Съвети за хапчета, които съдържат колаген

  • 1 101
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Момичета,
създадох тази тема, защото в момента обмислям дали да пия някакви хранителни добавки, които съдържат колаген???
Моля, който има опит да го сподели, защото чувам доста противоречиви мнения - от ДААА има голям ефект за кожата на цялото тяло, до твърдо НЕ!

# 1
  • Мнения: 213
Кой ви пълни главите с глупости за хранителните добавки?  Rolling Eyes
Колагенът си е протеин като протеин, в дванадесетопръстника ръсиш доволно количество пептидази и в крайна сметка интестиналната мукоза (т.е. клетките, изграждащи чревната лигавица) абсорбира аминокиселини, а организмът ти решава според нуждите си как да използва тези аминокиселини. Подходяща диета (богата на АК), както и витамин С (участва в биосинтезата на колаген като кофактор) са единствените начини да се повлияе, но според мен в много незначителна степен. За да се продуцира в организма един белтък, трябва да постъпи сигнал за транскрипция, механизмите са толкова сложни и автономни, че ми е непонятно как въобще хора си градят бизнеса на такива обещания.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 54
В аптеките се продава продукт Purelogycol, с информация за ефективността на колагена приет през устата. Освен това видях рекламна страница в едно специализирано издание докато чаках пред една известна дерматоложка. Логично е човек да се замисли- ефективно ли е? А вие специалист ли сте?

# 3
  • Мнения: 31
В аптеките се продава продукт Purelogycol, с информация за ефективността на колагена приет през устата. Освен това видях рекламна страница в едно специализирано издание докато чаках пред една известна дерматоложка. Логично е човек да се замисли- ефективно ли е? А вие специалист ли сте?

Виж тази статия: http://revita.bg/11887/zdravna-enciklopedia/%D1%85%D0%B8%D0%B4%D … 0%B3%D0%B5%D0%BD/

аз също си мисля за колаген, защото след раждането и свалянето на кг кожата ми е отпусната Sad

# 4
  • Мнения: 213
В аптеките се продава продукт Purelogycol, с информация за ефективността на колагена приет през устата. Освен това видях рекламна страница в едно специализирано издание докато чаках пред една известна дерматоложка. Логично е човек да се замисли- ефективно ли е? А вие специалист ли сте?

Виж тази статия: http://revita.bg/11887/zdravna-enciklopedia/%D1%85%D0%B8%D0%B4%D … 0%B3%D0%B5%D0%BD/

аз също си мисля за колаген, защото след раждането и свалянето на кг кожата ми е отпусната Sad

И в крайна сметка изводът от статията е не "взимайте на всяка цена добавки с необходимите АК", а хранете се правилно и според нуждите си. Нуждата от хидроксипролин задоволете с пуешко месо, вкусно е и приготвено и като филе. Имайте предвид, че АК в организма постъпва по 2 механизма (или по-точно казано 2 механизма обслужват почти цялата абсорбция на АК): това са гама-глуматиловият цикъл и вторично активния транспорт с участието на натрий (не ви изброявам всички тези неща, които нищо не ви говорят, за да блесна, а за да имате добри ключови думи, по които да направите собствено проучаване, а не да се доверявате сляпо на мен, на платени статии в нета или на комшийката от долния етаж). Тези два механизма обаче подлежат на насищане, но без да изпадам в подробности относно целия физиологичен смисъл на това - факт е, че жена около 30-те с нормален метаболизъм и без повишени енергийни нужди може да приеме около 50 гр. протеин с храната в рамките на едно хранене. Сами преценете дали не можете да си ги набавите и сами с подходяща храна.

Тъжно е, че не съществува магически метод, по който да бъдем вечно млади и красиви, но според мен е по-правилно човек да се учи да живее с тялото си, да го поддържа според природните норми, отколкото да влага енергия, надежди и средства в търсене на невероятен продукт в пазарната мрежа.

Общи условия

Активация на акаунт