Искам да бъда полезна

  • 1 659
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Кърмаческият форум е твърде добре зареден с информация и ползващите форумите сравнително лесно могат да бъдат убедени.

Три момичета познавам, които пишат главно в от4етните теми. Две от тях съвсем скоро ще раждат. Съвсем нормално ги посъветвах да прочетат малко статии и да са подготвени. Отговорът е, ще му мисля като ми дойде на главата.
Това добре, но когато се сблъскаш с първите проблеми - бебето ми иска да яде на 2 часа или по-малко, не иска изобщо да пие вода или чай и т.н., започва стресирането и влизаш в затворен кръг  Rolling Eyes
Затова ми се струва, че едно постоянна препратка към Библиотеката, не би била излишна. Като ти се набива на очи, все един път ще влезеш да видиш за какво става въпрос  Grinning
 

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Доста съм скептична аз относно "агитирането" в отчетните теми Confused

Не мисля, че са много тези, които влизат там, а не знаят къде да потърсят помощ за кърменето. Истината е, че повечето изобщо не ги интересува или какато казва Кейси ще "мислят като му дойде времето". Лошото е, че времето идва и си отива, за съжаление и кърменето заедно с него.

Ако някой ще се наема с такава отговорност той трябва да бъде с талант да информира и агитира без да досажда и пак може да остане неразбран и опита му да се заклейми като "поучаване".

# 17
  • Мнения: 435
Нека щом Хедра умее да поднася информация деликатно да сподели своя опит  Praynig

# 18
  • Мнения: 9 905
Кейси, но библиотеката е много обширна вече, а в първия месец след раждането дори няма време да се търси. Съдя по себе си - първия месец не знаех на кой свят съм, въпреки че това не ми попречи да пиша из форумите  Mr. Green при нас в последния месец мамите четяха, фейвъритстваха и принтваха.
По-късно някои от тях взеха решение да минат на АМ поради лични причини, които не винаги са за споделяне във форумите. Това изобщо не подлежи на обсъждане, затова трябва да има ясно заявено желание от мамата, че иска да кърми.
А за закованата тема - ами аз например изобщо не влизам във форум "Родени 2005". Ползвам само опцията "непрочетени мнения". Така че пътят ми до закованата тема е също толкова дълъг, колкото до кърмаческия форум Simple Smile

талантът на убеждаване е голямо нещо, както пише Джейд Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 837
Това изобщо не подлежи на обсъждане, затова трябва да има ясно заявено желание от мамата, че иска да кърми.
О, далеч съм от мисълта да убеждавам някой да кърми или не  Crazy Дори не бих се наела да убеждавам да се четат статиите и др. подобни. Големи и трезворазсъждаващи  хора сме.
Обаче предполагам, че на всеки му прави впе4атление еднаквите проблеми, които се роят като теми всеки ден. Пише се едно и също...

Всъщност ми е най-лесно да махна с ръка и да си кажа - все ми е тая, нали не се отнася до мен. Аз моята психика си я запазих и стреса до голяма степен ме подмина, най-малкото благодарение на среднощните ми посещения в кърмаческия форум навремето  Wink

# 20
  • Мнения: 1 547
Всъщност ми е най-лесно да махна с ръка и да си кажа - все ми е тая, нали не се отнася до мен. Аз моята психика си я запазих и стреса до голяма степен ме подмина, най-малкото благодарение на среднощните ми посещения в кърмаческия форум навремето  Wink

Именно, Кейси, именно. За това говорим. Тук, обаче, има и нещо друго. Мога само да се радвам, интернетът в България става все по-достъпен, но тук, както и в реалния живот, има нещо, което се казва култура на общуване. Когато ме интересува нещо, първо пробвам няколко страници назад, след това използвам търсачката и едва след това пускам тема. Защото преди да се пише, трябва да се прочете. Както и преди да се каже нещо, първо се мисли.

