, благодаря че ми обърна внимание точно на празника. На мен също нещо не ми се получава, което съвсем оформи мнението, че синето е сгрешило условието, т. като е диктувана задачата. Ако някой има вярното условие ( задачата е от Междучасие на Симеонов) да покаже къде е грешката, моля.

# 70
  • Мнения: 515
Може ли помощ Rolling Eyes
Кои са несъгласуваните определения в изречението"През малкото прозорче на хижата се подаваше рошавата глава на пазача,който тревожно наблюдаваше децата."

# 71
  • Мнения: 672
Според детето "на хижата" и  "на пазача".

# 72
  • София
  • Мнения: 752
coconella, разбрах и благодаря   Grinning, Ranick Hug

eine in Rente gegangene Nixe, благодаря че ми обърна внимание точно на празника. На мен също нещо не ми се получава, което съвсем оформи мнението, че синето е сгрешило условието, т. като е диктувана задачата. Ако някой има вярното условие ( задачата е от Междучасие на Симеонов) да покаже къде е грешката, моля.
Ами май и моята е записала грешно условието, поне така каза баткото. Уж той щеше да пита Симеонов, но забравил Twisted Evil Та ще трябва да почакаме до школата. Sad

# 73
  • Мнения: 515
Според детето "на хижата" и  "на пазача".
Моята писала "на пазача" и "тревожно" Tired

# 74
  • Мнения: 14 436
За несъгласуваните определения-и аз мисля като  Nara.

Общи условия

Активация на акаунт