Вегетарианска четвърта-кой какво ще готви днес?

  • 40 993
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
кроасани с тофу/домат/салатени листа         -  тофуто мариновано/печено както ме научихте тук и играе пълнеж на сандвич/кроасан

нахутена запеканка със спанак- лук/спанак/ моркови позадушени, нахут сварен, подправки, мазнина-за 15мин във фурната,заливам с течна сметана малко,обилно сирене и кашкавал и допичам

# 1
  • Мнения: 2 381
Ники, sesame oil (сусамово олио) или sesamе tahini (паста)? Купувала съм и двете, олиото от Trader Joe's, а тахана от арабски магазин. Едно от любимите вегетариански ястия в къщи е студени оризови спагети със сусамово олио, оризов оцет, фъстъчено масло и нарязани на тънко репички, краставици и червени чушки. Отгоре посипвам със смлени фъстъци и ситно нарязан зелен лук. А тахана в сух таратор, хумус и баба гануш.

Тахан течен и ние ползваме в сосове. В Бг тахана е гъст като масло. Мирише прекрасно на сусам и го мажех на филия. Мерси за идеите Simple Smile

Тази сутрин преди работа правих кекс с пандишпаново тесто в мъфин форми за около 30 мин.
Супата, която янажар препоръча с к. зеле, морков, картоф и ориз;
Кашкавалки с готово тесто (сложете повече тесто, за да не изтичат докато се пекат);
Традиционната зел. супа;
(риба и печени картофи не е за тая тема)

# 2
  • Мнения: X
Вчера-супа с киселец, ризото с чушки и гъби
Днес-спаначена паста с доматен сос с тиквичка , песто

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ники, таханът, ако сложиш малко вода и го разбиеш, може да придобие много гъста консистенция. Аз даже го правя твърде твърд, като халва (ние го правим с мед и си го мажем на филия, все едно халва наистина), ММ все се оплаква и затова му давам той да разбърка, че знае кога да спре...

--
Този слез стана хубав и даже не беше лигав  Simple Smile Смесих с коприва и лук, картофи, домат и това е.

# 4
  • Мнения: X
Палачинки с брашно от елда и овес, киноа със зеленчуци и маслини, зелена крем-супа по поръчка на хлапето (броколи, картофи, крем фреш), ньоки с гъби и броколи, бял боб с повечко зеленчуци.

# 5
  • Мнения: 2 381
А, Мента, точно за това говорех. Благодаря ти Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 713

Този слез стана хубав и даже не беше лигав  Simple Smile
Значи все пак е друг вид от молохата.
Аз дълго време му отделих след като ти даде линк. Преди време се рових и проучвах пак какво съм купила.
От линковете, които аз дадох, пишеше следното:

Malva sylvestris L. - чете се "малва силвестрис"

Българско наименование   Слез, Божа ръчица, Горски слез, Камбула, Камиляк, Молоха

Ето още нещо:
http://en.wikipedia.org/wiki/Malvaceae

което ми се струва интересно.

А май май всичко тръгва от ютата:
http://en.wikipedia.org/wiki/Corchorus

Пиша всичко това, за да си ги изясня растенията, пък и на някой друг може да е полезно.

Това, което ти си сготвила и това, което аз съм яла и знам са различни неща излиза. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 743
Не е за тази тема, но моята щерка напоследък иска всеки ден риба да яде Crazy

За утре се съгласи на зеленчукови кюфтенца, но ако са с лютеница Flutter

За закуска овесенки със сладък картоф, морков, ванилия и канела.

# 8
  • София
  • Мнения: 167
За утре се съгласи на зеленчукови кюфтенца, но ако са с лютеница Flutter

ммм, мерси за идеята!
за вечеря ще им спретна на моите едни картофени кюфтенца със снежанка

# 9
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Илка, как имаш сили за кюфтета?! Да ти е здрав и спокоен бебчо, а на теб бързо възстановяване и много мляко  Hug   bouquet

Вери, напомня мушкато (и като чета линковете, за мушкато си мисля) - по форма на листата, по мъха отдолу, а като ги полях с вряща вода преди да ги замразя (част замразих, че бяха много) - пуснаха някаква слуз (затова си мислих, че ще станат лигави, но при готвене явно тази слуз изчезва). Единственото, което малко ме притесни, е, че според прочетеното в големи количества било токсично. Какво е големи количества? Странно ми е.

Днес сме на паста с песто (да го изядем преди да се е развалило  Blush)
Утре - кюфтета от сладък картоф със сос от кисело мляко, зелена салата
за закуска - авокадо

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
за обед: гъбена супа с киноа
за вечеря : червено зеле с ябълка и подправки и едни "копчета" - готови Blush

за утре съм взела зелен фасул, чудя се как да го сготвя Thinking

# 11
  • Мнения: 5 713
Мента, тревата я купих замразена и не знам как изглежда в свежо състояние.

# 12
  • Мнения: 868
Галче, и моите хора обичат риба и си се уговарят  Laughing   добре, че не е всеки ден.

Днес: стър-фрай с тофу, зелени лукчета, броколи, и моркови + ориз.

Утре: спагети от киноа със сос от патладжан, домати, и пресен босилек.



  

# 13
  • Мнения: 3 743
Картофена яхния с доматен сос, в който мисля да "скрия" малко гъби Wink

# 14
  • Мнения: 86
Последният хит у дома е халва от тахан, мед, леко запечени, счукани бадеми и кокосови стърготини.   Мента, като бяхме малки ядяхме плодчетата на слеза(напичахме го камбур баба), като ги представяхме за миниатюрни тикви  Mr. Green , после разбрах, че това е билка, а сега като прочетох, че го обсъждате се сетих, че и тук съм виждала да се продава на пазарчето; иначе си расте на воля като бурен.
 При нас изкараха тученица, което много ме зарадва, откога я чакам! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт