БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 651
  • 735
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 27 524
Момичета, от какво се получава при миене на ориз да се разпаднат зрънцата на мънички частици?  newsm78

Помислих, че е нещо дефектен (за кръгъл ориз става дума, не съм любител на дългия), взех нов пакет и пак се получи  Rolling Eyes От повече миене ли, от водата ли, от какво?  Thinking

# 226
  • Мнения: 0
Някой може ли да сподели рецепта за  супа от сьомга благодаря предварително

# 227
  • Мнения: 8 528
бърз въпрос към майсторите: как да сготя фагри? това е рибата, която най-често поръчваме по таверните в Гърция, но никога не сме купували. Сега мъжът ми решил да прояви самоинициатива, но аз нямам зимна скара и се чудя какво да я правя. Идеи?

Правя импровизирана скара по следния начин: покривам целият тиган (включително и страните!!!) с хартия за печене, намазнявам я леко допълнително и когато е вече горещо слагам рибите. Точно фагри не съм правила, опитвала съм с чернокоп и пастърва. Номерът е в това, че мазнината не гори директно върху тигана и ефекта е почти като на скара. Е без абсорбатор сигурно ще си замирише в кухнята на риба ....

# 228
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
бърз въпрос към майсторите: как да сготя фагри? това е рибата, която най-често поръчваме по таверните в Гърция, но никога не сме купували. Сега мъжът ми решил да прояви самоинициатива, но аз нямам зимна скара и се чудя какво да я правя. Идеи?

Освен на скара може да се приготви и на фурна.За това има най различни рецепти.Но най добре е на фурна  завита с хартия за печене.

Последна редакция: сб, 30 мар 2013, 17:43 от dunia53

# 229
  • Мнения: 1 777
Някой може ли да сподели рецепта за  супа от сьомга благодаря предварително


Аз я правя така супата съссъомга

# 230
  • Мнения: 4 864
В палачинките слага ли се набухвател и какъв?

# 231
  • Мнения: 11 607
В палачинките слага ли се набухвател и какъв?

Аз не слагам....

# 232
  • Мнения: 4 864
Май само щипка сол се слагаше  newsm78

# 233
  • Мнения: 27 524
Аз слагам щипка сол, захар и сода  Simple Smile

# 234
  • Мнения: 1 101
Блонди за ориза:
едва ли е от миенето или от водата..по скоро си е от ориза..

# 235
  • Мнения: 368
В палачинките слага ли се набухвател и какъв?
Зависи Simple Smile Рецептите са хиляди. В традиционните тънички палачинки не се слага. Аз слагам яйца, малко разтопено масло, брашно и прясно мляко. Ако им се добави мъничко ром,стават фантастични. Щипка сол слагам като разбивам яйцата. Американските палачинки са с набухвател,тези дебеличките. Слагала съм и малко набухвател и в обикновените палачинки, но не намерих особена разлика. Добавяла съм обаче разтопен шоколад, какао и сок от портокал  Heart Eyes

# 236
  • Мнения: 7 418
В палачинките слага ли се набухвател и какъв?
    Зависи от рецептата , както вече са ти казали .  Peace
   Моят мъж слага сода+ уксус  за палачинки с дупчици .  Simple Smile

# 237
  • Мнения: 4 864
Сложих само щипка сол и освен с прясно мляко сложих и лимонада. Баба така ги прави. Получиха се палачинките и вече ги няма Simple Smile

Благодаря за отговорите!   bouquet

# 238
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-700/
Аз съм правила тази супа със сьомга, става много вкусна.

# 239
  • Мнения: 293
Сложих само щипка сол и освен с прясно мляко сложих и лимонада. Баба така ги прави. Получиха се палачинките и вече ги няма Simple Smile

Благодаря за отговорите!   bouquet

Точно така ги правя и аз, правя ги по гъсти и разрежедам с газирана вода...стават пухкави и на дупчици...и слагам 1-2 с.л олио в сместа и не мажа тигана...мажа ги топли с бучка масло....

Моля за помощ....някъде беше обяснено как се качват тук снимки, но ....не го намирам Embarassed

Последна редакция: нд, 31 мар 2013, 11:40 от bg_baba60

Общи условия

Активация на акаунт