Пета тема на чакащите

  • 256 761
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 78
Момичета, знаете ли кога излизат почивка служителите от РДСП-тата. През определено време или всички по различно време. За летните отпуски имам предвид.

# 1 141
  • Мнения: 124
Момичета, знаете ли кога излизат почивка служителите от РДСП-тата. През определено време или всички по различно време. За летните отпуски имам предвид.

Служителите в РДСП почиват по график, всеки по различно време. Винаги има друг служител, който замества отсъстващия и РДСП не спира работа.

# 1 142
  • Мнения: 226
Да
Определено излизат по различно време

# 1 143
  • Мнения: 1
Здравейте  Hug

Последна редакция: сб, 14 юни 2014, 19:41 от prophet

# 1 144
  • Мнения: 78
Благодаря за отговорите! Питам, защото мисля през моята отпуска да ги посетя, да направя накой промени и да запиша всички РДСП. Grinning

# 1 145
  • Мнения: 226
Кати определено го направи и имай комуникация със социалния работник
Подсещай ги
До колкото разбирам си не си писала всичките а вероятно и само едно
Социалния работник е наясно с положението в РДСП което си писала

# 1 146
  • Мнения: 411
"Аз се връщам в реалността. Сбъднете мечтите си - и вашите, и на децата си, и дано те са по-разумни от всички нас."
 Стори ли ми се или долавям укор в този пост..И малко патетично това да си сбъднем мечтите. Ние  дребните души, които не можем да приемем неизлечимо болно дете или поне 13 годишно циганче.
vanibo, всички осиновили сме минали през това през, което минаваш в момента. Всички се вгледахме в себе си, открихме за себе си нови неща, кога хубави, кога не толкова, но всеки знае или научава в този процес какво дете може да припознае като свое, защото за повечето хора тук осиновяването не е акт на милосърдие или някаква благородна постъпка, а начин да станем родители. Мен лично произхода не ме е вълнувал никога, за това и осинових за 5 месеца, но исках да бъда майка, ако е възможно и ден да не пропусна от живота на детето си. А иначе и на мен ми минават мисли да спасявам света. Да, като ги видя в дома наредени, клатещи се на столчетата, 3, 5 годишни и онзи поглед, искам да ги взема всички...и после се връщам в реалността.

Именно затова спрях да пиша в БГМама преди години. Каквото и да кажеш, все някой ще се засегне, защото ще го приеме лично. Пожеланието за мечтите беше абсолютно искрено.

Изчитането на подробностите за децата в ОНЗИ списък за мен беше отрезвяващо. По определени причини се асоциирам с тях. Връщането в реалността се отнасяше за мен, а не за вас.

Осиновяването не е основна цел в живота ми, а само още една стъпка. Ако стане - ок, ако не - здраве да е.

Влезнах тук, за да търся отговори, да говоря по темата, която ме вълнува, тъй като на този етап само семейството ми и няколко приятеля знаят. Този подфорум може да помогне за изясняване на критерии, изчистване на страхове, споделяне със себеподобни. Но в крайна сметка всеки от нас нови отговорност за изборите, които прави и всеки от нас винаги е сам.

# 1 147
  • Мнения: 78
Момичета, както споменах по-рано искам да направя някой промени. Не съм писала само ЕДНО РДСП, а ДЕСЕТ, но искам да вкл. всички. Grinning
И за това искам да Ви попитам къде трябва да отида и каква е процедурата, ако някой го е правил скоро?

# 1 148
  • Мнения: 411
Кати,

промените се правят от служителя, който ви е изготвил доклада. На нас ни казаха, че ако решим да променяме имат готови бланки, които се попълват на място, но не зная дали при всички е така. Обади се на вашата социална и я питай.

Само броя РДСП ли променяте?

Последна редакция: нд, 15 юни 2014, 17:35 от vanibo

# 1 149
  • Мнения: 78
vanibo, за сега само това и мисля да качим малко възрастта. Аз питам, защото ми казаха, че сега не трябва да ходя в Закрила на детето, където подавах заявлението за вписване, а направо в Дирекцията /или не знам как точно се нарича/ на РДСП.
А относно тази жена, която ни писа доклада и ни беше социална ми казаха, че сега в момента е станала Директор на нашето РДСП.

# 1 150
  • Мнения: 268
Кати, отивай в РДСП - то където си подала документите, те би трябвало да свършат това което искаш. Дори и твоята соц. вече да е директор - нали все някой е поел нейните случаи - отивай там и не се чуди  thumbsup.

# 1 151
  • Мнения: 712
Кати, като цяло промени в изискванията се правят с декларация - свободен текст, която се подава в съответното РДСП, а тамошните служители от своя страна разпращат промените в останалите дирекции.

Текстът може да е нещо от сорта:
"Във връзка с кандидатстването ни за осиновяване на дете и вписването ни в регистъра на осиновяващите за пълно осиновяване от месец ХХХ, 20ХХ.г., желаем да внесем следните промени/следната промяна: В първоначалното заявление за осиновяване сме вписали,че...... Сега променяме това си изискване, като заявяваме, че желаем да осиновим дете от...... "

vanibo, в интерес на истината на мене ми се стори, че по-скоро ти си засегната от нещо, тъй като аз също не разбрах цитираното от Фей. Съгласи се, че то съдържа оценка и може да се тълкува всякак. В крайна сметка какво означава подчертаното в изречението: "Сбъднете мечтите си - и вашите, и на децата си, и дано те са по-разумни от всички нас."?  "Дано те са по-разумни от нас" - ? 33uu Simple Smile  Кои "те"? Защо "по-разумни"?.. Но както и да е...

Остро реагираха момичетата на цитирания от тебе линк (https://mjs.bg/83/), но ги разбирам донякъде, защото в крайна сметка това дори НЕ Е регистъра на децата, вписани за международни осиновявания и в тази връзка следното твърдение е неточно:
Да, тези деца са вписани в регистъра за международно осиновяване. Имаше запитвания за международни осиновявания - ето възможност. Има и здрави деца в списъка, но са над 7 г. и затова са включени.
vanibo, вероятно не си обърнала внимание, но цитирания от тебе списък представлява изнесените в интернет профили на онези деца, за които се осъществяват специални мерки за осиновяване (по чл.21 от Наредба №13/2009г.) - т.е., това СА деца със здравословен проблем, със специални нужди или на възраст над седем години, за които не са намерени подходящи осиновители (дори) по международна процедура(!) (чл.112, ал.6 от Семейния Кодекс). Пиша това не, за да се заяждам, а наистина за да не се плашат някои кандидати.  Peace

# 1 152
  • Мнения: 59
Здравейте на всички чакащи!
Аз,т. е. ние си осиновихме голямо момиче на 11,5 години.
Много трудно беше в началото,но повярвайте ми всичко си заслужава.
Сега след 7 месеца борба с детето вече смело мога да кажа-това е моята дъщеря и много я обичам.
Завърши 5 клас с добър и се гордея с нея.Вече не се различава от другите деца,а в началото си мислех,че е бавноразвиваща с психични проблеми.Всичко мина и сега се радва на ваканцията.
Не го мислете толкова,аз загубих невероятен син , но Господ ме дари с една пораснала малка дъщеря. Hug Hug Hug

# 1 153
  • Мнения: 209
Май от месец и повече никой не се е похвалил с щастлива новина.
Надявам се някой да сподели, за да окуражи останалите. Simple Smile

# 1 154
  • Мнения: 411
И аз чакам да се похвалите  Hug

Дано да ходите на срещи с децата и да нямате време да влизате тук.

Момичета, какво ще кажете да си направим затворена група във фейса? Предполагам, че тогава по-спокойно ще споделяме:
- в затворена група могат да се пускат снимки на децата - някои хора се притесняват да ги пускат публично;
- дома или приемните родители - ако моето дете е при същите хора, ще съм подготвена и ще зная на какво съдействие мога да разчитам и от тяхна страна;
- причините за отказ на дечица, проблемите след осиновяване и всичко друго, за което се сетите;
- могат да се поставят въпроси и проблеми, без да очакваме, че ще бъдем линчувани публично от хора, които хал хабер си нямат какво означава да си осиновител / кандидат-осиновител.

П.С. За да не бъда разбрана погрешно пояснявам - нямам предвид никой от пишещите тук. Различни хора сме, винаги ще има разлика в мненията или неправилна интерпретация. Така че не визирам хората тук, а случайни приходящи.

Последна редакция: пт, 20 юни 2014, 07:57 от vanibo

Общи условия

Активация на акаунт