Тити, спамя. Много си гот. До един момент беше боса, бременна и пред компютъра. Сега - пак там, ама с наследството  Hug Офф.  Embarassed

# 21
  • Мнения: 6 243
От написаното дотук напълно и изцяло подкрепям Смърфиета.  newsm74 - пояснявам, става дума за първото мнение, не че второто не ми допада.

За мен нещата стоят така: не можеш да убедиш човеч да кърми, ако този човек не желае да кърми. В тази насока каквито и усилия да помагаме, и Хедра да има 48 часа свободни на денонощие - няма да стане. Но пък иска ли човек и има ли информация, вероятността да успее е много голяма. За мен лично майките, които искат и имат достъп до интернет, притежават двете най-важни условия да кърмят децата си колкото поискат. Затова не смятам, че дежуренето в отчетните теми има особен смисъл.

Тези, които имат достъп до интернет, но нямат желание, и да ги надзираваме, и да ги убеждаваме - кауза пердута и загуба на време.

Моето мнение е, че е много по-важно да се намерят начини, информацията за кърменето да стане достъпна на майките, които нямат в домовете си интерет, които нямат педиатри, запознати с кърменето, които с две думи няма откъде на получат актуално инфо. Ей това е сериозния проблем в момента. За себе си съм го решиля така: просто казвам, че кърмя. Оттам насетне знам, че който иска да го направи - знае къде да намери помощ. Бременните ми познати, които проявяват по-голям интерес, ги насочмвам или към форума, или им казвам да си набавят "Книга за кърменето", разпечатвам статии - ако ми поискат повече инфо.

Проблемът ще си остане дотогава, докато няма държавна политика в подкрепа на кърменето. А аз, с възможностите, които имам, правя това.

# 22
  • София
  • Мнения: 897
И аз съм на мнение, че е важно бъдещите майки да имат информацията доста преди да родят, за да са подготвени. Ако има информация в женската консултация, при гинеколозите, в училищата за бъдещи родители, при курсовете за раждането, все ще се зачетат и ще им остане нещо.
И друго. Едва ли една брошура, колкото и да е добра, ще може да се "пребори" с наставленията на педиатрите. Дори и в нея да има посочени книги, форума и дори горещи телефони.
Може би трябва да вдигнем повече медиен шум, чрез който да принудим министерството да "спусне" указанията за кърменето и късното захранване, а и някак да следи дали се прилагат.

# 23
  • Мнения: 6 243
Ето още една идея за тези, които имат ентусиазъм в повече: Насочване на програмите за популяризиране на кърменето към специфични "таргет групи". Какво имам предвид:

Според изследване, направено във Великобритания,
Цитат
Women from disadvantaged groups and ethnic minorities are least likely to breast feed, and these women could benefit most from involvement in small, informal discussions on the merits and practicalities of breast feeding; this method of encouragement was shown to have the greatest impact on uptake Care 2000;6:2). .
т.е. в превод:
За жените в неравностойно положение и от малцинствата е налице много по-малка вероятност да кърмят, с оглед на което те могат да бъдат включени в малки, неформални обсъждания за предимствата и практичността на кърменето. Този начин за насърчаване показва най-добри резултати.
от http://bmj.bmjjournals.com/cgi/content/full/321/7259/467/a

Което ме подсеща, че немалко неправителствени организации (например Старозагорската "Самаряни") имат програми за подпомагане на майките от малцинствените групи чрез обучаване на основни умения за отглеждане на децата - напр. как се приготвят бебешки храни). В тази връзка тези НПО не биха се отказали от доброволци, които да поемат ресора "кърмене и захранване".

Тъжната истина е, че сред малцинствата в най-голяма степен е жизнено важно да се промотира и подкрепя кърменето, тъй като в немалък брой случай кърмата за новородените цигански бебета  е равна на оцеляване. Системата на социалните грижи в нашата страна е на такова ниво, че потенциалния риск за живота и здравето на децата от тези семейства не се оценя и наблюдава, а само се констатират трагичните резултати.

Общи условия

Активация на акаунт