Рецепти с киноа

  • 95 180
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
аз преди малко хапнах,направо преядох,от салатата с крутони,сирене,зелена салата и риба от Хепи...интересува ме каква е рибата,да не е пангасиус

не съм много впечатлена,нещо и липсваше Thinking

# 61
  • Мнения: 2 562
Доли,да,пангасиус е.Ние много харесваме тази салата,у дома е най- поръчваната от доставките по домовете + сушитата с киноа и пиле с киноа:)))

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
така и предположих,не ми беше никак добре,корема ми се поду,гадеше ми се Sick от нея ще да е,/и друг път съм яла киноа,/....но и самата комбинация от продукти не е много подходяща Naughty

# 63
  • Мнения: 2 562
Явно не ти понася.Ние с мъжа ми сме я хапвали много пъти,но нямаме проблеми.Аз по принцип се подувам от яйцата ако са сложени в салата.А в тази салата има яйце.За щастие засега ми е ок.

# 64
  • Мнения: 2 545
Един много лесен десерт с киноа.
Подсладих с кафява захар, добавих 1 ч.л. сметана (отделена от сварено предния ден прясно мляко), разбърках докато беше още топло. Получи се нещо невероятно. Препоръчвам Peace

Предполагам, че този десерт може да се обогати с добавка на канела, ванилия или ромов аромат, стафиди, ядки, фурми и др ... и да се сложи в купички. Предполагам ще наподобява малко грис-халва.

Аз по принцип съм  голяма любителка на подсладените макаронени изделия. Те са ми любим десерт. Вариантът с киноа ми се видя в пъти по-вкусен, а е и в пъти по-полезен.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
непременно ще пробвам утре да го приготвя Peace

ще импровизирам с кокосово мляко и сушен кокосов чипс/обожавам този аромат на кокос/

# 66
  • Мнения: 45
Здравейте,сега гледах в предаването на доктор Оз че киноата е препорачителна много за диета и е страшно полезна за организма или за смаляването на коремчето  Grinning супер е днес ще си взема  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 29
Здравейте,сега гледах в предаването на доктор Оз че киноата е препорачителна много за диета и е страшно полезна за организма или за смаляването на коремчето  Grinning супер е днес ще си взема  Heart Eyes

Много е полезна, да. Бързам да споделя една рецепта за салата с киноа. Казва се салата Табуле.  Необходими продукти са: една чаена чаша киноа ( която се сварява ), връзка магданоз, един домат, половин глава лук, сока на половин лимон и зехтин. Всички зеленчуци и магданоза се нарязват на кубчета и се объркват със сварената киноа, след което се заливат с лимона и зехтин на вкус. Невероятна е салатката  Peace Опитайте я непременно Wink

# 68
  • Мнения: 271
Здравейте, има ли нови рецепти?
Днес измислих това: в тавата подредих кръгчета тиквички, после кръгчета моркови, после сварената киноа, чесън и много копър, сол и мазнина и във фурната. Стана и много красиво.
Хайде, дано да има и нови идеи

# 69
  • Мнения: 6
 Вчера сготвих киноа като гарнитура за пържен лаврак с тиквички и сушени домати. Сварих киноата със 1 зеленчуков бульон в съотношение 1/3. В зехтина от доматите запържих чесън, а после и 1 тиквичка нарязана на жулиени. Накрая сложих и сушените домати нарязани на ситно и всичко това го изсипах при сварената киноа. Преди сервиране настъргах на ситно пушен кашкавал. Много бързо лесно☺. Комбинацията тиквички, сушени домати и пушен кашкавал много върви и с ньоки, но то е много трудоемко за плавене, а с киноа е много лесно.

# 70
  • Мнения: 124
рецепти с киноа може да видите  ТУК



И аз пробвах тази рецепта и много ни хареса! Благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт