Хормонални изследвания

  • 53 031
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 220
Здравейте момичета,
бяха ми назначили 6 хормона за изследване, но благодарение редовното четене на bg-mamma  реших да си самоназнача още 7 хормона. Моля ви за коментар. Предварително благодаря!
Правени са на 3 ден от цикъла.
FSH -                     4,84            реф.ст.       2,9-12
LH-                         5,91           реф.ст.       1,5-8,0
Estradiol-              58,25          реф.ст.       18-147
Prolactin-             397,3           реф.ст.       102-496
TSH-                        4,23          реф.ст.       0,27-4,2
FT4-                       18,32         реф.ст.       12-22
FT3-                         4,40         реф-ст.       3,1-6,8
Anti TG-                  103,8         реф.ст.       0-115
Anti TPO-                 26,59        реф.ст.       0-34
Testosteron-              2,27       реф.ст.       0,29-1,67
DHEA-S-                     5,861      реф.ст.       0,1-3,33
4-Androstendion-       2,52        реф.ст.   0,57-2,63
17-OH-Progesteron-   2,48        реф.ст.  0,20-1,20       


ЛХ е малко завишен, може да показва или по-ранна О. или ПКЯ / което е по-вероятно/
ТСХ е висок, трябва да е под 2.00 - показва Хипофункция на ЩЖ
Нямаш Хашимото , което е супер
ДХЕА и 17ОН Прогестеронът са високи, но лекар / Ендокринолог/ трябва да прецени дали е ВНбХиперплазия
Като цяло Андрогените са високи, те потискат О.

Не се притеснявай - коригират се с медикаменти
Те потискат О., но когато нивата им се нормализират, ще има О.

Пиши ми какъв е коментара на лекаря и какво ти е назначил



Здравей Денис,
благодаря ти за отговора, ако знаеш колко пъти си ми помагала с коментари и насоки. Аз съм с ПКЯ, но в слабо изразена форма-имам по 4-5 кистички в яйчник, яйчниците не са уголемени, имам редовен цикъл, с нормално тегло, но нямам овулация. Явно проблема при мен идва от надбъбречните жлези и малко от щитовидната жлеза. А като се сетя че искаха веднага да ме стимулират с клостилбегит. Добре, че настоявах за изследвания. Другата седмица ще посетя ендокринолог и ще ти пиша.

Здравей Денис,
ходих на ендокринолог, но явно надбъбречните жлези не са й силата на жената. Каза, че може да ми изпише единствено Диане 35, спиринолактон и Преднизолон Ф, но само ако са в комбинация. А аз не искам да пия противозачатъчни. Каза, че в такъв случай трябва да пия Клистилбегита, който така или иначе ми е изписан. Според нея идвам много късно за лечение на ПКЯ, това се лекувало от пубертета. А за високото TSH ми изписа Еутирокс и след месец пак да го изследвам, както и да си направя тест за ИР. Ами това е!

# 706
  • София
  • Мнения: 36 052
kristina_bs

Консултирай се с друг Ендокринолог.
Как така ти е назначен Клостилбегит?
Ако нямате направени:
- Спермограма
- Изследване за проходимост на тръбите
- без да те следят на УЗ
- без ИНСЕ - защото Клостилбегита има силно антиестрогеново действие - респ. няма да има среда за сперматозоидите - ЦСлуз става гъста и лепкава
... не е редно да правиш стимулация с Клостилбегит

Никога не е късно да се търси причината и да се започне лечение на СПКЯ.
Този синдром може да се развие във всеки един етап от живота на жената


Да, добре е да се направи и тест за ИР

# 707
  • Мнения: 220
kristina_bs

Консултирай се с друг Ендокринолог.
Как така ти е назначен Клостилбегит?
Ако нямате направени:
- Спермограма
- Изследване за проходимост на тръбите
- без да те следят на УЗ
- без ИНСЕ - защото Клостилбегита има силно антиестрогеново действие - респ. няма да има среда за сперматозоидите - ЦСлуз става гъста и лепкава
... не е редно да правиш стимулация с Клостилбегит

Никога не е късно да се търси причината и да се започне лечение на СПКЯ.
Този синдром може да се развие във всеки един етап от живота на жената


Да, добре е да се направи и тест за ИР


Денис,  моля те, препоръчай ми добър ендокринолог в София, вече тотално вдигам ръце от бургаските “лекари“.

# 708
  • Мнения: 198
Привет Денис   bouquet
Пак имам нужда от твоята помощ.
Днес ми беше Ендометриалната биопсията за имунология. Пуснах и хормони. Помогни ми с разчитането на резултата на хормоните:
Е2 - 112 pg/ml - граници - ФФ - 12,5 - 166
                                           ОФ - 85,8 - 498
                                           ЛФ - 43,8 - 211
на пръв поглед попадам във всички граници, а днес ми е вече 5 ден от овулацията
Progesteron - 7.53 ng/ml - граници - ФФ - 0,2 - 1.5
                                                            ОФ - 0,8 - 3.0
                                                            ЛФ - 1.7 - 27
Тук вече е ясно, че съм в последната фаза.
Благодаря предварително

# 709
  • София
  • Мнения: 36 052
kristina_bs

Консултирай се с друг Ендокринолог.
Как така ти е назначен Клостилбегит?
Ако нямате направени:
- Спермограма
- Изследване за проходимост на тръбите
- без да те следят на УЗ
- без ИНСЕ - защото Клостилбегита има силно антиестрогеново действие - респ. няма да има среда за сперматозоидите - ЦСлуз става гъста и лепкава
... не е редно да правиш стимулация с Клостилбегит

Никога не е късно да се търси причината и да се започне лечение на СПКЯ.
Този синдром може да се развие във всеки един етап от живота на жената


Да, добре е да се направи и тест за ИР


Денис,  моля те, препоръчай ми добър ендокринолог в София, вече тотално вдигам ръце от бургаските “лекари“.

Д-р Начев

Ще чакам да разкажеш как е минало  Peace

# 710
  • София
  • Мнения: 36 052
Привет Денис   bouquet
Пак имам нужда от твоята помощ.
Днес ми беше Ендометриалната биопсията за имунология. Пуснах и хормони. Помогни ми с разчитането на резултата на хормоните:
Е2 - 112 pg/ml - граници - ФФ - 12,5 - 166
                                           ОФ - 85,8 - 498
                                           ЛФ - 43,8 - 211
на пръв поглед попадам във всички граници, а днес ми е вече 5 ден от овулацията
Progesteron - 7.53 ng/ml - граници - ФФ - 0,2 - 1.5
                                                            ОФ - 0,8 - 3.0
                                                            ЛФ - 1.7 - 27
Тук вече е ясно, че съм в последната фаза.
Благодаря предварително


Прогестерон се пуска на 7 ден след О.

Според мен не е имало О.
Ако на 7 ден след О. прогестеронът е около 10-14 - може да е имало някаква форма на О.
Можем само да гадаем каква стойност ще достигне на 7 ден, но едва ли ще е повече от 14

# 711
  • Мнения: 198

Прогестерон се пуска на 7 ден след О.

Според мен не е имало О.
Ако на 7 ден след О. прогестеронът е около 10-14 - може да е имало някаква форма на О.
Можем само да гадаем каква стойност ще достигне на 7 ден, но едва ли ще е повече от 14

Благодаря за отговора. Изследването на хормоните беше във връзка с биопсията. Доктора каза, че трябва да пусна 2-та хормона в деня на биопсията - затова и въпросът ми беше във връзка с биопсията какво показват резултатите.

# 712
  • Мнения: 3 404
kristina_bs

Консултирай се с друг Ендокринолог.
Как така ти е назначен Клостилбегит?
Ако нямате направени:
- Спермограма
- Изследване за проходимост на тръбите
- без да те следят на УЗ
- без ИНСЕ - защото Клостилбегита има силно антиестрогеново действие - респ. няма да има среда за сперматозоидите - ЦСлуз става гъста и лепкава
... не е редно да правиш стимулация с Клостилбегит

Никога не е късно да се търси причината и да се започне лечение на СПКЯ.
Този синдром може да се развие във всеки един етап от живота на жената


Да, добре е да се направи и тест за ИР
Искам да споделя!!!Била съм на Клостилбегит(около 6-7 месеца),без да са ми проверени тръбите за проходимост(а са били двустранно запушени)!Няма да я нарека д-р,Благоевград-Терзийска.
Послушай Денис!

# 713
  • Мнения: 278
Denis,искам да те попитам тъй като съм с инсулинова резистентност,овулацията липсва-мога ли да приемам Прим ойл масло от вечерна иглика и само преди овулация ли и също така Витекс?
Благодаря !

# 714
  • Мнения: 273
Денис, с риск да съм ти най-голямата досада те моля за коментар: др.Емин от Радост във Варна отрече да повярва на ФСХ след пет дневен прием на Контрациетиви /по пет на ден/, твърди, че се изследва след най-малко три чисти цикъла.Млоя те, за коминтар.Като капак не прие и хистлогичното изследване показващо ендомитриоза, а категорично заяви имаш ЛУФ синдром.

# 715
  • Мнения: 198

Прогестерон се пуска на 7 ден след О.

Според мен не е имало О.
Ако на 7 ден след О. прогестеронът е около 10-14 - може да е имало някаква форма на О.
Можем само да гадаем каква стойност ще достигне на 7 ден, но едва ли ще е повече от 14

Благодаря за отговора. Изследването на хормоните беше във връзка с биопсията. Доктора каза, че трябва да пусна 2-та хормона в деня на биопсията - затова и въпросът ми беше във връзка с биопсията какво показват резултатите.

Денис при тази ситуация какво означават резултатите

# 716
  • София
  • Мнения: 36 052
Denis,искам да те попитам тъй като съм с инсулинова резистентност,овулацията липсва-мога ли да приемам Прим ойл масло от вечерна иглика и само преди овулация ли и също така Витекс?
Благодаря !

Да, може да приемаш и двете
Масло от Вечерна иглика - от М. до О. или от М. до М / защото то действа много добре и на ЛФ - ЖТ и синтеза на Прогестерон/
Витекс също може ,но по-добре се консултирай с АГ- той не винаги е най-добрия избор при хормонален дисбаланс /действа на ЛХ, ФСХ и Пролактина/
За ИР има др. по-подходящи добавки - Хром, Омега 3, вит.Д, Таурин и т.н.

# 717
  • София
  • Мнения: 36 052
Денис, с риск да съм ти най-голямата досада те моля за коментар: др.Емин от Радост във Варна отрече да повярва на ФСХ след пет дневен прием на Контрациетиви /по пет на ден/, твърди, че се изследва след най-малко три чисти цикъла.Млоя те, за коминтар.Като капак не прие и хистлогичното изследване показващо ендомитриоза, а категорично заяви имаш ЛУФ синдром.

Не мога да коментирам коментар на лекар
Защо е трябвало да пиеш ОК по 5 на ден?
 


# 718
  • София
  • Мнения: 36 052

Прогестерон се пуска на 7 ден след О.

Според мен не е имало О.
Ако на 7 ден след О. прогестеронът е около 10-14 - може да е имало някаква форма на О.
Можем само да гадаем каква стойност ще достигне на 7 ден, но едва ли ще е повече от 14

Благодаря за отговора. Изследването на хормоните беше във връзка с биопсията. Доктора каза, че трябва да пусна 2-та хормона в деня на биопсията - затова и въпросът ми беше във връзка с биопсията какво показват резултатите.

Денис при тази ситуация какво означават резултатите



Нещо не разбирам въпроса ти.
Според мен не е имало О. при тези стойности на Прогестерона

Ако питаш за връзката Прогестерон – Ендометриум, то той помага на МЛ  - да спре/намали нарастването и на дебелина и да започне да се преобвазува - от пролиферативен в секреторен / подходящ за имплантация/ вид
Ако няма достатъчно прогестерон – това преобразуване няма да е завършено
А няма достатъчно прогестерон – когато няма О. или има проблем с О.

# 719
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Денис, на Каспър са й правили имунологична ендометриална биопсия като при мен. Тя се прави на 5 ден след доказана О. Заедно с биопсията в Надежда ни карат да пускаме Е2 и прогестерон. Явно има някаква връзка.

Общи условия

Активация на акаунт