Колко е лесно да си журналист в БГ в наши дни...

  • 1 186
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
В блиzките дни чух zа един случай в Германия.
Някакъв журналист копирал статия от википедия едно към едно като я подписва беz да дава иzточника. Викитата обаче я прочитат случайно и са били много учудени....  Журналиста бива "just in time"  уволнен....

# 16
  • Мнения: 6 167
Ми колко хора 'свалят' т.е крадат от Интернет филми, музика. аз не съм купувала дискове от години, не помня от кога.  всичко ми се носи ' свалено', компресирано и тн...Сега искам от БГ един албум ми изпратят, но като знам че сигурно е в Интернет, защо да не си го сваля.

никой не питам може ли! Мисля, си , че след като не го продавам е ок, но някой си е хвърлил парите, творчеството и тн. а аз си го  ' свалям' и си го използвам безплатно.

Малко или много всички сме част от това , за което говориш.
Оф, чудех се дали въобще да отговарям....Ставаше дума за журналисти, снимки и статии.... Пиратските неща в интернет журналистика ли са? Иначе по въпроса за краденето не мисля, че това е темата - едно е да крадеш музика онлайн, която и без това тенденциозно е предложена за крадене, друго е да имаш снимка в интернет и после да отвориш вестника и да я видиш там в съвсем друг контекст. А доколкото съм наясно, май в БГ и това се опитват да пресекат - безплатното точене от Интернет.
 И моля, нека не излиза, че съм някаква Кихотка, дето от нямане с какво друго да се бори, седнала да троши вестникарски вятърни мелници....Пиех си кафето в събота по обед, текна ми, написах го. Ся отивам да пия Маргарита на плажа. Споко! Peace

prava si! peace Peace

# 17
  • Мнения: 1 002
вярват, какво да правят като нямат друга информация освен тази идваща от БГ ТВ и вестници.
как да няма друга информация - има сателит , продават се свободно всякакви вестници и списания , има интернет ...какво липсва , за да се информираме ?
то е ясно , че информацията се разкрасява , защото иначе няма да е интересно и няма да направи впечатление ...

ама пък откъде всички сте  толкова сигурни  , че вярваме на всичко ?

на мен друго ми направи впечатление - когато бяха алжирските вендета в Парижките преградия , и някои майки от франция и щатите писаха , че там нищо не се говори по въпроса , което е странно тук се говореше нон стоп - от сутрин до вечер ...
и съм чела мнения на българи от щатите , които пишат , че пресата там доста приличала на пресата в русия по ком. време - много е '' избирателна'' и тенденциозна и все в една посока води ......

# 18
  • Мнения: 3 423

на мен друго ми направи впечатление - когато бяха алжирските вендета в Парижките преградия , и някои майки от франция и щатите писаха , че там нищо не се говори по въпроса , което е странно тук се говореше нон стоп - от сутрин до вечер ...
и съм чела мнения на българи от щатите , които пишат , че пресата там доста приличала на пресата в русия по ком. време - много е '' избирателна'' и тенденциозна и все в една посока води ......

Моя позната германка, живееща в Гренобъл, писа по време на т.нар. пожарища във Франция, че вече се чуди, дали пък няма още един Гренобъл, защото в този Гренобъл, в който тя живее, такива страхотии не ставали, за каквито пишеше по това време немската преса. А "вендета" е малко силна дума, такива ми ти работи има във всяко нормално гето по света. Но като не се случва нищо интересно по това време в Ирак, в панталона на някой президент, като няма избор на нов папа и т.н., що да не раздуем някой и друг палеж от някой и друг мангалски кварал, та нали трябва да ни се изхарчи тиражът.

Спомням си, че навремето новините в БГ около войните на запад от Калотина коренно се различаваха от отразяването на събитията в немската преса.

Да не говорим, че проблемите с нашите медицински работници в Либия тук никого не вълнуват. И защо, ли?

# 19
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
вярват, какво да правят като нямат друга информация освен тази идваща от БГ ТВ и вестници.
как да няма друга информация - има сателит , продават се свободно всякакви вестници и списания , има интернет ...какво липсва , за да се информираме ?
то е ясно , че информацията се разкрасява , защото иначе няма да е интересно и няма да направи впечатление ...

ама пък откъде всички сте  толкова сигурни  , че вярваме на всичко ?

на мен друго ми направи впечатление - когато бяха алжирските вендета в Парижките преградия , и някои майки от франция и щатите писаха , че там нищо не се говори по въпроса , което е странно тук се говореше нон стоп - от сутрин до вечер ...
и съм чела мнения на българи от щатите , които пишат , че пресата там доста приличала на пресата в русия по ком. време - много е '' избирателна'' и тенденциозна и все в една посока води ......


за младите -да, но колко от по-възрастните, които май са болшинство, имат сателит или интернет. а за сателит се искат и 4ужди езици.......

Общи условия

Активация на акаунт