Клуб на храбрата шивачка - тема 13

  • 80 149
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Момичета, има ли все още на пазара списание Патронес и има ли в него и детски кройки? Дайте други предложения за хартиени списания налични в София с детски кройки. Предварително благодаря  Hug

# 31
  • Мнения: 16
доколкото знам има патронес детско само но излиза два пъти в годината по сезони пролетно -летен и есенно -зимен а иначе има и месечни издания гледала съм ги във кауфланд.аз ти препоръчвам да си вземеш бурда във всеки брой има детски модели и кройките са по точни .

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Hug Мишле, много благодаря и аз!
Аз ви бях питала преди време за идея как се шие блуза от еластична мрежеста материя... 
В крайна сметка така и не измислих как да направя деколтето. всички краища оставих неподгънати и без бие... Добре, че материята носи на такава импровизация от моя страна. Съответно, понеже мие първа блуза... вероятно нещо оплесках.
Извадих кройката от стара еластична блуза върху вестник. Т.е предница и задница, изрязах ги, слепих ги за кратко в рамената и по получената дъга очертах на друго парче раменната извивка. Така ли се прави? След това си пуснах дължината на ръкава... Ако ми е правилна логиката, би следвало като прикачам ръкава да нямам проблем. Обаче, после на плата малко не ми съответстваха дължините на извивката на рамото и ръкава. Добре, че е еластично, та пораздърпах малко и застана. Но принципно така ли сте прави?

# 33
  • Мнения: 0
Мишле_ за още по-лесно (поне за мен), може да прикачиш бието и лентата на ръкавите на затворено.По този начин спестяваш затяжките в краищата.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 508
Здравейте ,момичета! Имам нужда от помощ за подгъването на една кръгла покривка,не мога и не мога да я подгъна,изкривява се.С някаква специална приставка ли се прави?
 Благодаря предварително !

# 35
# 36
  • около ВАРНА
  • Мнения: 6
имам един малък проблем - шия рокля на дъщеря ми за празника на буквите - трябва да пришия скрит цип но нямам специално краче БИ ли ми казал някой как бих го ушила с обикновено краче  
                                                                                                                            БЛагодаря на този , който ми помогне

# 37
  • Мнения: 555
http://www.-zlovreden_kod-/?za-nas,38   Бертичка-това е Пловдив.Влади Наумов доколкото зная е за София,мишлето може да даде координати.
Не ми отваря линка. Дай на ЛС, че нещо е не както трябва в самия линк или е сметнат за реклама  newsm78
Професионалните оверлози на маса май задължително са с трифазен ток. На мен лично ми се струват ненужно големи дори за ателие, но кой знае ако имах пространство къде да го държа можеше и такъв да потърся.

qni4ka05 скрит цип можеш да ушиеш и с обикновено краче, но се иска доста упоритост и практика. От мързел да сменя краче съм го правила, но не е работа  hahaha Защо не сложиш обикновен, а да оставиш повече плат, който да го покрива? Пак не става лошо ако ципа разбира се не е някой огромен де.

kyky, и на мен това ми е мистерия

Мишле_ за още по-лесно (поне за мен), може да прикачиш бието и лентата на ръкавите на затворено.По този начин спестяваш затяжките в краищата.
Може ли по-подробно, че нещо не разбрах? На затворено имаш предвид, когато дрехата вече е зашита ли? Ако да - така е наистина спестяваш от затежки, но зависи колко е голяма дрехата и дали може да прецениш точно колко ластик ти трябва, а на мен понякога това ми е много сложно. За големи ластици обаче е почти задължително! Иначе става много грозно.

Мишле_, ти може сега да си открила топлата вода ама все за някой някога също е било голямо откритие  Mr. Green
За малки дрешки, каквито аз правя просто друг метод е невъзможен! Или трябва да си луд мазохист #Crazy Веднъж ших за една кукла суитшъртче, като се опитах да прикача ръкавите на вече затворен гръб и предница. Ем щях да си избода очите!
Ся ако кажеш и как бързо да кроим ще е от полза  Party Иначе да този метод на сглобяване е най-лесния   bouquet

# 38
  • Мнения: 0
Да имам предвид,когато вече е съединен раменния и страничния шев на дрехата, но наистина ако не знаеш предварително колко да е дълъг ластика или бието- не става.

# 39
  • Мнения: 0
Мишле_ за още по-лесно (поне за мен), може да прикачиш бието и лентата на ръкавите на затворено.По този начин спестяваш затяжките в краищата.
аз също използвам този метод, лесно е да прецениш колко да е бието, както и писала Мишле по-долу 5-8 см. Измерваш предварително съединяваш и прикачваш. Получава се естетически добре и е лесно въпрос  на навик.  Peace
И Мишле урока ти е добър, макар и без снимки. Но да, за миниатюрни дрешки и невъзможен този метод1  поне за мен. hahaha

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 26 574
Здравейте ,момичета! Имам нужда от помощ за подгъването на една кръгла покривка,не мога и не мога да я подгъна,изкривява се.С някаква специална приставка ли се прави?
 Благодаря предварително !
 Мини я само на оверлог

# 41
  • Мнения: 555
Да, ясно значи за едно и също говорим. И двата метода са лесни, но за втория трябва задължително да ползваш ластик или да мериш много точно.
Иначе сглобяването за мен е следното:
-съединяват се рамена
-прикачва се ръкав
- слага се ластик на ръкав и деколте
- затваряш от посока ластик на ръкав към подмишниците и до долу  
- слагаш ластик в долната част и си готов  Peace

Това са еднолицеви дрешки. Иначе е малко по-сложно.
В предната тема някой беше показал как се слага ластик. Там май стъпките на сглобяване бяха същите.

# 42
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
По темата с биетата някой беше публикувал този линк http://www.livemaster.ru/topic/122115-shem-detskij-dzhemper?

А на тениските от магазина как точно им прикачват бието? Вобще тези биета са ми тъмна индия. Ако шия и двете едновренно долното се изкривява.

Мишле благодарение на теб днес уших първата тениска   bouquet (е за около 1ч30 мин Simple Smile) Само нещо водих люта битка с бието и трябва да отренирам че има какво да се желае.

Вие от каде си купувате конци (София)? Таткото ни ще пътува по работа и да поръчам да ми донесе. Тези оверлози много ядат Simple Smile Е отделно аз съм съвсем новобранка с оверлога (много слушах и дядо коледа ми го донесе) и докато нацеля какво искам голямо пробване пада.


# 43
  • Мнения: 555
Точно за същия линк говорих.
Ми в магазина дрехите се шият по същия начин и по описания от мишлето също  Peace Всички останали според мен са много сложни (говорим за обикновени тениски и прочие)
Вие на оверлозите да не слагате макари?  newsm78 Аз слагам конуси и карам с тях ехееееееееее... забравям кога съм ги сложила. Има и един друг момент, че някои конци вървят по-бързо от другите. В този случай може просто да се сменят местата на конусите  Peace

# 44
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
Запис  Wink връщам се да чета

Общи условия

Активация на акаунт