ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО -тема 12

  • 129 434
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 192
Момичета извинявам се че нахлувам така но имам огромна нужда от помощ Cry.
Не знам какво става с мен преди 1 месец претърпях инцидент за малко да се натровя с хлор но за шастие всичко се размина с уплах да но сега дали от това или от неяо друго ореди 2 месеца почина мой скъп приятел но имам много странен страх дано не ме помислите за луда  а може би вече съм такава страх ме е да не  умра.Убийствен страх и то то конретно да не заспя и да умра в съня си.
Още от малка  имам някаква неприязън към този вид смърт но чак мстрах не съм имала или поне  не съм знаела че имам.Винаги съм била поспалива до скоро до преди 1 месец винаги когато имах проблем просто лягам и дремвах и  след това бях нов човек.
Да но сега не мога страх ме адски много да заспя преди това имах сърцебиене високо кръвно по принцип съм с ниско и много се уплаших.
Кардиолозите казват че съм добре вярвам им сега съм си вталпила обаче че ще получа инслукт че имам аневризма и ще ходя и на доп изледвания но ме е страх точно тази нощ че ще умра и вече е късно.
Главата ме боли ммного точно отгоре им ам и синузит но си мисля че аневризмата и че всеки един момент ще се спука заяото не съм и спала над24 часа.
Моля ви помогнете ми сама съм хохих по лекари дадоха ми ксанакс половин таб вечер бях много зле от него спряха го после атаракс от него пък съм алергична  а и не действаше по принцип тези лекартсва на мен не ми действат винаги съм се справяла със спорт но сега не мога а и те продължават да не помагат.Лошо ми е има толкова много неяе които искам да направя аз ъм на 27 а може би ме чака онова за което си мисля Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Не издържам  вече за първи път ми се случва такова нещо дано не ме помислите за лигла но при мен не спането ми се отразява много зле.Моля се на Бог само да оцелея до прегледа и да ми каж е че всичко е ок.
Знам че трябва да си наложа да спя опитвам но не става в момента взимам саморемотив 1 сут 1 веч и бях добре но в момента май имам паник атака не знам.за първи път ми е.
На всичко отгоре съновах много станни сънища кошмари а може би ен не знам но бяха сташни  за цивота ми.
Извинявам се че има грешки но сега не ми е до правописа  аи цплата треперя.
Как ще мина тази вечер а и в момента съм сама.
Не мога да мисля  аа винаги съм действала много разумно спокойно била съм човека който помага за решаване на проблемите на другите а сега на мен няма кои да ми помогне знам че сама трябва да си помгна но как?
Моля ви пишете ми как да се справя с този старх от заспиване от друго не ме е страх? Praynig
Мерси предварително

# 751
  • Мнения: 4 244
belladonna86, здравей мила!
         Искам първо да ти кажа, че всичко ще бъде наред, да не се страхуваш. Не си самичка - ето, тук съм. Hug
Отпусни се на леглото или на някой удобен фотьойл и се опитай да дишаш бавно, издувайки корема, а не гърдите. След това бавничко изпускай въздуха. Отпусни се, повикай съня - той ще те релаксира.  Чаша топло мляко с мед действа много добре. Брой овце, или подхвани някоя приятна книга. Няма нищо страшно. Нито ще умреш, нито полудяваш. Кажи "здрасти" на паниката, усмихни й се и като добър домакин я посрещни, а тя като добър гостенин  скоро ще си отиде. Ще се отпуснеш и ще се наспинкаш едно хууубаво. А сънищата - те чистели тревогите ни. Хайде, момиче, пийни млякото, вземи книжка и се настани удобно. Дишай! Баааавно поемаш въздух и бааааавно го изпускаш.
       

# 752
  • Мнения: 192
tetka the best благодаря ти много много   bouquet нямаш си напредстава колко ми е важно някой който ме разбира защото съм сама опитах но нещо не става пак ще пробвам имам нужда да чуя че няма да умра в съня си Боже колко ме страх от това  Cry Cry Cry може би не трябва да мисля за съня той просто ще стане,  но съм блокирала заяото не съм спала вече повече от 24 часа и сега ми минават мисли че ще умра без сън толкова време и за това искам да заспя по бързо, но то става  по зле.
Ще пробвам пак това което  ми каза много ТИ БЛАГОДАРЯ че си до мен, страно не те познавам дори но ми е някак по спокойно...

# 753
  • Мнения: 4 244
Спокойно, миличка!
              Наистина не става изведнъж отпускането чрез "коремното" дишане /аз така си го наричам, не зная дали това е правилния термин/, но постоянствай. Ще усетиш постепенно релаксацията. Сложи ръка на корема и вдишай бавно. Издуй и преди да започнеш да поемаш въздух към гръдния кош - бавно изпускай въздуха. За "разсейване" докато дишаш си брой наум. Една маргаритка с едно листенце, две листенца...
          Няма да умреш в съня си, стига си се навивала. Grinning  Както и няма нищо да ти стане от 24 часа безсъние. Преди години работех на 24 часови смени - ехеейй - пътуване, работа, пътуване, после някакъв купон... изкарвала съм доста повече. Сигурна съм, че и ти имаш спомени от такива купонджийски безсъници.
             Прегръщам те, мило момиче. Изключи компютъра, защото те разсейва да надничаш дали съм ти писала. С теб съм, не бой се!

# 754
  • Мнения: 1 501
belladonna86 , няма да получиш инсулт , тия страхове ги имаме всички тук , че ще получим нещо си , но това е само следствие на голямата ни паника . Отпусни се , легни и се наспи . Ти знаеш ли аз с това малко дете колко безсънни нощи съм изкарала ,в началото хич не можех да мигна , защото той ставаше на по 3 часа да яде , а аз понякога трудно заспивам , особено от преумора та началните месеци не ги брой да съм спала кой знае колко много. Имало е нощи , в които съм дремвала само за по 2 часа , други за по повече , но аз също не спя много и добре. Като се роди малкия знаех , че всяка вечер ще е мъчение за мен с това неспане , съня го приемах като някакво ужасно задължение , което трябва да свърша, защото не можех да легна и да заспя ей така необезпокоявана от никого . За това помисли над това , че някой ден примерно няма да имаш възможност да се наспиваш и го прави сега .

# 755
  • Мнения: 109
Хеееей, Belladonna,как си? Успя ли да поспиш?! Дай знак,че си добре!Нямам никакво време да пиша,само искам да ти кажа, че това е класическа паник атака и всички сме минали през тези моменти! Бъди спокойна, никой няма да те сметне за луда или лигава.... Но трябва да поспиш! мозъкът трябва да си почине малко от всички мисли и страхове!

# 756
  • София
  • Мнения: 480
Аз направих тази тема ако искате да продължим в нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=745031.0
Vesinci, можеш ли да промениш заглавието на темата да е "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - тема 13", за да се продължи досегашния начин; ще е по-лесно за търсене и следене. Аз проверих, но нямам права да променям заглавието. А също и в първия пост да се добавят линкове към старите 12 теми... Ако не ти се занимава, кажи, ще направя нова тема, макар че не съм правил досега...

# 757
  • София
  • Мнения: 480
Belladonna, напиши нещо, да знаем, че си тук, да не те мислим.
Моят съвет е да отидеш при личния си лекар, да обясниш какво чувстваш и усещаш и той да реши при какъв специалист да те прати.
Обикновено пътя, по който се минава е: стандартни изследвания в зависимост от оплакванията, които имаш. Тъй-като оплакванията при ПР (ако е това) могат да са всякакви, може да се наложи да отидеш при няколко доктора. Примерно, ако имаш стягане в гърдите, задух, се минава през кардиолог. При проблеми със стомаха и корема се минава през гастроентеролог и т.н. Ако всички кажат "здрава си, нищо ти няма", тогава се отива при психиатър.
Ако преобладават предимно мислени симптоми, а не физиологически - много силен ирационален/необясним страх, силно напрежение в главата, депресивни/тревожни мисли и от този род - тогава директно на психиатър.
За успокоение за спането мога да ти кажа, че съм имал период от няколко месеца, в които почти не съм спал и още не съм умрял да му се не види Simple Smile Тъй-като и аз умирах всеки ден тогава, един човек ми каза така: "живот не се взима толкова лесно". Сега в тежки периоди си припомням тази фраза.
Хайде, пиши да кажеш, че тази нощ е минала и ти още си тук Simple Smile

# 758
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
при мене ПА започват с едни тръпки които ме побиват  по цялото тяло, и щипене и сълзене на очите , отначало си мислех ,че е от грима , но съм грешала, съответно спрях да се гримирам защото в точно определен момент без видима причина започваха да ми текат сълзи , някой има ли подобен проблем , а мислите че нещо ще ми се случи лошо няма да ги споменавам вече

# 759
  • Мнения: 192
Здравейте момичета Hug
Успях да се наспя даже в момента ставам,  а е вече 11 спала съм 8 9 часа ,не мога да повярвам ,че съм заспала без никакви лекарства без ксанакс от него ми ставаше много зле и го спряхме и без атаркс от него пък бях алергична и сега съм само на ремотив както бях писала.
Много съм благодарна на teteka the best и на всички вас Благодаря ви от сърце,  bouquet
Вчера имах чувсството че умирам и така се получава от време на време само вечер.
 За първи път изпитвам такъв страх смея да кажа, че съм минавала много лоши неща ,въпреки че съм на 27, изгубила съм много любими хора ,имала съм здравословни проблеми с които се справих и никога до сега не съм имала такъв страх напротив бях много смела ,дръзка и сега ми е много странно това състояние. newsm78
Дано да е времено и да отмине но не знам.
Даже не мога да се позная Shocked ако бяхте ме видяли вчера цялата треперех плачех като заек сега на сутринта съм друг човек, но много ме е страх като идват вечерите да не получа пак такава атака.
Отвратително е най лошото е ,че на мен антодепресантите и успокоителните не ми помагат в това и лекарите се увериха
АД за тях не съм, защото не съм в депресия,  а от транквилантите ставам като парцал не мога да работя от тях  честно казано не спя от тях кой знае колко добре.
Вчера послушах съвета на тетка с млякото и може странно да ви прозвучи аз самата се изненадах ,но подейства.
Искам и да ви споделя едно упражнение което моя позната преди време  ми сподели и вчера се сетих и г ео правих .
То на принципа на йога ,не съм много запозната, но освобождава някаква чакра простете за невежеството, но не знам коя точно, устетих само ,че помага.Та значи заставате изправени с леко разкрачен стоеж и ръцете над главата допрени една до друга нещо като свещ и започвате да вдишвате  движейки главата наред и назад напред вдишвате назад издишате така поне 15 20 пъти може и повече аз вчера го правих доста ,освобождава натрупаната нег енергия.Дано съм била полезна!
Дано тази вечер бъде по спокойна!
Малко дълго стана но се надявам да съм била полезна още веднъж  bouquet

# 760
  • Мнения: 192
Значи вече бях на няколко доктора.
Всъщност при мен така май се получи
Наплашиха ме излишно, получих изведнъж много силно сърцебиене и високо кръвно, което не е характерно за мен казаха ми пролапс без никакви изследвания. Това бе при първия кардиолог дори без кардиограма и аз като се панирах и се започна едни лекари едно нещо. Е хубаво пролапс ама не било пролапас ходих на двама кардиолози с ехография, екг и всичко и двамата бяха втрещени как са ви казали от една слушалка че имате пролапс, имате здраво сърце- ми казха и двамата. Спрях постепенно бетаблокерите пиех корвитол и сеха нямам вече сърцебиене нито кръвно високо.Сега обаче може би от силния стрес, защото преди това се случиха някои неприятни моменти в моя живот и имам главоболие аз по принцип си имам синузит и най вероятно и според личната ми е от това, но аз съм си втълпила, че е нещо по сериозно.Сега ще ходя на невролог иначе проблеми със кръвната захар нямам даже вчера пак ми правиха тест, ще видя какво ще каже невролога и ако всичко е ок значи е на психическа осново защото ето сега например нямам никакви оплаквания.Забелязах ,че когато не мисля за болести съм добре почна ли да чета в интернет за да разбера какво ми е, защото до сега лекарите казват че съм здрава ставам по зле.А и ходих и на гастро имам герб но нищо сериозно пия пробитор.
Може би трябва да помисля за някаква психотерапия,лошото е обаче че нямам никкаво време а и средства за нея в момента.
Вярвам че изход има винаги само трябва да го открием!

# 761
  • Мнения: 4 244
belladonna86  Hug
               Радвам се, че се чувстваш добре! Мисля, че си на прав път с йога-упражнението. Проблемът с цената на психотерапията е разбираем, но не се опитвай да излъжеш сама себе си, че нямаш време да намериш литература или клипчета с йога-упражнения, които да изпълняваш. Време за това трябва да намериш. Не искам да се настройваш, че вечерта ще получиш ПА. Ако се случи - ОК, казваш й здрасти и я чакаш да отмине. Прав й път!
              От вчера искам да цитирам един много любим за мен човек, когото познавам само от творчеството му, но безкрайно много ми е помогнал в трудни за мен моменти. Обожавам здравата му шопска философия: "Всички ще умрем - а сега НАЗДРАВЕ!" Рангел Вълчанов   beer

# 762
  • Мнения: 192
Пак без сънна нощ не е някаква силна паник атака но имам адско главоболие режеща болка в слепоочието и в тилната област и непрестанно имам усещането че е енцефалит или минингит вчера снощи преди да пиша виках бърза помощ  и отначало като има казах как ме боли ми казаха че е им прилича на това но след по опстоен преглед казаха че не е.Нямам темперетура но болката в главата е много силна и непрекъснато си мисля че нещо не виждат лекарите има толкова много случаи на недоглеждане и може би аз съм един от тях.Не е характерно за мен да имам такъв страх newsm78много ме е страх!Ами ако е енцефалит или минингит ето сега четох че преди време някакво момиче тако не е имало симптомите и изведнъж за няколко часа си е отишло....
Знам че звучи като параноя ,но такова главоболие не съм имала никога утре пак ще ходя на лекар дано да оцелея не знам какво ми става през деня съм си ок вечер обаче съм коренно различен човек.
Най лошото е че много ме боли главата може ли  от невралигия да боли така глава толова силно?
Или пък е от синусите аз пия антибиотик офф не знам какво ми става.
Дано не ме помислите за странна птица но при мен не винаги разбира се но често когато сънувам нещо и след време то се сбъдва и а з не знам кка става но съм сънявала доста неща и след това в реалността се случвало всичко едно към едно.
И аз съм се изненадвала та  преди да ми се случат тези неща сънявах някакво момиче което беше в бяла рокля и бели чаршави  не знам дали бях аз но беше зле нещо се гърчеше имаше проблеми с главата никой не успя да й помогне и тя умря когато се опитах на сън разбирасе да видя лицето й  видях на нейно място мъртъв бял заек за инфо моето зайче почина преди това не занм от какво .
След това пак същия сън само че жената която умираше от болки в главата я видях непозната с черна мокра коса възрастна(  а и момичето беше с мокра коса черна) и тя умря .След тези сънища започна всичко отначало ги бях забравила но сега се сещам за тях дали пък не е предчувствие че нещо ще се сличи с главата ми и аз ще умра? Cry
ОФФ не знам съжалявам че стана толкова дълго но съм сама така ще е в следащия месец докато близките ми се върнат , дано не съм ви отекчила и дано не ме помислите за луда въпреки че и аз вече се съмнявам  в това не знам какво ми става много съм различна не бях такава но си мисля че и тези сънища ще се сбъднат както всички до сега.
Главата ми ще се прусна много ме боли може лида боли така от напрежение ?
Толкова силна физическа болка  newsm78 от страх не ми се вярва но през 10 мин си меря температурата и нямам заенцефалит и минингит казват трябва висока да е  но аз чета че имало хораса които не са имали и изведнъж след 2 3 часа заради неустановяване на време вдигат но вече е късно и умират....Много ме е страх.....какво ли ще стане

# 763
  • Мнения: 192
Извинявам се за правописните грешки в предния пост просто се чувствам много зле и пиша доста бързо... Cry

# 764
  • Мнения: 1 501
belladonna86 , успокой се , няма нищо страшно , нямаш никаква болест , съвсем здрава си , знам , че е банално , но ти го казва човек с подобни страхове като твоите , а не някой , който си няма на идея какво е това ПР . И аз снощи не бях добре,  изведнъж пак вдигнах кръвно следствие на ПА и се почувствах повече от отвратително , защото мислех , че са понамалели тия гадини . Вече сериозно ми писва да живея така , то не е живот направо . Толкова неща се ограничавам да правя , освен това от смяната на часа се чувствам адски отпаднала , главата ми е замаяна , нямам тонус , ужасно се чувствам . На вас влияе ли ви?

Общи условия

Активация на акаунт