"Обичам" Топлофикация 2

  • 183 316
  • 2 156
  •   1
Отговори
# 1 620
  • София
  • Мнения: 11 713
Също + 1.
На висок 6-ти етаж съм. Опакована съм. Разбрах, че няма значение дали съм на 5-ца или на 3-ка  , но аз ги държа в момента на 5-ца.  Все тая. Имам лошо изложение, чист север - кухня и чист запад са другите помещения. Зарината съм от сняг, това вече го писах. Сняг е до колена  на терасата. Чисти се, ама то и трупа да му се невиди. Ами, това е положението. Сега когато се затопли ще ни стане топло и ще ги врътнем на 3-ка отново. Смятам за себе си, че са ми малко ребрата, защо не съм си поискала да ми се сложат повече.... newsm78 пропуск от наша страна.
След като някоя умна глава измисли да има дюзи на входа на абонатната и в зависимост от външната температура се подава топлото, нещата страшно се влошиха. Това е. Икономия му е майката, така стана, а икономията води до престъпления....... Simple Smile защото на много места някой който разбира от тези неща от кооперацията/блок влиза там където е дюзата и я пуска повече и готово, т.е. отваря я и нещата си идват наред. При нас такъв си нямаме, но пък си имаме академик, ама е по музикален инструмент -  пияно. Фръц.  Simple Smile
.....................................
             С каква температура /по правило/ трябва да тече водата от чешмата? А каква трябва да е входящата в абонатната за подгряване на вода? В началото на м. декември звънях до Топлофикация по повод нуждата от дълго източване - оказа се, че циркулационната помпа е затлачена с кал и не работи. Оправиха я. ............................

Това го коментирах малко по назад в темата, в чешмата е около 60 С. Повече от гореща. Измерих я.  Simple Smile

# 1 621
  • Мнения: 46 528
55 трябва да е водата долу, ако сте на много висок етаж 10+, може да падне до 53, иначе си е 55 и от чешмата.

Аз подавах многократно, идваха и нищо не се промени съществено...
Кога?
Човекът, който дойде при нас каза, че се било сменило нещо в ръководството и вече се работи по друг начин.
За същия проблем преди 2-3 г. съседи са подавали сигнал и никой не ги е отразил. Аз пуснах мейл и на другия ден бяха при нас и решиха проблема.
Пробвай пак, ако е било отдавна...

            Как мога да разбера на кого е собственост абонатната ни?
             С каква температура /по правило/ трябва да тече водата от чешмата? ...От голямо значение е каква е температурата на водата - първо източваш /и разхищаваш/ докато дойде топла вода, а след това като не ти се налага да я разхлаждаш със студената - и ето ти по-голямо потребление на Хладка водица. Пък накрая горещи сметки.

В много редки случаи абонатното може да е ваша собственост, на Топлофикация е в повечето сгради.

За водата, същия проблем беше при нас + огромни сметки. Някакъв клапан беше проблем, сега е много гореща. При нас понякога имаше, понякога беше хладка и ме беше яд, че като дойде техникът беше без проблем, но каза, че по описаните симптоми е ясен проблемът  Peace
Ето от сайта им:
Скрит текст:
Защо се налага дълго време да източвам вода от чешмата докато дойде топла вода и към кого да се обърна за справяне с проблема?
Причините за това могат да бъдат няколко:
• Възможно е в повечето от апартаментите, намиращи се отдолу по вертикала под имота, да не потребяват топла вода.
• Друга причина може да бъде остарялата топловодна инсталация, с корозирали железни тръби, по които съществуват отлагания (накипи) възпрепятстващи нормалната циркулация на горещата вода.
• Трета причина може да бъде неправилно свързан електрически бойлер към водопроводната инсталация, което също влошава качеството на топлата вода.
• Четвърта причина може да бъде възникнал проблем в абонатната станция или повредена/изгоряла рециркулационна помпа за топла вода в нея.

Във всички от посочените случаи би следвало да се обърнете за съдействие към обслужващия Ви топлорайон, за което техническите специалисти от него ще извършат проверка на място и за направените констатации ще изготвят предписания до Етажната собственост.
http://toplo.bg/client-help/faq/

# 1 622
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не беше скоро, ще се обадя значи.
В къщи в момента е страшна неразбория и хич не е за пред хора да влизат и да гледат, но ще замижа.

# 1 623
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
При нас грее слънце и от покрива капе разтопен сняг sun

# 1 624
  • София
  • Мнения: 4 192
То е нормално едната тръба на един вертикален щранг за отопление да е по-студена, все пак едната е входяща, другата е изходяща.

# 1 625
  • Мнения: 4 239
Цитат
Вмъкни Цитат
55 трябва да е водата долу, ако сте на много висок етаж 10+, може да падне до 53, иначе си е 55 и от чешмата.

