Депресия или...?

  • 1 051
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте. Първо искам да се извиня, че ви обременявам с моите проблеми, защото срещнах хора с доста по- големи  в тази секция.
Преди 4м. приключих връзка, траеща 2 години. Връзка, която смятах, че ще продължи завинаги. Опитвам се да продължа от онзи момент. Не мога. Усещам, че съм станала друг човек. Преди тази връзка се смеех, веселях се, радвах се на чуждото щастие. Сега съм пълната противоположност. Ненавиждам щастливи двойки, завиждам им. Мразя влюбени хора, мразя хубавото време. Всички около мен си имат някого. Щастливи са, а мен нещо ме спира. Нищо не ме кара да се чувствам добре. Все едно съм изпаднала в дупка, от която, колкото и да драпам, не мога да изляза. Може би причината е в това, че все още го обичам, а той е продължил. Чувствам се най- самотния човек на света. Правя всичко възможно да не се чувствам така. Ходя на фитнес, записах се да уча нов език, чета книги постоянно, гледам филми, излизам с приятели ( въпреки че не е много удачен вариант, защото те ми разказват за  щастливия си живот). Знам, че времето ще излекува всичко ( или по- скоро се надявам). Искам просто да знам, че някой е преживял същото, че не съм луда. Нуждая ли се от психолог? Нормална ли е тази реакция. Измина много време от раздялата..нормално ли е или просто наистина се нуждая от лекар?

# 1
  • Провинция
  • Мнения: 509
Здравейте. Първо искам да се извиня, че ви обременявам с моите проблеми, защото срещнах хора с доста по- големи  в тази секция.
Преди 4м. приключих връзка, траеща 2 години. Връзка, която смятах, че ще продължи завинаги. Опитвам се да продължа от онзи момент. Не мога. Усещам, че съм станала друг човек. Преди тази връзка се смеех, веселях се, радвах се на чуждото щастие. Сега съм пълната противоположност. Ненавиждам щастливи двойки, завиждам им. Мразя влюбени хора, мразя хубавото време. Всички около мен си имат някого. Щастливи са, а мен нещо ме спира. Нищо не ме кара да се чувствам добре. Все едно съм изпаднала в дупка, от която, колкото и да драпам, не мога да изляза. Може би причината е в това, че все още го обичам, а той е продължил. Чувствам се най- самотния човек на света. Правя всичко възможно да не се чувствам така. Ходя на фитнес, записах се да уча нов език, чета книги постоянно, гледам филми, излизам с приятели ( въпреки че не е много удачен вариант, защото те ми разказват за  щастливия си живот). Знам, че времето ще излекува всичко ( или по- скоро се надявам). Искам просто да знам, че някой е преживял същото, че не съм луда. Нуждая ли се от психолог? Нормална ли е тази реакция. Измина много време от раздялата..нормално ли е или просто наистина се нуждая от лекар?


Малко иронично, ама да не гледаш "Малки жени"  Crazy Майтапа на страна - прежали въпросния господин и си живей живота. Чак за лекар не мисля, че си. Повечето хора изпадат в такива дупки, но с времето всичко неусетно минава. Излизай, весели се и най-важното спри да завиждаш на околните,а се постарай ти самата да си изградиш този "розов свят", в който те живеят.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 760
Всички сме минали по този път...срещи,раздели...ето,ходиш на фитнес,учиш език,запиши се и на танци...и ако си мислиш,че другите като си имат някой до тях са много щастливи,то грешиш...Просто изживяваш някаква криза,това е.Всички си имаме такива кризи...пълно щастие няма...След лошото идва доброто и обратното:след доброто лошо и така до безкрай...

# 3
  • Мнения: 0
Здравей, противно на съфорумките, аз смятам че не е нормално 4 месеца да си в постоянна дупка. Че  трябва да го преживееш съм съгласна, много сме минали през това, аз лично оставих зад гърба си връзка, малко по-дълга от твоята. Имаше период в който не исках и да излизам навън, но скъпа, 4 месеца са твърде много. Моят съвет е да посетиш личната и да те изпрати не на психиатър, а на ендокринолог. След такъв силен и продължителен стрес се отключват автоимунни заболявания. Някой хормонални промени водят точно до тази раздразнителност, която описваш. Дано да нямаш здравословен проблем и всичко да отшуми бързо. Поздрави!

# 4
  • Мнения: 2
Мило момиче,  Hug
верно е всички сме минали по този път. И аз, и тя и той.....колкото и да не ни се вярва, да и той Rolling Eyes! Всеки е спирал да се смее, да излиза и да се харесва, и все е заради това, нейно величество ЛЮБОВТА!
Плачем, ровим в одеялото нощем, молим се и на тея богове къде не ги познаваме, какво ли не вършим за да сме щастливи отново /поне при мен е така де Embarassed/
Аз съм психолог, с опит от около 8 години, дипломиран и като терапевт. Не искам да се натрапвам, а само да кажа , че няма нужда минаваш през този път сама. Аз лично из под предвид работата ми, и разбира се хаоса понякога в главата ми /защото все пак и аз съм човек  Mr. Green/ ходя на психолог, и няма нищо срамно или обидно в това. Психолога е човек, който ще те изслуша и ще бъде ръката рамото ти, докато минаваш през този път. Ако искаш, опитай, веднъж, два пъти...просто си дай възможността да си отново лъчезарна, себе си и в хармония със себе си. Не, че разбира се няма да успееш сама, напротив, всички успяваме с помощта ЛЮБОВТА към себе си, но не се налага да е така.... Hug

# 5
  • Мнения: 5 892
И аз по същия път в момента  Hug Перфектно знам как се чустваш! И не, 4м изобщо не са много- преди години съм страдала и по-дълго за по-нищовни любови. Времето лекува, гарантирам ти! ТРябва да се забавляваш повече- докато си посърнала няма да влезе друг в живота ти и да те направи щастлива. Под "забавлявам" нямам предвид просто да излезеш с приятели, а да правиш неща, които наистина ти носят удоволствие Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт