Пета тема на чакащите

  • 256 764
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 53
Mademoiselle Chocolate , в такъв случай ще трябва да си извадиш и документ за идентичност от ГРАО, към районната администрация по местоживеене.В ГРАО се вади и документа за родителски права, така че можеш да ги оставиш за след като си извадиш новата Л.К.

# 706
  • Мнения: 1 418
Да и аз си вадих за идентичност на имената ( по друг повод),
ще ти свърши работа на всякъде.

# 707
  • Мнения: 2 660
Супер, ще стане Simple Smile

Още въпроси - този Тубдиспансер къде се намира?
Ако отида за документите и трябва да ги вземам след няколко дни, дали мъжът ми може да ги вземе вместо мен?
Още един въпрос имах, но го забравих. След малко ще пиша пак.

# 708
  • София
  • Мнения: 53
Ако става въпрос за София, тубдиспансера се намира на ул.Кирил и Методий (пресечка на Мария Луиза).
По втория въпрос - Не всички документи може да вземе съпругът ти.Например от НСС се взима лично, както и свидетелството за съдимост.За другите мисля че няма проблем.

# 709
  • Мнения: 690
В тубдиспансера няма проблем единият да вземе бележките и за двамата кандидат осиновители. Там уловката е само, че има райониране и ако отидеш в понеделник сутринта, твоя лекар може да е във вторник след обяд и да трябва пак да се разходиш. Но става веднага ваденето на бележката, че не се водите на отчет там.  (между другото имаше някакъв телефон, може да опиташ да провериш графика - 02/ 983 27 76, не знам още ли е същия)

# 710
  • Мнения: 2 660
Много благодаря за информацията, това ще ми спести едно излишно разхождане. Сетих се какъв беше третият въпрос - някоя от всички институции работи ли извън стандартното работно време? При мен има голям проблем с отпуските и си търся възможности.

# 711
  • Мнения: 690
Предполагам, се досещаш, че отговора на последният ти въпрос е - не  Wink Не се сещам институция, която да работи с друго, освен стандартното работно време (само евентуално медицинските с JP-то да се договорите за 18,30)
То малко моята информация е старичка, доста отдавна вадих документите, ама .... до колкото знам всички работят от 9 до 17 часа.

# 712
  • Мнения: 2 660
 Grinning Че се досещам, досещам се... Но надеждата е проклето животно. Мисля, че би било логично всяка институция да има 1 работна събота в месеца. Няма да им струва много.

# 713
  • Мнения: 168
Районните администрации работят от 8.30 до 17

# 714
  • Мнения: 268
Документите от НСС се подават лично, но взимането може да е само от единя. В тубдиспансера бележките ми написа друг доктор, защото този на нашия район не беше на смяна.

# 715
  • Мнения: 63
Днес реших да пиша на нашата социална - дано получа отговор. Уж внимателно четох доклада, особено на важните места, а се оказва, че не помня със сигурност как е формулирала изискванията за етнос. Не сме поставяли условие да е с доказан български произход, защото това е почти невъзможно, но нещо ме гложди да проверя. Оставам в очакване...

# 716
  • Мнения: 2 660
Ходих, взех списъка с документи - вчера напразно се мъчих да откривам адресите на институциите - в списъка им си ги пише.
Изискват служебна бележка за 6 месечен доход. Да обаче и двамата с мъжа ми бяхме прекъснали работа за половин година с идеята да поработим за себе си. Сега отново сме на трудов договор - той от 3 месеца, а аз от по-малко. И какво да правя сега с този доход? Де факто нямам доход за 6 месеца назад. А не ми се иска да чакам 6 месеца и едва после да подавам заявлението. 6 месеца тук, 2 години чакане после... Казаха, че приоритетно предлагали на родители без деца, а ние сме с едно и може да си почакаме повече.
Какво ще ме посъветвате?

# 717
  • София
  • Мнения: 53
Вадите си бележките откакто сте на трудов договор!Важно е, че сега сте на ТД.Няма да чакаш нищо!Ако имате и допълнителни доходи по граждански договор си вземете бележки и за тях.

# 718
  • Мнения: 2 660
Добре, Цвети, така ще направя. Дано да не ни създадат проблем.

# 719
  • Мнения: 78
ТУТИ, имам един въпрос към тебе. Ако не се лъжа мисля, че ти беше писала по рано, че след една година чакане си променила нещо в ''изискванията си'' и са ти се обадили след това. Ако споделиш какво точно си променила, ще съм ти много благодарна. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт