Падане на тапата

  • 4 630
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Позволявам си да "обновя" темата,защото само тя не е архив.Притеснява ме това,че вчера към обяд ми падна нещо слузесто но без кървави нишки...бяло-жълтеникаво и това е.Никакви контракции или дискомфорт.Незнам дали е било част от тапата или цялата... след като минаха 3 часа се обадих на АГ-то,обясних и,че не е имало кръв и нямам контракции и тя каза да изчакам.Сега е 3:45  Mr. Green сън не ме лови.Дали да отида в болница или да изчакам да ме заболи.Притеснявам се за бебо  Confused

Последна редакция: вт, 12 мар 2013, 03:52 от AnMary

# 1
  • Мнения: 108
Първо бебче, нали Hug Сладурка   bouquet
По принцип при всеки е различно, при мен падна 12 часа преди раждането (първия път), вторият - заедно с водите. Сутринта можеш да отидеш при лекарката си, тя ще провери дали бебчето е слязло надолу и дали имаш някакво разкритие. Но може и да имаш още няколко дни 2 в 1 Heart Eyes Бъди спокойна и УСПЕХ    ylinfant  Здраво бебче на финала!

Последна редакция: вт, 12 мар 2013, 07:21 от merichka

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
Имам две раждания,така и не разбрах каква е тая тапа и кога пада.Първото ми раждане започна с контракции,а при второто ми изтекоха водите.
Леко раждане желая newsm10

# 3
  • Мнения: 108
...каква е тая тапа и кога пада...
Тапата е като слуз, препречва пътя на микробите към матката. Няколко часа преди да родя забелязах на превръзката едно такова бяло-жълто, примесено с капка кръв, отидох в родилно, искаха превръзката, явно са я изследвали (силно казано, сигурно са капнали някакъв препарат в/у нея), казаха ми, че са води и да си взимам нещата и да отивам да ме приемат. Е не бяха води, щото тях ми ги спукаха доста по-късно. Въпросът е, че като видиш тапата за пръв път и се шашкаш, защото не знаеш какво аджеба е това и защо изтича от теб  Flutter

# 4
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Въпреки че не се доказа със сигурност, че е тапата, при мен се появи нещо подобно към края на 7 месец. Родих си ден преди термин.
Щом гинеколога ти е казал да чакаш - почакай. Паднала тапа не е опасна за бебето

# 5
  • Мнения: 2 216
Отиди в болница да те прегледат. Време е да разждаш, а може вече и разкритие да имаш
Бъди спокойна! Леко раждане

# 6
  • София
  • Мнения: 44 099
Раждането може да почне и седмица-10дни след падането на тапата, живей си спокойно, скоро ще е, така или иначе, но след като нямаш контракции, кръв, не са ти изтекли водите, просто си чакай търпеливо момента. Няма да го пропуснеш, не се тревожи. Дори и да имаш някакво 1-2 см разкритие, пак не си за  системи и раждане още.

# 7
  • Мнения: 242
Благодаря на всички за отговорите.Друго си е някой с опит да се изкаже  Laughing нямам търпение на гушна бебо и дано скоро ви се похваля  newsm51

# 8
  • София
  • Мнения: 23 096
На мен тапата ми падна на 1-ви юни вечерта и родих на 3-ти следобяд.  Wink
Със сигурност ще разбереш, когато раждането започне. Успех и дано всичко мине като по вода.  Hug

# 9
  • Мнения: 513
Първия път родих 10 дена след като ми падна тапата. Втория път никаква тапа не видях.

# 10
  • На топло...
  • Мнения: 584
А при мен първия път три дена се точи да пада, при това с кървави нишки, родих на четвъртия. Втория път с нея започна раждането, след четири часа имах бебе, пак беше кървава.
Аз лично не бих се притеснявала, консултация с гинеколога може да те успокои обаче повече от форума  Wink. Контракциите са от значение.

Леко раждане ти желая!

# 11
  • Мнения: 108
Ей, сладкото мамче, ти нали знаеш, че ние всички ще те чакаме да се похвалиш с  baby и от сърце ти желаем успех!

# 12
  • Мнения: 242
Здравейте мамчета!!!Аз още съм си в къщи без никакви признаци за излизащо съкровище  Mr. Green преди малко звъннах на АГ-то и отивам на преглед.Като се върна ще драсна какво става.Стискайте палци за добри новини и бебчо да е добре,че тия дни се е укротил (не мърда така дейно както преди) Thinking ПОЗДРАВИ НА ВСИчКИ   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 44 099
Успех! Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 23 096
Здравейте мамчета!!!Аз още съм си в къщи без никакви признаци за излизащо съкровище  Mr. Green преди малко звъннах на АГ-то и отивам на преглед.Като се върна ще драсна какво става.Стискайте палци за добри новини и бебчо да е добре,че тия дни се е укротил (не мърда така дейно както преди) Thinking ПОЗДРАВИ НА ВСИчКИ   bouquet
Че то няма място накъде да мърда мъничето.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт