Клуб на храбрата шивачка - тема 13

  • 80 150
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Хоп Запис и от мен Simple Smile И аз да се включа в темата с оверлозите Simple Smile Преди повече от година си взех един обикновен триконечен от Продавланик за 60-70 лв мисля, прави ми проблеми от време на време но като цяло съм доволна. Обаче се оглеждам за някой 4 или 5 конечен, по професионално ми е  Laughing
http://prodavalnik.com/prodavam-nova-trikonechna-overlog-shevna- … l-gn1-2-i19249729
Ето го моя имаше си и книжка с описание, ако на някой му трябва нещо не претенциозно мога да похваля този Simple Smile

# 16
  • Мнения: 0
Bertichka    и аз не съм чувала нещо за тази марка. Мога да споделя че моя оверлог го взех втора употреба от прадавалника - тойота е. Praynig В интерес на истината го взех без да го видя на живо, помогна ми една приятелка,  Embarassed Heart Eyes Heart Eyesкоято изпратих да го види как работи, единствено я помолих да направят 6-7 метра тигел с различни материи, каза че за всичките метри няма прескачане и така го взех. Crazy И все пак си е чист късмет. Peace Преди това имах такъв китайски, като детска играчка, правиш 2 метра и се разцентрова- просто нямам думи. Sick Бертичка нали има една пловдивска фирма която продава  шевните машини Елна, те понякога продават и втора употреба оверлози, може да провериш и при тях. Но ако имаш възможност вземи си нов, според мен парите се избиват.





# 17
  • Мнения: 555
Аз ще изчакам тука майстора дето оправя машини ако му изскочи някоя оферта. Поне ще мога да го взема да го тествам няколко дни преди да го платя newsm78
Предлагаше ми един за 450 лв, но в момента наистина ще ми дойдат много. Китайския може да избута още, но то като ти се разцентрова само  и не ти спори работата и губиш желание Sad За 2 дни съм направила има няма 10 малки дрешки и сдаде багажа. Чука ми иглите и то като чукне веднага трябва да сменя с нова, защото иначе почва да къса конци и набира. Остави че иглата се разваля ми надрасква и плочката и става една... абе страшна работа. Работеше си 2 години перфектно! Не знам как и какво толкова се разцентрова ooooh! Представям си ако нямах кой да ми го поддържа и толкова нямаше да изкара.
Знам иначе че новия все ще си избие парите, но са скъпички наистина.
Ще проверя за втора ръка и по магазините. Би ли ми казала къде е тази фирма с машините на Елна  Thinking Има едно магазинче за такива неща до ВХВП но не знам дали там имат втора ръка оверлози и дали става въпрос за същото място.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 574
И аз имах преди години един китайски,черен,ужас беше като се скъса конеца,едвам го вдявах...нещо му стана и сега е в мазето,трябва да го стегна и него и да го пусна в Продавалника...

# 19
  • София
  • Мнения: 3 789
Но ако имаш възможност вземи си нов, според мен парите се избиват.
Подкрепям. Аз моя си го взех преди месец, вече "стажа" му е над 20 роклички, клинчета, блузки и т.н. С една проста математика....ами една значителна част от инвестицията е възвърната. А и удоволствието да си пръв собственик е прекрасно изживяване, а и новото си е ново. Но все пак всеки си преценява според нуждите и възможностите
.

За майстора- аз лично препоръчвам Влади Наумов. Мога да дам координати.

# 20
  • Мнения: 555
Че е така така е. Новото има и гаранция и не е амортизирано, но много важно е както се вижда и каква поддръжка изисква, дали има части и консумативи за него по магазините и най-вече дали има кой да ти го оправи като се развали. С тая 'детска играчка" ударихме на камък с майсторите  Laughing
Подкрепям. Аз моя си го взех преди месец, вече "стажа" му е над 20 роклички, клинчета, блузки и т.н. С една проста математика....ами една значителна част от инвестицията е възвърната.
Мен ме е срам да кажа лучника колко съм го експлоатирала и колко кучета е облякъл Embarassed То първоначално беше купен за домашни ремонти ама с моите сърбящи ръце взех да го ползвам за по-тежки задачи. Явно му се излиза в пенсия, но аз така лесно не го пускам  Laughing
Ще се оглеждам занапред за нов. Но все пак всяка информация за Пловдивски магазини за нови и втора ръка ще ми е полезна!!! Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 247
http://www.ivna-bg.com/?za-nas,38   Бертичка-това е Пловдив.Влади Наумов доколкото зная е за София,мишлето може да даде координати.

# 22
  • Мнения: 5
Здравейте, да се включа по темата с оверлозите. Аз също имам лидълски оверлог . Наистина майсторите не искат да се занимаваат с ремонт на такива детски играчки и чакам съпруга ми да го погледне. Преди време го носих на ремонт, след като го бяхме разглобили и малко след това старата песен. Проверявах за професионален на старо, защото майстора ме убеждаваше , че за тези пари съм можела да си намеря 3 конечен прфесионален, но аз не срещнах такива цени. Покрай обикалянето попаднах на магазина на Сируба в Русе.  Имаше домашен 4 оверлога за 450лв. http://aburis.bg/?sc=84&item=7296. Продавачката твърдеше, че били доволни клиентите от него. Аз търся 4 конечен професионален за такива пари, но нищо не излиза в нашия град, все са далеч.

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 00:44 от polinkamalinka

# 23
# 24
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На мен ми трябва добър майстор да види един оверлог професионален на маса,подариха ми го,доста е работил,но  повече от година е при мен,а не мога да го пусна,има нещо за смяна май...ако имате познат майстор,който ходи по домовете и не взима много скъпо,моля да ми пишете на лични

Сигурно е трифазен. Не можеш да го пуснеш в обикновената мрежа, трябва му трансформатор.

# 25
  • София
  • Мнения: 547
Здравейте, аз рядко пиша тук Simple Smile
имам почти същия оверлог като показания от Бертичка от продавалника - само целия е бял и не пише марка на него. С две туми, ужасен е - не го ползвам, защото се изнервям, трика и др. разтегливи материи ги раздърпва, дебело не ще да шие.. ooooh! ползвам си зиг-зага
А професионалните оверлози обикновено им трябва отделна маса и мотор, и става много сложно Rolling Eyes

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз, понеже много разбирам.... се присъединявам към питането към Мишле_
 Mr. Green Казвай каква е схемата за 15-минутните блузки и туники Blush Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз, понеже много разбирам.... се присъединявам към питането към Мишле_
 Mr. Green Казвай каква е схемата за 15-минутните блузки и туники Blush Mr. Green
Казвам веднага, макар, че е твърде вероятно повечето от вас да действат по този начин, но за мен лично е откриване на "топлата вода".
За туника/ рокля/ тениска от предница, гръб и ръкави:
Съединявам раменния шев от едната страна, другите два остават свободни. От единия свободен край прикачам бието (лента, скроена по ширината на плата, никога не съм я крояла по верев), като докато шия леко придърпвам (ако е по-еластична материя- придърпвам повече) и по този начин бието леко прибира вратната и става добре оформено деколте. Преди, когато не придърпвах се чудех защо ми се получава разтегнато и сякаш отворено и "зеещо", но една колежка (професионалист в тази област) ми издаде "тайната". Като правило- бието се крои с около 5-8 см по-късо от обиколката на цялата вратна. След това съединявам и другото рамо и с вратната и деколтето приключвам. По същия начин на отворения ръкав също слагам прикачено бие.
След това на отвореното тяло (само раменете са съединени) прикачам ръкава, като пак леко го подръпвам, за да се получи хубаво прилягане. След което съединявам телата като започвам от края на ръкава(края на ръкавното бие) и завършвам в основата. След това зачиствам основата или правя подгъв на права машина или някаква декоративна лента и Voila! Цялата тази операция отнема между 10 и 15 минутки. Вчера за няма и 25-30 мин направих две тунико-тениски, по-късно ще ги кача.

Иначе преди правех следното: съединявах раменете, затварях тялото, затваря ръкавите и тогава ги прикачвах (правех им бие с обръщане първоначално върху качен вече ръкав, после преди да го кача, но пак затворен), след което слагах пак обърнато бие (шия опако с лице, после само откъм лицето), но си беше голяма играчка, а и не беше така завършено. А сега вече си е пипнато отвсякъде и само етикета му липсва Laughing
Дълго стана, дано сте ме разбрали Hug
Ако някоя има интерес - може при следващото творение да покажа в снимки стъпка по стъпка Peace

Та това е. За мен лично е напредък, макар че някоя от вас сигурно ще се подсмихне и ще каже- какво толкова, нищо особено Flutter

# 28
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Мишле благодаря за обясненията  bouquet Ако не е много нахално бих поискала и снимки  Embarassed Но си го описала много добре Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 3 789
Мишле благодаря за обясненията  bouquet Ако не е много нахално бих поискала и снимки  Embarassed Но си го описала много добре Simple Smile
Няма проблем. По-късно ще скроя още нещо и ще снимам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт