НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ IVIS.BG!!!

  • 13 317
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 262
Създавам тази тема, за да изкажа възмущението си от продуктите им уж с гарантиран произход, както и да предпазя други наивници от подобна на моята грешка.
Днес ми пристигнаха продуктите, които поръчах и се оказа, че парфюмът е менте, а не оригинален, както пише на сайта им - "с гарантиран произход и оригинал". На пръв поглед парфюмът е същия като оригинала, но като се вгледаш внимателно, се вижда, че има малки разлики в опаковката и шишето, които не се набиват на око в първия момент. Всъщност това, което ме накара да се усъмня е, че ароматът е МНОГО нетраен и след това забелязах разликите и в опаковката и шишето.
Възмутена съм как може да лъжат така безочливо, че предлагат оригинални продукти и дори на сайта си са написали по какво се различават оригиналите от ментетата, а в същото време те самите предлагат ментета!!! И то ги предлагат за оригинални парфюми!
Друго, което си поръчах беше шампоан на Ives Rocher против косопад - така са написали на сайта. Ами на шампоана изобщо не пише, че е против косопад - така са си позволили да излъжат потребителя и за този продукт.
Много съм възмутена как може да са такива мошеници, ЛЪЖЦИ и измамници! Да лъжат хората най-безочливо. ДО сега много съм пазарувала онлайн и за пръв път съм разочарована. Не бих си купила повече нищо от http://www.ivis.bg/ и съветвам никой да не пазарува от там!

http://www.ivis.bg/ - ЛЪЖЦИ и МОШЕНИЦИ!

# 1
  • на терасата
  • Мнения: 660
Пробвай да върнеш продуктите, имаш това право. Би ли споделила кой е парфюма и какви разлики в опаковката откри?

# 2
  • Мнения: 1 262
Парфюмът е Sex in the city - LUST. РАзликата е, че на бутилката и на кутията има само LUST, няма Sex in the city. ТОй е от по-евтините парфюми, но съм сигурна, че същите номера правят и с по-скъпите.  В един магазин се пръснах с въпросния аромат и беше много траен и хубав, докато на този парфюм от ивис-а аромата се изпарява на 1-вата минута. Вярно е, че на тази цена донякъде няма как да е истински, защото е доста по-евтин отколкото в другите магазини, но можеше да напишат на сайта, че е реплика, защо лъжат, че е оригинален, след като не е?! Сигурна съм, че този парфюм не е изключение и това им е практика и за по-скъпите парфюми. ПАк да отбележа, че на сайта е сниман оригинала, а при мен пристигна фалшификат.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз току-що получих ББ крем на Лумене от Ивис Confused изглеждаше добре,в картонената си опаковка,с обозначен срок на годност,тубичката вътре беше с неразлепен стикер... Thinking
Много съжалявам за това,което се е случило... Confused
А мислех следващият ми парфюм да бъде от този сайт-на приемлива цена е в сравнение с останалите... newsm78

# 4
  • Мнения: 1 262
АЗ освен парфюма и шампоана си бях поръчала и бб крема на Буржоа, който ми се вижда, че е добре и не е менте, поне доколкото сравнявах външния вид, макар че вече почнах да се съмнявам. Но парфюма е 100% менте, а шампоана изобщо не е против косопад.

# 5
  • Мнения: 789
Разбирам възмущението ви, но защо се доверявате, след като е ясно,че няма как оригинален парфюм да е толкова евтин? Очевадно е,че е менте, още преди да сте го купили!

За ББ крема никой няма да си прави труда да прави менте, най-много да е с изтекъл или сменен срок на годност, акое много по-евтин.

За шампоана е детска игра да се сложи друго нещо в него. Имате възможност да върнете стоката в 7 дневен срок, без да давате каквито и да е било обяснения защо я връщате и съответно да си получите парите обратно! Надявам се да не сте ползвала продуктите.

Върнете стоката с куриер с обратна разписка, като преди това напишете мейл ( за да има черно на бяло ),че искате да върнете стоката. Не изпускайте 7-дневния срок и не ги оставяйте да ви мотаят с времето, действайте своевременно!

# 6
  • Мнения: 1 262
Да, имам известна вина и аз! Но и те нямат право да лъжат така - под всеки продукт пише "Продукта е оригинален и с гарантиран произход!" и слагат снимка на истинския и оригиналния продукт, а пращат друг (както стана с парфюма). И аз съм виновна, че съм наивна, но и те са виновни, че лъжат. Информирах КЗП, дано да се намесят! Иначе добре - аз ще върна продуктите, но въпросът не е просто да ги върна. ВЪпросът е тези лъжи да спрат, да има някакви мерки срещу подобни измамници. Не може безнаказано да се вършат подобни издевателства и злоупотреба с доверието на клиентите. А това е верига, която е много популярна в България - има магазини в цяла България и се развива скорострелно, дори нови магазини се откриват. И на гърба на кой е това? Изглежда не съм аз единствения наивник, това са много хора в цяла България и целта ми е колкото може повече хора да разберат за измамите на ИВИС и за тяхната злоупотреба с доверието на клиентите. Надявам се, че и КЗП ще предприеме някакви действия!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 656
HAPPY_QUEEN, не мога да оспорвам мнението ти, защото не съм видяла с очите си продукта, който са ти изпратили, но се чудя кой и защо има интерес да фалшифицира парфюм, който струва 9 лв за 100 мл (а той толкова си струва, виждала съм го и по чужди сайтове на подобна цена). Освен това се чудя също каква трайност може да се очаква от парфюм подобен клас.
Но при всички случаи ти имаш право да върнеш продуктите в 7-дневен срок, разбира се.

Изобщо пък няма да коментирам това, че цените на този сайт са същите като на реален магазин, далеч по-високи от останалите сайтове за парфюмерия.

# 8
  • Мнения: 1 262
ПАрфюмът в момента е на промоция в магазини lilly и е на цена 15 лв от 30 и няколко (поне така пише на тяхната брошура). В тези магазини се пръснах с тестера им и парфюмът беше много по-различен откъм трайност и дори откъм аромат от този, който получих от ivis. ЗА цената си бих казала, че е много добър и по нищо не се различаваше от по-скъпите (но това е само за парфюма, с който се пръснах в магазини lilly). Цените на ivis са МНОГО по-ниски от реалните магазини. И аз нали съм си скръндза и викам защо да не го поръчам, ако е същия, може в другите магазини да надуват цените повече от необходимото, а реалната му стойност да е толкова. Фон дьо тенът на Буржоа го взех от Ивис за 18 и нещо, а по магазините е 25 лв. ЗА него не мога да кажа нещо лошо, на външен вид изглежда да е наред. Шампоанът също на външен вид изглежда добре, но на сайта пише, че е против косопад, а на самия шампоан пише, че е за лесно разресване - има голямо разминаване между обяснението в сайта и реалността. На шампоана НИКЪДЕ не пише, че е за косопад.
За парфюма наистина е странно защо на толкова евтин парфюм ще правят фалшификат, но ако наистина струва 30 лв оригинала в БЪлгария, 8 наистина е крайно малко, но все пак нали има някакви безмитни и не знам си какви. Та остава въпроса ако фалшифицират евтини парфюми, КАКВО ОСТАВА ЗА ПО-СКЪПИТЕ?! ВИдях, че има парфюми по над 100 лв, представям си как някой е изгърмял с тях.
Ако не вярвате, мога да приложа и доказателства - снимков материал. Единствено не знам къде и как да кача снимки, че да се види. В бланката, която попълвах през интернет към КЗП, пратих снимки. Направила съм, пратила съм и линкове към сайта, снимала съм и с принт скрийн в случай, че променят изображението на сайта.
На сайта парфюма е с надпис и дори заглавие Sex in the city LUST, при мен е САМО LUST.
Само ми кажете къде и как да кача снимки, за да видите разликата между оригинала, който е показан на сайта им и това, което аз получих.
И си помислете - АКО ТОВА ПРАВЯТ С ЕВТИНИТЕ ПАРФЮМИ, КАКВО ОСТАВА ЗА ПО-СКЪПИТЕ??!!!?!?

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 22:40 от HAPPY_QUEEN

# 9
  • София
  • Мнения: 5 656
Този парфюм ли си купила?

Снимки можеш да качиш например в www.prikachi.com , след това с десен бутон върху снимката копираш адреса на изображението и го пействаш тук.

# 10
  • Мнения: 1 262
Да, именно този парфюм съм купила. ВИжте как и на този сайт има едно Sex in the city и не струва 8 лв. все пак, а е намален от 52 лв.
Специално за вас направих албум в snimka.bg и направих албума видим от всички.
http://amamamam.snimka.bg/other/ivis.743191.30093102

Надявам се да се виждат снимките и да може да се разглежда свободно. Снимала съм и шампоана, който е уж за косопад, но на него никъде не пише, че е за косопад.
Ето линк и към продуктите в сайта на ИВИс:

http://www.ivis.bg/sex-in-the-city-lust-edp-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D … %D0%BB-p8929.html
Ясно се вижда, че има едно Sex in the city, което липсва на парфюма, който са ми пратили. Да не говорим, че опаковката е розова, а не лилава, както е на оригинала. ТОва чак сега го забелязах.

http://www.ivis.bg/yves-rocher-botanical-hair-care-3-in-1-%D1%88 … %D0%BB-p8806.html

За този продукт забележката ми е, че подлъгват потребителите, защото шампоанът е за лесно разресване, а НЕ за косопад!

Ако решат да сменят инфото на сайта си или да сменят снимката на парфюма, съм си направила и принт скрийн, който мога да кача.

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 22:01 от HAPPY_QUEEN

# 11
  • Мнения: 1 262
В допълнение и едно ревю на парфюма. Вижте как изглежда бутилката от клипчето, а накрая момичето казва, че аромата е същия като някакъв по-скъп (не разбрах точно за кой говори), но наистина оригиналния аромат е добър, никак не е лош и е с много добро качество за цената си.

http://www.gather.com/viewVideo.action?id=11821949021925099

Мисля, че намерих парфюма, за който говори:

http://www.-spam108-/whalesell-compact-folding-parasol-umbrella/ … fda3a6ca24ae.html - парфюм на Parasol в розово и черно - струва 147.82$ и тя казва, че Lust na Sex in the city e същия, но не струва толкова много.

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 09:51 от HAPPY_QUEEN

# 12
  • Мнения: 1 262
Жалко, че излиза като спам горния линк и не се отваря. Парфюмът е ето този: Е пак не излиза - ако някой иска да разбере, да напише в гугъл Parasol  Perfume и да разгледа в изображения като намери бутилка в розово и черно да цъкне на линка да види колко струва - на места дори 300$.

# 13
  • Мнения: 77
Аз съм вземала продукти от Ivis,за мен са си оригинални,последно взех 3 минита на Lancome,100% оригинални са си,миришат и на следващия ден.
Относно този парфюм,който си взела,когато бях там ми направи впечатление ,че има и лилав и розов на промоция...не ги загледах особено,но и аз мисля,че някой едва ли би си правил труда да прави имитация точно на този парфюм. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 262
Е снимките, които съм качила в албума snimka.bg видя ли ги? Аз и доказателство съм сложила, как да вярваш, то вярваш на нещо дето не го виждаш? АЗ съм го снимала, така че много добре се вижда, че има разлика между това, което предлагат на снимката и описанието и това, което аз съм получила. Виж 2-3 поста по-нагоре дето съм сложила линкове към албума със снимки на продуктите дето са ми пратили.
А е възможно някои неща да са им оригинални, а други да не са. Но как действат, дали на принципа на лотарията - може някога да пращат оригинален парфюм, друг път менте. Аз обаче от къде да знам кога ще ми пратят менте, може един път да е истински парфюм, следващия да е менте или не знам по какъв критерий си подбират на кой да пратят менте и на кой оригинал, но с мен много сгрешиха!
 А допускам, че е възможно за по-скъпите парфюми да се стараят повече в ментенето, не да се забелязва като при по-евтините.

Общи условия

Активация на акаунт