ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 29

  • 36 394
  • 739
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 495
Aз тълкувам така-имунизацията е инвазивен метод,за който също като другите е необходимо съгласието ми.Както всяко лекарство ,и ваксината има стр. д/вия,за които никъде  не се съобщава.Не всички родители са запознати  поотделно с всяка ваксина.Т.е. и джипитата са нарушители. Държавата задължава,трябва и да отговаря за последствия.След като сме в Европейският съюз в повечето д/ви имунизациите са препоръчителни.И в тях  искат да "защитят" хората,но не в ущърб и нарушаване правата на останалите.В този смисъл  всички имат равни права.Както и да го погледнем,лишени сме от тях.А както ние сме заплаха,същото  е и за ваксинираните спрямо нас.Ако нашите "експерти" можеха обективно да видят нещата,положението щеше да е друго.Разбира се,аз не вземам пари от компании  и затова мисля че  имам реална преценка.

# 511
  • Мнения: 137
Включвам се с тази статия. Забележете последните 5 реда от нея - високо образованите жени, отказващи имунизации на децата си, коментирани в избора си, редом до ромите, отказващи 4 часа обществено полезен труд срещу социални помощи........ ooooh!
http://www.moreto.net/novini.php?n=213461
Моля, ако някой има "под ръка" линк със съставките на ваксините, ползвани у нас, нека го публикува.
Благодаря предварително   bouquet

# 512
  • Мнения: 14 654
Защо да не бъдат коментрирани, по-скоро е добре, че отказът от имунизации вече не се приписва на необразованите, а точно обратното. И в други статии във вестниците съм чела подобни плахи изречения - че инетелигентни майки отказват ваксини, защото се боят от страничните реакции за децата си. Е, някъде съм попадала и на нонсенса, че интелигентни майки отказват ваксини, защото са чели глупости в интернет.

# 513
  • Мнения: 72
Искам  да попитам ако глобите за неваксиниране за заплащат, това не ми ли дава правото да запиша детето си на ясла или градина?След противохепатитна ваксина, моето 40-дневно бебе разви тежка пневмония...след това започнаха да я ваксинират с Пентаксим- след първия прием вдигна 39 градуса температура, след втория прием беше видимо сънлива и отпаднала, трети прием няма да има!Няма да позволя да си играят със здравето на детето ми!Как е възможно в тялото на детето да се влива формалдехид, алуминий, отвратена съм, това е толкова  антихуманна процедура!

# 514
  • Мнения: X
Искам  да попитам ако глобите за неваксиниране за заплащат, това не ми ли дава правото да запиша детето си на ясла или градина?

За съжаление, не.

# 515
  • Мнения: 438
все пак мисля, че и в нашето законодателство има пролука, но дали някой се е възползвал от нея. по принцип детските градини и училищата са по разпоредбите на закона за образованието, а ваксите или по точно изискванията са регламентирани в наредба. по принцип закона е по-висшестоящ от наредбата. та в закона се казва чл.4ал.1 гражданите имат право на образование. също и конституцията чл.53 ал.1 всеки има право на образование и чл.5ал.1 конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат. та как тази наредба може да нарушава тези закони. честно казано много се надявах да се включи някоя майка юрист или пък някой който е ползвал адвокат по здравни закони.
не знам ако направим една подписка и да сезираме онбуцмана .
как никой не забелязва тези проблеми с ваксините просто не знам.

# 516
  • Мнения: 1 461
Аз пък си мисля, че сега е моментът да се прокарат идеи за препоръчително ваксиниране и да се промени закона. Гледам, че новото правителство отменя всичко прието от старото, тъй че може да имаме късмет, ако някой има идея как да се привлече вниманието за промяна на наредбата  Laughing

# 517
# 518
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Аз пък си мисля, че сега е моментът да се прокарат идеи за препоръчително ваксиниране и да се промени закона. Гледам, че новото правителство отменя всичко прието от старото, тъй че може да имаме късмет, ако някой има идея как да се привлече вниманието за промяна на наредбата  Laughing
И аз това си мислех.

# 519
  • Мнения: 3 098
Здравейте!

Извън темата съм, но имам въпрос относно правата на детето пациент. Коя е Европейката институция, където мога да изпратя моето оплакване за нарушаване на правата на детето?

Вече съм изпратила до една тукашна, чакам отговор. Междувременно съм претърсила всичко, абсолютно всичко, навсякъде, за да открия прословутата наредба, отнемаща правата, не я намерих, както и предполагах, именно за това искам да алармирам съответните органи за нарушението.

# 520
  • Мнения: 4 753
Здравейте!

Извън темата съм, но имам въпрос относно правата на детето пациент. Коя е Европейката институция, където мога да изпратя моето оплакване за нарушаване на правата на детето?

