Клуб на храбрата шивачка - тема 13

  • 80 101
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Цитат
Вие на оверлозите да не слагате макари?  newsm78 Аз слагам конуси и карам с тях ехееееееееее... забравям кога съм ги сложила. Има и един друг момент, че някои конци вървят по-бързо от другите. В този случай може просто да се сменят местата на конусите  Peace
аз в повечето случай шия с макари, Embarassed вземам от 1000 м. защото 4 конуса е мисията не възможна да намеря в моят град, #Crazy то трудно 4 еднакви макари намирам, и така не мога ди си позволя да правя постоянно поръчки он-лайн само за конуси. Sick

# 46
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз конуси за оверлога купувам от Боми. В квартала ми е и ми е супер близо. За ориентир на цените: 5000м са 1.30лв. Има и някакви на цена 2.80, били по-качествени, но аз купувам от евтините, досега не съм имала проблем, шият си чудесно. Иначе в магазините на " От игла до конец" тези конуси са 3лв.... От Боми си купувам и др.неща,цените са супер приемливи. Напр.купих плосък ластик за клинчета и чаршафи- 25м за 3.60лв. В центъра метъра е 0.6лв. Сметнете вие каква е надценката Sick

Мишле_,
Ся ако кажеш и как бързо да кроим ще е от полза  Party

Ааааа, тук вече някой друг е на ход Mr. Green И аз търся вълшебен и бърз начин за кроене, ако можеше и сами да се кроят дрешките..... Joy

Последна редакция: нд, 17 мар 2013, 11:17 от Мишле_

# 47
  • Мнения: 0
Кръгла покривка на скоро правих така http://www.sewhomegrown.com/2011/02/diy-round-tablecloth.html

# 48
  • София
  • Мнения: 384
Мишле благодаря за обясненията  bouquet Ако не е много нахално бих поискала и снимки  Embarassed Но си го описала много добре Simple Smile

И аз се присъединявам към това искане.

Много ми се иска да си ушия няколко летни роклички по този начин. Досега винаги нещо ми е куцало. Особено деколтето...

# 49
  • София
  • Мнения: 3 789
Мишле благодаря за обясненията  bouquet Ако не е много нахално бих поискала и снимки  Embarassed Но си го описала много добре Simple Smile

И аз се присъединявам към това искане.

Много ми се иска да си ушия няколко летни роклички по този начин. Досега винаги нещо ми е куцало. Особено деколтето...

Бреййййй, какво раздвижване на темата Mr. Green Heart Eyes
Ок, обещала съм, ще пусна, само не мога да обещая кога ще е...Ще се постарая да е ако не днес (че ме чака едно хубаво трико за чаршафчета), то до ден -два да ушия още нещо и ще пусна снимки bowuu

# 50
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Оппа сега чувам за конуси, аз слагам макарички и те изчезват супер бързо. Embarassed

А за тениските питах за тези биа които на лицевата час са прав бод а на опаковата едно преплетено такова като на оверлог (ама как го обясних  Embarassed)

Последна редакция: нд, 17 мар 2013, 12:38 от madame

# 51
  • Мнения: 0
А за тениските питах за тези биа които на лицевата час са прав бод а на опаковата едно преплетено такова като на оверлог (ама как го обясних  Embarassed)

според мен се минава първо с оверлог и после на лицевата страна се минава 1 прав тигел (поне моите тениски са така)

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 503
Да,това е вариант ,но покривката не е за мен и държат да е подгъната,ще ходя тези дни да потърся краче за подгъви.
Оппа сега чувам за конуси, аз слагам макарички и те изчезват супер бързо. Embarassed

А за тениските питах за тези биа които на лицевата час са прав бод а на опаковата едно преплетено такова като на оверлог (ама как го обясних  Embarassed)
Това се прави като се изреже една укроена лента да речем 2 см по формата на деколтето,шиеш лентата отвън за деколтето,обръщаш и после минаваш външен шев.Това преплетеното е специална машина за трико ,отгоре има два успоредни шева ,отдолу заплита.
Този начин който е на линка е по- лесен и не ти е нужна машина за трико ,само оверлог.Дано да съм го обяснила добре Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 805
Да,това е вариант ,но покривката не е за мен и държат да е подгъната,ще ходя тези дни да потърся краче за подгъви.
Оппа сега чувам за конуси, аз слагам макарички и те изчезват супер бързо. Embarassed

А за тениските питах за тези биа които на лицевата час са прав бод а на опаковата едно преплетено такова като на оверлог (ама как го обясних  Embarassed)
Това се прави като се изреже една укроена лента да речем 2 см по формата на деколтето,шиеш лентата отвън за деколтето,обръщаш и после минаваш външен шев.Това преплетеното е специална машина за трико ,отгоре има два успоредни шева ,отдолу заплита.
Този начин който е на линка е по- лесен и не ти е нужна машина за трико ,само оверлог.Дано да съм го обяснила добре Simple Smile

Това,според мен се получава от покривна машина.На мен специално-много ми трябва,но за сега не са ми стигнали средствата да си я закупя.А иначе-почти всички потничета,клинчета,анцузи и краища на гащички се минават с такъв покривен тигел,който отгоре е прав,или двойно прав,а отдолу е като оверлог!!!

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 503
Да,покривна машина.

# 55
  • София
  • Мнения: 247
За любител-машина + оверлог + покривна-не мисля че някога ще се "избие " инвестицията.

# 56
  • Мнения: 555
За любител-машина + оверлог + покривна-не мисля че някога ще се "избие " инвестицията.
Подкрепям!
Оппа сега чувам за конуси, аз слагам макарички и те изчезват супер бързо. Embarassed

А за тениските питах за тези биа които на лицевата час са прав бод а на опаковата едно преплетено такова като на оверлог (ама как го обясних  Embarassed)
Конуси  Peace

Това се прави с покривна машина, но с оверлог също се получава добре Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 247
Лошото е че трябва да имаш по 4 конуса от цвят(задължително бяло,черно,бежаво и още.... и става дявол на магаре)

# 58
  • Мнения: 555
Ами лошо е, но ако си направиш проста сметка един конус ти е кажи речи на цената на малка макара Thinking Аз поне ги купувам на 1.5лв не знам иначе как вървят, но винаги като ми трябва даден цвят купувам конус даже и за шевната машина. Малките макари на оверлог сигурно се топят като масло на слънце. Реално ти трябват черно и бяло, освен ако не шиеш промишлени количества дрехи. Иначе не знам кой би се захванал да сменя конци за всяка дреха с различен цвят. Аз поне не бих.

# 59
  • София
  • Мнения: 247
Aз-почти .Обаче тука по 1,50-НЕМА.Изобщо нещо днес чета навсякъде за разни цени,дето не съм ги и чувала,та камо ли виждала.Браво на провинцията.А иначе то е ясно,че е много по изгодно с конуси. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт