Идеи за булгур

  • 31 616
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 927
няма начин да не стане Wink
почти всичко, сложено между готови кори става за ядене. дори съм се навила да пробвам една рецепта за баница с гъби и пелешко месо, само да я вмъкна в програмата си Wink

вече си я копирах рецептата. тази година баницата с късмети ще е с булгур!!!

# 31
  • Мнения: 6 243
Вдигам темата за булгура, за да споделя собствен челен опит: Изчетох писаното до тук и направих компилация за Бъдни вечер - Булгур с гъби. Стана много хубаво, на Коледа го опитаха и родата и бяха очаровани. Особено свеки, която изпадна в носталгично настроение, защото преди време баба й много често приготвяла булгур. Ето рецептата:

Задуших в олио голяма глава лук, след това прибавих два големи моркова, нарязани на малки кубчета. Като омекнаха - нарязаните на ситно гъби (две шепи). Най-дребните гъбки ги пуснах цели - за красота. Накрая - чаена чаша булгур и една шепа магданоз. Сол. Всичко това - в тавичка във фурната, залято с две - три лъжици студено пресован зехтин.

При сервиране - черен пипер на вкус.

Стана много сполучливо. Благодаря на всички, които са се включили по темата за идеите. Включвам булгура в семейното меню.  Close-mas:

# 32
Аз използвам булгура за сгъстяване на супи. Ако супата ми е станала по-рядка, добавям една-две лъжици  булгур.

# 33
  • Мнения: 3 379
Аз също вдигам темата, за да ви кажа, че направих сърми с кисело зеле с булгур за Бъдин вечер и си облизахме пръстите. Сложих кафяв ориз 1 чаша, булгур 2 чаши, настърган морков, орехи, 1 глава кромид лук и половин пръчка праз лук, червен и черен пипер, целина (корена), магданоз... Задушава се всичк отова в тиган, после увивам сърмите и на тих огън около час с вода покирти догоре. Станаха страхотни сърмите.

Мисля утре да пробвам баницата...

# 34
  • Мнения: 3 927
И аз вдигам темата, че да не пускам нова.

Бях забравила, че съм купувала булгур, затова едва миналата седмица сготвих. Направих нещо като 2 в 1, т.е. комбинирах рецептите на boo и sladka hapka, обаче като си приготвих булгура в чашата, забелязах, че има буклучета - разни клечки и люспи.

Та, да си дойда на думата: чистите ли го булгура, както ориза например?! Той е доста ситен и би било голяма играчка.....
Тъп въпрос, но аз не го изчистих...а вие?

# 35
Давам на бързо идея:
Много си падам по булгур с пилешки воденички.

Готви се по същия начин като пилешко (с лук, моркови, домари, джоджен/магданоз).

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Taneto
аз не го изчистих...а вие?

И ние не го чистим Wink

# 37
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Taneto
Та, да си дойда на думата: чистите ли го булгура, както ориза например?! Той е доста ситен и би било голяма играчка.....
Тъп въпрос, но аз не го изчистих...а вие?

Не го чистя! Само това оставаше. Имам една пластмасова купа, която е с цедка от едната страна, т.е. за миене на такива зърности. Та там промивам не само ориза, а и булгура и каквото ще да е, каквото остане над водата го махам и с това се приключва "почистването".

# 38
  • Мнения: 6 243
Ако трябва да го чистя, Тане, хич няма да го сготвя.
Купувам един булгур от 0,5 кг. на "Биосет" - изглежда по-чист от другите. Чат.пат, като видя някоя по-голяма клечка, я вадя, и толкоз. И с ориза съм така.

# 39
  • Мнения: 3 927
мерси,
знаех си, че няма какво да се престаравам.

Общи условия

Активация на акаунт