ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 29

  • 36 363
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 677
Ужас! Накрая ще изкарат горките родители виновни  ooooh!

# 556
  • Мнения: 245

Травма на главата--сиреч, мозъчен кръвоизлив, заради ваксината. Нали по тая схема са вкарали сумати хора в затвора в САЩ. Това го наричат shaken baby syndrome-синдрома на разтърсеното бебе и обвиняват родителите, че са виновни за смъртта на детето си, защото иначе трябва да се признае, че това е мозъчна увреда и кръвоизлив от ваксината. И у нас започват вече тия хитринки.

# 557
  • Мнения: 248
Здравейте,
Имам недоносени близнаци, с поставени до момента БЦЖ и хепатитната още в родилното, после всички хепатитни, 1 синфлорикс и 2 пентаксима. Мисля да сме до тук с ваксините. Освен всичко имаме и алергия. Педиатърката категорично настоява да продължим с ваксините.....Моля препоръчайте ми педиатърка....в София, пишете на лични. Много ви благодаря.

# 558
  • Мнения: 364

Здравейте,

не помня в темата да е ставало въпрос за това - в "Майчнин дом" сами, без бой, дават бланка-декларация, в която майката може да откаже ваксините в родилното; отказът не поражда въпроси. Поне дъщеря ми вчера не са я тормозили с "ама защо?!"

Да ви се оплача - педиатърката, която дойде на посещение вкъщи, избяга в момента, в който прочете в епикризата за отказа от ваксини. Не съм наясно доколко новородено е редно да си няма педиатър. Или засега да остане "лишен" от лекарски надзор, а ако се наложи, да се ходи някъде (къде ли?) на свободен прием. Молбата ми е да ни насочите към педиатър, който не би отказал неваксиниран пациент. Не става въпрос за бележки за детски добавки и по-късно за ясла/градина. Пиемам съвети и благодаря на отзовалите се.  Hug

# 559
  • Мнения: 137
Пътувайки в колата за работа, тази сутрин слушах радио Витоша и в едно тяхно предаване "Тройка на разсъмване" - темата "Ще последвате ли МОДАТА да не ваксинирате детето си?" Толкова се ядосах, че близко бях да им звънна! Много некоректно зададена тема. В бг мама имало 29 теми относно ваксините, четоха и мнения на майка, която не е ваксинирало детето си, а НЕ БИЛА ГЛОБЕНА!!
Чух двама бащи, които се обадиха и споделиха, че децата им са със сериозни последствия - едното дете след ваксиниране 1,5 год. е спряло да говори, а към онзи момент вече казвало някои прости думички - сега е диагностицирано с лека форма на аутизъм. Другият баща сподели, че детето му се родило в 7ми месец и следствие некомпетентен ЛЛ, който поставил ваксина, детето имало сериозни увреждания / не каза какви точно /, но сега на 8 години все още се учело да върви.

# 560
  • Мнения: 63
От печата: 4200 бебета без ваксина за шарка убиец
Цитат
„Аз лично съм получавал заповед от Министерството на здравеопазването, която гласеше, че имунизациите вече не са задължителни. Говоря ви за документ с подпис и печат”, разкри пред вестника д-р Кунчев.

# 561
  • Мнения: 0
Не се дразнете на невежеството на хората. Всеки е израснал до различно ниво, така че не всеки е узрял за идеята, че ваксините рушат здравия организъм и са абонамент за здравословни проблеми.

Да наистина тъпо е зададена темата на тройката, но всеки има право на своите грешки. Аз бих ви посъветвал да се радвате на това, че вие имате това знание и интелигентност, за да избягате от ваксините, а не да се дразните на провокации от по нерешителни хора Simple Smile

На тези на които това им изглежда като мода, са точно тези които най-малко са се запознали с темата. Иначе все някъде щяха да попаднат на това, че хората не боледуват заради външни фактори, а заради сами себе си, начина им на мислене, начина им на хранене, начина на живот като цяло и много други подобни фактори, срещу което няма ваксини Simple Smile

На скоро една позната ми разказваше за човек, който бил вманиачен във ваксинирането и държал да има всички възможни ваксини... и най накрая починал от туберкулоза, което е една от първите ваксини Simple Smile И сега питам, От какво точно пазят ваксините?

Последна редакция: вт, 25 юни 2013, 09:57 от boalce

# 562
  • Мнения: 4 753
От печата: 4200 бебета без ваксина за шарка убиец
Цитат
„Аз лично съм получавал заповед от Министерството на здравеопазването, която гласеше, че имунизациите вече не са задължителни. Говоря ви за документ с подпис и печат”, разкри пред вестника д-р Кунчев.

Имаше такъв майтап, неясно от кого, но всеки, който разбира знае, че законите не се променят със заповеди от отдавна умрели министри...  Laughing

# 563
  • Мнения: 82
Тройката на разсъмване са приятни хорица, чудещи се какво да разискват, което да е интересно за слушателите, но при липса на сериозна журналистика и съответното проучване просто се плъзгат отгоре-отгоре  по проблема и по- скоро целят провокиране някой да им звъни в ранния час в ефир... Популизмът им е обясним- вместо да четат  и да се информират, непросветените се възмущават, че някой си не бил глобен - спокооойно, хорица, има време- ще глобят всички, но глобените ще са по-здрави от вас и децата ви...

# 564
  • някъде там
  • Мнения: 15
Шарка -Убиец newsm25
Ваксина-Убиец newsm26

# 565
  • Мнения: 137
Как защитавате становището си за неваксинирането? Намирате ли информация за родители, които не са ваксинирали децата си и след това детето се разболява от дадена болест, против която не е ваксинирано? Какво лечение се провежда тогава и как протича такава болест?

# 566
  • Мнения: X
Аз лично не го защитавам, тъй като не го коментирам публично, защото не касае никого освен нас, родителите.

За България не знам да има такава информация (срещала съм твърдения на родители за прекарани рубеола, морбили, коклюш); в САЩ най-често като че ли боледуват от варицела и коклюш.
Лечението не виждам с какво може да се различава от стандартното за съответната болест (ако има такова).

# 567
  • Мнения: 0
Съгласен съм с Алексче. Това си е за нас.

Но все пак ако се налага да се обоснове решението:
Аз лично имам сериозно заболяване, което според хората, които ми помогнаха да се справям с болестта е причинено именно от детските имунизации (или последващите ваксини в училище), така че аз за себе си съм достатъчен пример, че ваксините не са добро нещо. Отделно от това смятам че природата е дарила човек със изключителна имунна система, която би се справила с много от заболяванията, ако не и се пречи с ваксини и антибиотици.

Относно информация за заболели деца, аз лично не разполагам с такава, но съм чувал многократно за хора, които са ваксинира против нещо и след това се разболяват от него и тогава  докторите казват "Е да, ама сега заради ваксините ще го изкара по леко, а ако не беше ваксиниран..." - дрън дрън. Относно лечението, предвид това което написах по-горе, аз се научих как да се справям с една болест, която обществото смята за много тежка и нелечима. Е покрай нея се научих и как да се справям с много други болести. Познавам много хора, които се занимават с алтернативна медицина и биха могли и са се справяли успешно нееднократно с лечението на какви ли не заболявания, включително и с Рак (той май е нелечим само според традиционната медицина).

Алтернативни варианти винаги има. Просто питай, търси, интересувай се и ще намериш всичко, от което човек има нужда за да живее здрав и щастлив и да не е в матрицата.

# 568
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Много забавна ми стана статията за "шарката - убиец" - по данните, представени в тяхната си статия има 4200 неваксинирани деца, от които само 11 заболели и НИТО ЕДИН ФАТАЛЕН ИЗХОД (за щастие!!!). Това прави заболеваемост 1:382 и НУЛЕВА смъртност. Доста добри показатели за "СМЪРТОНОСНА" болест  hahaha Хем се хваща рядко, хем не се умира от нея... Де да бяха всички смъртоносни болести такива...

# 569

Общи условия

Активация на акаунт