Цитат
Това го коментирах малко по назад в темата, в чешмата е около 60 С. Повече от гореща. Измерих я.
                  Пет до осем градуса разлика в температурата на водата, която тече от чешмата нали се сещате до каква разлика в сметките води? Защото топлия водомер си отчита количеството ВОДА, а не колко топла е водата... Имаш вода с Т 60 градуса от чешмата - разхлаждаш повече и потребяваш по-малко топла. Циркулационната помпа работи - не ти се налага да източваш много литри.  Ееееххх. Преди години приятелка ми разказваше за водомери в Германия, които не отчитат потребление на вода, ако тя не е със съответната температура.
                 С какъв термометър измерихте Т на водата? Ще трябва да си купя някакъв, то се е видяло.

# 1 626
  • Мнения: 46 528
Да, разликата е голяма. За миналата година ни се падаше средно по почти 50 лв. месечно, което е много.
Не че не харчим вода, но не сме вдигнали много разхода от предните години, а разликата е 2 кубика месечно и смятам, че идва точно от проблема с водата. Ще видя как е положението на следващата изравнителна, но съм 99% убедена, че нещата ще са различни.

С такъв термометър меря. Назад подробно описвах как беше при нас, с 2 думи и до 30 градуса падаше, направо мръзнехме, въпреки че батерията беше пусната само на топла. Преди няколко месеца ремонтираха и сега по всяко време е 55.1. Мерих няколко пъти, но то и на пипане се усеща, че пари. Щом усещаш, че не е наред направо им пиши един мейл да идват.

# 1 627
  • София
  • Мнения: 11 713
.......................

......................термометър меря. Назад подробно описвах как беше при нас, с 2 думи и до 30 градуса падаше, направо мръзнехме, въпреки че батерията беше пусната само на топла. Преди няколко месеца ремонтираха и сега по всяко време е 55.1. Мерих няколко пъти, но то и на пипане се усеща, че пари. Щом усещаш, че не е наред направо им пиши един мейл да идват.
С такъв измервам и още един който е за печене във фурна, той е до 300 С. Разлика и в двата нямаше, около 60 С е. Разбира се че варира, един път е 55 С друг път е 58 С... гореща е.

# 1 628
  • София
  • Мнения: 22 798
От няколко години трайно и безвъзвратано се "разведохме" с Топлофикация! От тогава - никакви проблеми!

# 1 629
  • Мнения: 46 528
С такъв измервам и още един който е за печене във фурна, той е до 300 С. Разлика и в двата нямаше, около 60 С е. Разбира се че варира, един път е 55 С друг път е 58 С... гореща е.
Явно някой от сградата е пипал долу, на по-малко го настройват техниците на Топлофикация, максимумът е 55. Поне това на нас ни казаха като питах колко е според наредбите.

От няколко години трайно и безвъзвратано се "разведохме" с Топлофикация! От тогава - никакви проблеми!
А на какво минахте?

# 1 630
  • София
  • Мнения: 22 798

От няколко години трайно и безвъзвратано се "разведохме" с Топлофикация! От тогава - никакви проблеми!
А на какво минахте?

Повечето апартаменти са на климатик.

# 1 631
  • Мнения: 41 024

От няколко години трайно и безвъзвратано се "разведохме" с Топлофикация! От тогава - никакви проблеми!
А на какво минахте?

Повечето апартаменти са на климатик.

A топлата вода? Без парно мога да мина, но не и без неограничена топла вода.

# 1 632
  • София
  • Мнения: 22 798

Скрит текст:
От няколко години трайно и безвъзвратано се "разведохме" с Топлофикация! От тогава - никакви проблеми!
А на какво минахте?

Повечето апартаменти са на климатик.[/spoiler]

A топлата вода? Без парно мога да мина, но не и без неограничена топла вода.

Имаме топла вода. Само за нея плащаме. Свиква се със студа.

# 1 633
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Със студа може и да се свиква, обаче тръби и водомери при екстремни температури в неотоплена сграда гърмят като пуканки.
Зимата на 2000 срещу 2001-ва имаше подобни на тези от миналата седмица, сградата ни тогава беше нова, все още без Акт 16 и несвързана към топлото, само аз и още 2 семейства живеехме, не искам да се сещам просто какви чудеса бяха Stop
Сестра ми дори ме 'зарадва' вчера, че при свекърва й в Младост даже в отоплен блок имало замръзнали и спукани.
Тепърва ще лъснат сега нещата като се стопли.

# 1 634
  • София
  • Мнения: 16 056
От няколко години трайно и безвъзвратано се "разведохме" с Топлофикация! От тогава - никакви проблеми!

изобщо не сте се развели - имате си абонатна и ползвате вода.
Окончателния развод е като си демонтират абонатната.
Но тогава почва сагата с бойлери и изчакване на топла вода.
Вчера при нас имаше екшън - пукнати тръби в апартаменти със спряно парно.
Явно никой не живее там и не се топли. Вода течеше между етажите като водопад.
Нямаше кой да отвори та и ключар викаха.
Оправиха се нещата засега.

Общи условия

Активация на акаунт