Вече съм изпратила до една тукашна, чакам отговор. Междувременно съм претърсила всичко, абсолютно всичко, навсякъде, за да открия прословутата наредба, отнемаща правата, не я намерих, както и предполагах, именно за това искам да алармирам съответните органи за нарушението.

Някаква българска наредба ли търсиш? Тук правата (и задълженията) на пациентите не са изнесени в отделен нормативен акт... Част от тях са в Закона за здравето, другите не ги зная къде са, не съм се интересувала, но мисля, че имаше в още закони...

# 521
  • Мнения: 3 098
Не, Стелт търся регионална наредба, няма такава, колкото и да си измиват ръцете. Правата на пациента дете и неговата фамилия са ясно регламентирани, обаче нашите поликлиники си превишават правата, без да дадат номера на мистериозната наредба.  Пратих оплакване в Пациентската организация, те са първите, които трябва да алармирам, до 1 седмица ще ми отговорят. В зависимост от техният отговор имам два варианта - 1.ще ме удоволетворят и 2. няма да съм удоволетворена и трябва да се оплача в МЗ и някоя Европейска институция.
Знам за Солвит например, но не знам дали се занимават с такива случаи. Те май са за случаи относно работа, образование.

# 522
  • Мнения: 3 056
Днес от мои познати за техни познати - история отпреди 20 и куруср години за детето на последните, на което на 5 г. родителите му слагат някаква си незнайно каква ваксина (майката била завеждащ отделение в голяма столична болница и по нейна и  на колегите й инициатива го намушкват) след което детето развива форма на левкемия и за няколко години си отива. Детето на моите познати по този повод няма и една ваксина (на 25 г. е понастоящем), но единият от родителите е в среди, дето са могли да се "отърват" от здравните, поддържайки изрядни картони...

# 523
  • Мнения: 72
Съжалявам, че съм малко невежа и незнам как да сложа линк, но в сайта dechko.bg е качен клип, в който д-р Ралчева обяснява някои неща за ваксините.Но има разминаване в това, което тя казва и действителността-тя казва,че формалдехид няма във ваксината, той е бил използван, за да се умъртви причинитиля на съответната болест и след това е извлечен от ваксината.Тогава защо питам аз в състава на Пентаксим пише, че съдържа формалдехид, поне това прочитам аз от листовката на тази ваксина?Ако нямаше формалдехид,нямаше да го впишат там.За живака тя казва, че живачното съединението,което е във ваксината се преработвало от организма, не било вредно...
Друго, с което учените си противоречат според мен е това, че постоянно чета статии, в които се твърди,че имунната система е много сложна ,не е изучена напълно, не се знае в подробности как тя функционира и ни защитава.В същото време всички лекари повтарят все едно и същокато някакви програмирани същества-"ваксините са безвредни, заболяването не може да е от ваксината".Ами откъде са толкова сигурни след като не се знае със сигурност какво става с имунната система и какви процеси активира тя, за да се пребори с ваксината.От една страна имунологията била млада наука от медицината и тепърва ще се развива, от друга-аааа със сигурност не са виновни ваксините.. ooooh!

# 524
  • Мнения: 2 176
С ваксините е малко по-сложно, но ще се опитам да го обясня просто... За разлика от другите медицински процедури, които можем да откажем (не всички можем), то неваксинирането се приема като заплаха за здравето на другите... Ще го сравня да кажем с това да излезем с пистолет на улицата и да стреляме напосоки... В този случай се счита, че застрашаваш здравето на околните и човешките ти права отиват по дяволите... От тук нататък всичко се прави с умисъл да се защитят околните, демек могат да нарушават правата ти, защото ти си нарушил правата на здраве и живот на другите...
В международните нормативни актове също се допускат ограничения, на които се позовават нашите институции.... Разминаването идва от различното тълкуване и от по-горе описаното приемане на неваксинираните хора като заплаха за останалите...

Не съм съгласна.  Peace
В КОНВЕНЦИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И НА ЧОВЕШКОТО ДОСТОЙНСТВО изрично е записано, че "интересът и благото на човека имат предимство над интереса на обществото или този на науката" (Член 2 - Върховенство на човека).

Изключенията са в случай на непосредствена заплаха (чл. 26), които в нормална ситуация би трябвало да обхващат болни и/или доказани носители на инфекциозна болест. При епидемия е друго, а този член би бил водещ, заради правомощията, които произлизат от него. Същите, които трябва да спасяват децата от масови убийства.

В Хартата за правата на човека е записано също, че информираното съгласие трябва да бъде уредено от всяка държава участничка със закон.

Общи условия

Активация на акаунт