Раждане без избор на екип

  • 6 232
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте мами! Досега само четях темите, но имам нужда от съвет и затова реших да се регистрирам и да пусна тази тема.
Става въпрос за това, че вече съм в 9-ти месец и скоро ще трябва да раждам, но нямам възможност да платя за избор на екип. Наскоро мъжа ми остана без работа, трябваше да купим някои неща за бебето, да плащаме сметки и т.н. и сума от 800-1000 лв. за избор на екип ми е непосилна.
Затова искам да попитам тези от вас, които имат лични впечатления или от техни близки, какво трябва да очаквам като грижи и отношение като отида в болницата само с направлението от ЖК без да съм платила за избор на екип.
Мненията на мои познати са твърде крайни. Обикновено ми казват, че едва ли не рискувам както живота на бъдещото ми детете, така и моя ако не съм платила на екип за раждането.
Може би следва да посоча, че съм от София и съм решила да раждам в Майчин дом. Дали това е добър избор.

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Най-изчерпателен отговор ще получиш в една от следните теми :
Раждане в МД-София или  Кой родилен дом и за предпочитане ?






# 2
  • Мнения: 28
Здравей!
За Майчин Дом не бих могла да дам мнение, понеже не съм от София. Ние сме от Търново, където да се ражда е истинско безумие и риск, търновските мами знаят  Sick
Аз родих нормално в Плевен, в Авис Медика, която е частна болница. Дадох 770 лв., което е намалението ако си здравно осигурен (иначе е над 1000 лв.). Ние също никак не бяхме добре с парите и до 7-ми месец и аз давах всичко от себе си, за да се настроя, че ще раждам в Русе или някъде наблизо, където поне репутацията на здравното заведение не е толкова печална. Мда, давах всичко от себе си, но накрая просто не издържах, разговаряхме с таткото и се реши, че ще се плаща. Не че има някаква гаранция ако си платиш, не, всичко си е божа работа! Ноо, моето преживяване, въпреки малко трудното раждане, в Авис Медика си беше прекрасно! Така че помисли за избора на екип. Защото, както моята мама ми каза тогава, няма да раждаш всеки ден я Simple Smile
Когато на мен пак ми се наложи да раждам, отново бих направила и невъзможното, за да намеря нужните средства...защото пълното спокойствие в един такъв момент е всичко!
Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 991
Изборът на екип не е най - важното нещо, по принцип препоръчват Втора градска като удачен избор за раждане без да плащаш.

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 445
Окръжна болница - така както и във Втора градска е само РО, по-малко лекари и съответно - по-отговорно и немеркантилно поведение.

# 5
  • Мнения: 28
Здравейте мами! Досега само четях темите, но имам нужда от съвет и затова реших да се регистрирам и да пусна тази тема.
Става въпрос за това, че вече съм в 9-ти месец и скоро ще трябва да раждам,
но нямам възможност да платя за избор на екип.
Наскоро мъжа ми остана без работа, трябваше да купим някои неща за бебето,
да плащаме сметки и т.н. и сума от 800-1000 лв. за избор на екип ми е непосилна.
.......
Може би следва да посоча, че съм от София и съм решила да раждам в Майчин дом.
Дали това е добър избор.

Странен въпрос е този за избора на екип.
Защото Вие знаете, че раждането се поема изцяло от  Здравната каса
/ в случай, че сте  здравно осигурена/ и въпреки това, сама си търсите проблеми.

За водене на нормалното  раждане  ви е нужна само една опитна акушерка.
Ако все пак възникнат проблеми, акушер-гинекологът, анестезиологът  и неонатологът са там.
Никой няма да позволи да се случи нещо лошо с Вас и с детето Ви.

А най-добрият избор, разбира се, е  Майчин дом.
Особено ако  сте имали здравословни проблеми през последните три  месеца
на  бременността и ако наблюдаващият Ви гинеколог установява някакви особености на ултразвука.
Ако се касае за  напълно нормално протекла  бременност и за раждане на термин,
тогава може да се насочите към Окръжна, І АГ , ІІ АГ или Втора градска  болница. 

# 6
  • Мнения: 991
На момичето явно постоянно ѝ говорят как трябва да си плати, нормално е да я е страх.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 104
Всички около мен, които родиха без избор на екип в Шейново, са много доволни.

# 8
  • Мнения: 28
На момичето явно постоянно ѝ говорят как трябва да си плати, нормално е да я е страх.

А всички мами, които са имали леко и безпроблемно раждане и късмет в това да попаднат в добри ръце без да си плащат - със сигурност не сте наясно понякога това да не си платиш какво може да ти доведе на главата... Момичето е от София, с което попада в списъка на жените, за които ще се погрижат по-съвестни (може би) и кадърни медицински лица. Но не всеки има този късмет. И тогава идва моментът, в който трябва да си платиш, за да си максимално, доколкото е възможно, сигурна, че ти и детенцето ти ще излезете живи от родилна зала.
Така че не отхвърляйте напълно идеята за заплащане за екип или за раждане в частна болница (където също се плаща стабилно), само защото на вас не ви се налага да го правите.
С най-добри чувства  thumbsup

# 9
  • Мнения: 28
На момичето явно постоянно ѝ говорят как трябва да си плати, нормално е да я е страх.

А всички мами, които са имали леко и безпроблемно раждане и късмет в това да попаднат в добри ръце без да си плащат - със сигурност не сте наясно понякога това да не си платиш какво може да ти доведе на главата... Момичето е от София, с което попада в списъка на жените, за които ще се погрижат по-съвестни (може би) и кадърни медицински лица. Но не всеки има този късмет. И тогава идва моментът, в който трябва да си платиш, за да си максимално, доколкото е възможно, сигурна, че ти и детенцето ти ще излезете живи от родилна зала.
Така че не отхвърляйте напълно идеята за заплащане за екип или за раждане в частна болница (където също се плаща стабилно), само защото на вас не ви се налага да го правите.
С най-добри чувства  thumbsup

Нямам думи

# 10
  • Мнения: 991
С най - добри чувства, Кенгуру, но частната болница не гарантира адекватна намеса в критичен момент. Няма нужда да плашиш момичето допълнително.  Peace

# 11
  • Мнения: 28
С най - добри чувства, Кенгуру, но частната болница не гарантира адекватна намеса в критичен момент. Няма нужда да плашиш момичето допълнително.  Peace


Не плаша момичето! Точно затова и написах, че в София нещата са други и там се разчита на специалисти в истинския смисъл на думата! Изказах мнение като цяло за плащането, което напълно отричате, а не бива.

Адекватната намеса в критичен момент не е гарантирана (в много случаи и непозволена!) в частните клиники, а не в частните болници.



Ivsistem, нямай си ги думите.

# 12
  • Мнения: 28
С най - добри чувства, Кенгуру, но частната болница не гарантира адекватна намеса в критичен момент. Няма нужда да плашиш момичето допълнително.  Peace


Не плаша момичето! Точно затова и написах, че в София нещата са други и там се разчита на специалисти в истинския смисъл на думата!
Изказах мнение като цяло за плащането, което напълно отричате, а не бива.
Ivsistem, нямай си ги думите.

Естествено е да се отрича нещо, което  само по себе си е престъпление,
независимо дали това престъпление е узаконено.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 006
Ivsistem, какво имаш против възможността за избор? Ако имаш желание да родиш при точно определен лекар как да го планираш така, че да се падне в смяната му? И как ще убедиш някой пострадал от "грижите" получени по здравна каса да се довери на случаен лекар?

# 14
  • Мнения: 28
Ivsistem, какво имаш против възможността за избор? Ако имаш желание да родиш при точно определен лекар как да го планираш така, че да се падне в смяната му? И как ще убедиш някой пострадал от "грижите" получени по здравна каса да се довери на случаен лекар?

Точно това, за което говориш, при един правилен подход, щеше да отдели зърното от плявата
и да запази достойнството и на пациентите, и на медиците.
Защото  търсеният и предпочитан лекар щеше  да получава различно
и да бъде стимул за повишаване на квалификацията на другите.
Вместо това, нещата придобиха уродлив вид и вече има опасност за здравето и на онези,
които си плащат, и на онези, които заради това явление са потърпевши.
Потърпевша е и самата система на здравеопазването като  цяло.

Общи условия

Активация на акаунт