поликистозен яйчник

  • 691
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, имам въпрос, относно нередовния ми цикъл и болките в яйчниците. От септември миналата година цикълът започна да ми се появява през 15-20 дни, през 13, общо взето както той си реши.  Grinning (От години ми е точен като по часовник- на 30 дни, точно през нощта). Раждала съм, имам син на 4 год., всичко по раждането протече нормално. Но от няколко месеца имам обилно течение. От работата ни задължиха да минем на всякакви прегледи преди 3 месеца. Взеха ми цитонамазка, резултатът беше 2 група (не си спомням как точно се наричаше- група или...). Генеколожката ми каза, че всичко е наред. Но миналата седмица все пак реших да отида на преглед след поредните силни болки. Лекарят ме прегледа, каза че имам раничка на шийката на матката, голяма приблизително колкото2 стотинки, от която е било течението. Гледа ме и на ехограф и каза, че левият ми яйчник е поликистозен, но да не се притеснявам, нямало нищо. Иначе не откривал нищо обезпокоително, на което може да се дължи нередовният ми цикъл. В крайна сметка ми пусна хормонални изследвания и ми каза на третия ден от цикъла да отида да си ги направя. Според Вас, найстина ли е необезпокояващо това с поликистозния яйчник и дали то няма връзка с цикъла ми? Раничката ми иска да я гори, добре ли е да се извърши тази манипулация и има ли рискове след това? Благодаря Ви предварително и от сърце! Бъдете здрави!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Промените в месечния цикъл най-вероятно се дължат на хормонални изменения.
След получените резултати от хормоналните изследвания се консултирайте с акушер гинеколог.
Нямате основание за притеснение относно раничката и относно поликистозния яйчник, щом цитонамазката Ви е в норма.
Препоръчвам Ви да не горите раничката. В такива случаи се прави колпоскопия и в зависимост от резултатите се предприемат определени мерки.

Поздрави,
Д-р Иван Димитров
Акушер Гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Прикачвам и допълнителна информация за процедурата колпоскопия:
http://ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=article& … d=255&lang=bg

Поздрави,
Д-р Иван Димитров
Акушер Гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

# 3
  • Мнения: 3
Мили хора, от сърце Ви благодаря за отговора. Ще послушам съвета Ви за раничката- няма да я горя, а изследванията ще покажат за другото.

Общи условия

Активация на акаунт