Атопичен дерматит и себореен дерматит

  • 137 382
  • 406
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 210
И ние имахме този проблем когато малката беше на 2 месеца.Не е никаква алергия от храната,много им е лесно на докторите да излизат с диагноза алергия кьм белтька на кравето мляко, това е може би защото незнаят какво друго да кажат а сега ве4е и думата "алергия" стана много модерна.
Дерматоложката при която бяхме на преглед каза да спра да кьпя детето сьс сьпун или шампоан, само с вода да поливам,сьщо каза да спра да използвам и мокрите кьрпи4ки и да я мажа с ве4е споменатият крем А-ДЕРМА по 2-3 на ден.След месец ,месец и половина вси4ки петна из4езнаха.Мако е кьпи4ьк крема преди 1,5г. беше 26лв. но пьк наистина си заслужава.

# 61
  • Мнения: 561
Тази  работа с алергиите е много под въпрос. Аз бих те посъветвала  да чуеш пет мнения на  лекари и тогава да  даваш лечебно мляко...Още повече, че за Фризопеп съм чувала само лоши неща. Освен това може да е  много смело, но смятам че детето ти няма алергия и ще израсте проблема  толкова по-бързо, колкото по-малко внимание му обръщаш!Накратко искам да кажа, че с тези алергии и тези лечебни храни се спекулира адски много,а  децата най-често нямат алергии, само правят реакции.Лошото е , че колкото повече се задълбава  в тези неща , толкова по-лошо става положението- лечебни млека, диети, супер късно захранване, специална козметика ... детето яде еднотипна и  безвкусна  храна....  С всичко това несвикналият организъм свиква и така някой ден наистина може да се появи и алергия...
Hug напълно подкрепям, както и кивито. На моя син и пет лекари се изредиха и всеки си съчиняваше диагнози всякакви, дори микробиология му правиха на кожата и излезе стафилококос ауреус  Laughing , а то бактерията си я има по кожата, че и антибиотици изписаха, добре че здравия разум надделя у мен!!! Само един доктор твърдеше, че нищо му няма, никви бактерии, никви алергии, ееее - прав се оказа!!!!
Престъпление е да се дават хидролизирани млека за щяло и не щяло и децата да не ядат нормалните за възрастта им неща.

# 62
  • Мнения: 385
здр мами, присъединявам се и аз със сина ми с диагноза АД. Четох мненията ви и не ми стана много ясно крема Атодерм и А-Дерма един и същ продукт ли е и ако не е, кой от двата е за предпочитане? Благодаря предварително!

# 63
  • Мнения: 1 640
здр мами, присъединявам се и аз със сина ми с диагноза АД. Четох мненията ви и не ми стана много ясно крема Атодерм и А-Дерма един и същ продукт ли е и ако не е, кой от двата е за предпочитане? Благодаря предварително!
Атодерм е на фирма"Биодерма" ,около 20 лв.-не помогна на детето ми,стана по-зле! В него има цинк. А-дерма струва 28лв.-не съм ползвала! Препоръчаха ми Юсерин 12% омега,но не съм го купила още!

# 64
Zdraveite, na vsi4ki ,malkiyat mi sin e s AD po4ti ot rajdaneto si ,sled 2 meseca 6te napravi 3g. Lekuvam go s homeopatiy i kogato imuniteta mu padne ili se razbolee mu davam i vodorasli. Prez ostanaloto vreme mu davam imunostimolira6ti dobavki . Maja go predimno s bilkovi mehlemi , maslo ot p6eni4en zarodi6 ,bademovo maslo , prosto me e strah da go maja s kremove v koito ima ocvetiteli i parfumi.Interesuva me nyakoi izpolzval li e SEBA MED i MENALIND .

# 65
  • Мнения: 1 640
Ползвала съм отдавна Меналинд дерм/за атоп.дерм-т и невродер-т/.Кожата го понесе добре,но за нашите петна/обриви/ идваше слабо.Т.е.не можа да се справи изцяло с проблема ни.Сподели повече за методите и препаратите,с които хомеопатът ви лекува детето ти.Моляте!Аз се чудя още дали да посетим хомеопат.Досега само с  дерматолози и педиатър сме правили консулт.
               Себа мед-шампоан за сух скалп/за главичката/ ни изписа дерм-гът.Ползваме го.Сякаш е добър.
                Мисля,че грешиш-в мед.козметика за АД няма парфюм и оцветители.Все пак е мед.козметика,нали,но няма да споря.

# 66
По принцип аз съм много доволна от хомеопатията и от билките , стига да попаднеш на добър лекър . В началото лекувахме малкия с конституция , но не се получи , след това започнахме да лекуваме всичко засегнато от антибиотика ,( който му биха часове след раждането), а също и АД вече се изявил  в тежка форма . Веднага започна да има видими резултати , макар и от време на време да има застой .Аз се радвам ,че лекувам децата си с хомеопатия . Grinning   Какво по-точно те интересува за да ти напиша ,защото може много да се говори по-тази тема?                   

# 67
  • Мнения: 1 640
Пумчо,ами не зная какви въпроси да задам.Опасенията ми са,че многократно трябва да посетим даден хомеопат,че той ще бърка в торбички и ще вади разни мехлеми и лекарстваи всеки път ще давам я по 20,я по30,40,...не зная колко лева и ще чакам месеци,за да разбера дали има ефект.Ами точно с това са свързани страховете ми.Не съм запозната,само чувам коментари-положителни и не дотам положителни.А само с мед. козметика няма да стане трайно подобрение.Много ми се иска вече да й направят някакви изследвания,че да имам поне малък ориентир от какво да я предпазвам-алергени,дразнители...и аз вече не зная.Объркана съм!
   Тук във Варна има кабинет по информационна медицина на д-р Маркович.Търсих отзиви за този непознат за мен метод,но никой в "Здравен справочник' не ми отговори.Явно е неполулярно все още,но знам за 1 дете с Ад ,че се е подложило на лечение и имало ефект поне засега.Само толкова знам.

# 68
  • Мнения: 44
Къпинче, щом си от Варна можеш спокойно да се лекуваш с хомеопатия, защото има доста добри лекари. Моето дете е с АД и АБКМ и в момента се лекуваме, като по-голямата част от проблемите ни вече са преодолени.

# 69
Това ,че си от Варна няма значение навсякаде има добри хомеопати , а за цената само първичния преглед е по-скъп , но когато ти изпишат лекарство ,ако е за настинка започва до няколко часа да има ефект , но при АД може при някои да се забележи и след 1 седмица , може и след 1 месец.  Аз повече разчитам на лекарствата отколкото на мазилата , гледам само да не му е много суха кожата , защото ти дори и да го излекуваш външно , то след извесно време пак ще избият, алергията е много опорита . Досегашното ми наблюдение ,е че най - добре им се отразява диета , всички около тях да са спокойни и също да усещат ,че са обичани (това не означава да ти се качът на главата и да им позволиш да ти се тръшкат ) .Успех ! newsm10
.

# 70
  • Мнения: 508
Моля, кажете ми как Ви поставиха диагнозата АД, защото и ние имаме кожен проблем? Мажеме се с кремчета, но ме е страх да не е алергия към белтъка, въпреки, че сме на кърма и НАН ХА. Има обривче на бузката и грапавини по крачетата и раменцата. Това на бузката изчезна, но на крачетата си седи.

# 71
  • Мнения: 1 680
За постоянна употреба медицинска козметика-Атодерм на Биодерма  newsm10

същото ползвам и аз и е много хубаво и икономично, като се къпем слагам линола фет масло във водата. Гледам и да не го мокря често , затова къпя Жорко само в неделя Embarassed

# 72
Голямата Прасуна , мога да те посъветвам по-добре да използваш Фризопеп или Алфаре(струват 20лв. , вече не ги отпускат от зд. каса ) , малко са гаднички, но за по-сигурно използвай тях , стига да можеш да си го позволиш. Можеш да я къпеш както една майка беше писала с пшенични трици. щом си от София може да си купиш мехлем от ул. "чаталджа "от жълт кантарион и от невен и да мажеш обривчетата , не че съм против другите кремове , но предпочитам природния метод . Искренно се надявам при вас да отшуми бързо . Късмет!

# 73
  • Мнения: 385
Имаме контактен дерматит на гушката и деколтето, който бе обхванал и свивките на ръчичките и крачетата,понякога се появяваха и клоунските бузки, предполага се, че е от търкането на кожата в дрешките. Имахме доста червени и сърбящи петна Embarassed. Ходихме на кожен, предписаха ни естествето мехлем, който макар и в смесено количество съдържаше кортикостероид  Naughty/тогава не знаех, че не е препоръчителен и го използвахме ooooh!/, и Ексипиал, петната изчезнаха за 3,4 дни. След известно време се появиха пак, мазахме го отново, и пак същото. Тогава се обърнах към близка позната педиатърка, която ни предписа някаква  бяла тинктура, която може би облекчаваше сърбежа Thinking, за банята Линолафет, започнахме да го къпем през 2-3 дни като преди банята го мажем с олио и ли от самото Линола фет, за да намалим прекия контакт на кожата с водата, и козметично го омазняваме всеки ден със Стелатопия на Мустела около 25 лв. Peace, и също през деня с малко количество от Линола фет. Целта е кожата да се овлажнява непрекъснато, да не се мокри често, дори по едно време вместо водичка за измиване на устичката след хранене използвах памуче напоено с бебешко олио, защото водичката се стичаше по гушката и дразнеше петната. Сега имаме само леко петънче под брадичката, което понякога леко се обостря,понякога се и маха напълно мажа го само със Стелатопията и малко от олиото за вана, къпем го през2-3 дни. Може би целта е да не се мокри често и да се подбере подходящата козметика, която понася добре на кожата. Не спазваме диета относно храните с изключение на алергените, на кърма се все още, пера дрешките с Персил сензитив, не знам колко помага, но поне добре пере Laughing, носим по широчки бодита, понякога ги обръщам наопаки заради ръбовете, и си се мажем всеки ден. Има лек, въпросът е да се открие подходящата козметика за детето!  bouquet

# 74
  • Мнения: 2 331
аз не знам каква е нашата диагноза-АДили СД.отначало синът ми имаше зачервяване по бузите.и аз ,като повечето майки,реших,че ги има ,защото не му мажа лицето с крем.купихме крем са лице на бюбхен,но нищо-за известно време се пооблекчи обрива и после пак наново.и така 2,5 години.сега-от около 2-3 седмици има по цялото тяло-на отделни места.ту се появяват,ту изчезват...само по сгъвките на лактите са си постоянно там.в началото го мажех със себодерм,а сега с а-дерма-емулсия.много съм доволна-обривите избледняват ,но все пак,не изчезват.но няма сърбежии,не го дразнят,та затова и не се притеснявам много.а сега и дъщеря ми е с обриви по бузките,но и тя няма сърбежи.искрено се надявам с възрастта да мине.

Общи условия

Активация на акаунт