Февруарски недоспали мами на кресливи господа и дами

  • 41 119
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 107
Кости Добре заварили,отдавна ви "шпионирам" вас Януарките - големи сладурани сте се събрали  Hug
Blush Дамм, момичетата са големи сладури.
Ще помагаме с каквото можем, не се притеснявайте да питате Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 23
Хайде и аз да се мушна тук Simple Smile Толкова се чудех как ще измествам храненията с тая смяна на часовника, а пък Ния сама се намести- в 9:30 хапна само 50мл. все едно знаеше, че след 2 часа трябва пак да се яде и се пази да не се тъпче Simple Smile
 Ние за първи път пътувахме за уикенда извън София- багажа е малко повече, обаче малката се отспа на чист въздух!

# 32
  • Мнения: 40
За ортопеда, който се чуди защо и какво се гледа -



Не е задължително, но се полага направление и аз лично не бих го пропуснала, защото е важно. Особено ако педиатъра има някакви съмнения за луксация или други аномалии.

# 33
  • София !
  • Мнения: 1 240
Нашата педиатърка каза че няма никакви съмнения и че според нея с бебка всичко е наред , но все пак било хубаво да се направи един контролен преглед с ортопеда Peace .. И според мен също е така да си ми е спокойно !! НО ме е ЯД че не ми дава направление при положение че ми се полага  Tired

# 34
  • Мнения: 78
Шуши, гледам че ти си дала линка от предаването за Алексиев а освен това си споделила че си го ползвала. Интересно ми е дали на вашия преглед наистина е разглеждал всяка ставичка като на видеото с показното. Можеш ли да ни споделиш,  моля.

А и нашата педиатърка каза, че всичко е наред с шушката, ама за всеки случай да отидем. Освен това ние си имаме едно малко криво пръстче на крачето - безименното влиза под средното. Не е грозно или голяма работа (моите пръстчета на краката са малко така), не е дефект, няма да й пречи, ама искам да видя дали няма вариант да го оправим с масаж или лепенка щото май може доколкото прочетох... в края на краищата, ако може да го изправим защо да остава така... моите и на двата крака ся така - не са ги изправили и пак не се забелязва, само аз си го знам, ама нали знаете - за бебоците сме перфекционисти...

Относно пъпната херния - пак говорих с педиатърката и тя каза, че е лека и бързо ще се оправи с лепенка - то наистина малко е изпъкнало пъпчето но няма нищо друго...ще видим по-нататък.

Целувки от нас. Аз очаквам, тая нощ да не спим до сутринта, че ми се стори, че малката не е сукала достатъчно,  нооо дано не съм права...

# 35
  • Мнения: 3
Мамчета здравейте,

днес е рожденият ми ден - нека всеки да се почерпи за мое здраве Simple Smile

  party023  party023  party023  party023  party023

Това не е шега Simple Smile Мама ме е родила на този весел ден   bigdance2 Tada

П.П. Тези, които са и във фейсбук групата, ще имат двойна почерпка Simple Smile

# 36
  • Мнения: 0
ЧРД и тук марселия . Слагам почерпка от твое име , за да не са ощетени ,тези които не участват във фейсбук групата  Wink

# 37
  • Мнения: 388
Здравейте момичета  55!
Два дни не сме се прибирали вкъщи. Бяхме на гости на бабите и дядовците.
От вчера бебчо има ужасни колики. На всеки час плачем и се свиваме. Давам му и капки, но го успокояват за малко и се започва на нова сметка  Cry. Сега заспа и дано да поспинка, че много се изморява от този рев. Снощи доста си поплака и резултата беше дълга пауза между храненията - от 20ч до 4ч. Явно многото хора около него тези два дни и ужасните колики го измориха.
Марселия, ЧРД   bouquet! Бъди жива и здрава и дано малкото човече те прави много щастлива  Hug!
petq*, аз също взимах от изворната вода Девин или Савина с розовия етикет. Но и нея я преварявах. Сега от няколко дни забравям да взема и преварявам чешмяна вода. Бебчо обаче не иска нито вода, нито чай. Дори когато има колики и му дам от чая (копър и анасон) започва да плаче още по-силно. Не го насилвам и като не иска не го мъча.
Момичета, ние утре сме на детска консултация и ще ни боцкат и двете крачета  newsm45. Направо изпадам в ужас като знам какво ни чака. И аз си мислих дали да не говоря с педито да я разделим и на два пъти да ни бият ваксините, но пък като се замислих това означава, че ще трябва да ходим 6 месеца с надупчено краче. По-добре за три месеца да се приключи. Знам, че ще е по-болезнено, но по-добре така. Нашата педи ни каза да вземем едни лепенки за ваксините, които били с гелче и облекчавали болката. Ще ги взема и да видим дали ще имат ефект. Стискайте палци за утре да изтърпим мъжки двете инжекции Praynig!

# 38
  • Мнения: 0
Здравейте, днес бяхме на ортопед при Драганов и да кажа как мина.
Значи определено не обяснява, както лекаря на клипчето Simple Smile през цялото време докато преглеждаше бебо ми обясняваше как сме прецакани, че първото ни дете е момче, а не момиче, как момчетата майките си ги гледали до 30 годишна възраст и ей такива подобни. Като изключим тези приказки обаче ми се стори, че добре мина прегледа - гледа го на ехограф, гръбнака гледа, стъпалата (както е показано в клипчето). Обясни как да го слагам да спи, да не го слагам да сяда преди той сам да се е опитал, обясни и, че е добре да лази и как да го накарам да пролази като му дойде времето. С две думи като изключим приказките за лигавите мамини синчета добре беше Simple Smile
Който го интересува - питах за кошницата за кола колко време може да стои в нея и каза, че няма проблеми и повече от 2 часа, стига на бебето да му харесва. За кенгуру също нямало проблем да се носи вече (ние на 6-ти правим 2 месеца). Каза и обувки да не се слагат, докато не проходи бебето.
Който го интересува друго да пита, че май не се сещам за друго в момента Simple Smile

# 39
  • Мнения: 925
......
На кърма сме само. Имам проблеми с едната гърда. Може би ЛЛЛ ще ми помогнат. Понякога я усещам, че суче лошо, захапва само зърното, и после става страшно. Почват едни болки, цялата гърда ми изтръпва и е ужасно! И след това продължава няколко дни при сукане. И това се случва само с едната гърда ( дясната ). Вчера и онзи ден изцеждах и така давах, защото по този начин не ме боли. Пробвала съм със студено след кърмене, замръзен чорап, който слагах на гърдата, като мислех, че ще почогне, но май ставаше по-лошо. Пробвах и със затоплена кърпа, която слагах пак на цялата гърда, не на зърното, болката стана направо нетърпима тогава! Помага ми само топъл душ – макажирам със слушалката – но не помага много, облекчава само малко. Нещо като се допре до зърното или гърдата откачам! Моля ви, дайте съвет как да облекчавам болките, когато пак се случи
...

Здравей, dangel_85!

Представям си колко неприятно е това, което описваш! Струва ми се, че решението на проблема се състои в превенция на лошото засукване. Само с дясната гърда ли се случва това - бебето да засуче само зърното и след това да започнат болките?

Дали би могла, когато усетиш, че Йоана засуква плитко, да развалиш вакуума и пак да й предлагаш, ако трябва и пак, и отново, докато не усетиш, че засукването вече е по-добро и не само зърното, но и част от ареолата е в устата й? Някои майки споделят, че за по-добро и дълбоко засукване им е помогнала биологичната поза, при която самата гравитация държи бебето плътно до тялото на майката и подпомага по-доброто засукване.

Може да използваш и тази техника за по-дълбоко и добро засукване.

Споменаваш за средствата, които си използвала, за да облекчиш дискомфорта си и те поздравявам за изобретателността. Дали горещата кърпа, за която споменаваш, е била суха, например нагорещена с ютия, или мокра? А болките в гърдата като иглички ли са навътре, пронизващи от зърното навътре в гърдата? Можеш ли да определиш кога са най-силни - веднага след кърмене, или през целия ден?

Очаквам отговора ти и ще ти пиша отново. Успех и бързо справяне с дискомфорта ти пожелавам!   bouquet

# 40
  • Мнения: 11
И ние ходихме на ортопед профилактично, без направление - 30 лв. струва прегледа, но аз не съм от София и тук идва един доцент да ни гледа децата. Каза, че всичко е наред, но м/у 6-я и 8-я месец е хубаво да се направи още един преглед, защото ставата се е развила вече. Според него този преглед е задължителен в Германия.

# 41
  • Мнения: 40
Леда, до колкото помня от 2011г. прегледът протичаше точно така, но по-малко обясняваше разбира се, не е като пред камерата все пак. Струваше 40лв.

Троти, казват да се ходи след 6тия, за да се види какво става след като се е научило да седи стабилно. След това препоръчват след годинката като е проходило. Аз така и не го водих баткото повече след първия преглед  Embarassed

# 42
  • Варна
  • Мнения: 912
Момичета, ние утре сме на детска консултация и ще ни боцкат и двете крачета  newsm45. Направо изпадам в ужас като знам какво ни чака. И аз си мислих дали да не говоря с педито да я разделим и на два пъти да ни бият ваксините, но пък като се замислих това означава, че ще трябва да ходим 6 месеца с надупчено краче. По-добре за три месеца да се приключи. Знам, че ще е по-болезнено, но по-добре така. Нашата педи ни каза да вземем едни лепенки за ваксините, които били с гелче и облекчавали болката. Ще ги взема и да видим дали ще имат ефект. Стискайте палци за утре да изтърпим мъжки двете инжекции Praynig!

Ние днес бяхме на консултация на първа ваксина. Днес научих, че следващия път ваксините ще са две, струва ми се ужасно, защо така са го измислили, това малко организъмче да се подлага на такава атака  Confused
С баткото нямам спомен за две боцкания наведнъж.
Стискам палци да мине леко  Praynig

# 43
  • Мнения: 46
Здравейте!Скоро не съм се включвала,но всички разбирате защо Simple Smile .Моята бебка си променя режима постоянно,а от 2-3 дни вечер се буди за смяна на памперс и заспива,а за хранене само веднъж.Има ли други такива бебчета?

# 44
  • София !
  • Мнения: 1 240
ДА и аз разбрах че този път ваксините са две  Confused .. Ние вчера ходихме до лекарката че ни се е възпалило оченцето пак  Cry ..........

Vili_R
- Какви са тия лепенки  Thinking , да питам и аз нашата лекарка , да взема и аз щом успокояват болката  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт