Ремонт на старата пералня или нова?

  • 35 631
  • 85
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравейте,
Пералнята ни е на почти 12г и май сдаде багажа. При центрофугиране се чува зверско стържене, сякаш всеки момент ще се разпадне. Имам чувството, че някоя част зад барабана е ръждясала и там стърже. Прави го, когато е пълна и на центрофуга. Докато пере, се чува леко, все едно цип се удря, но като се засилят оборотите.......  ooooh! ........... не издържах и я спрях.
В понеделник ще мине близък, разбиращ от такива неща, но по обясненията ни каза, че може и да има нужда от смяна на лагер.
Сега й се чудя дали има смисъл да наливаме пари в резервни части и ремонти, като не е ясно дали това ще реши проблема трайно, предвид годинките й или направо да се оглеждаме за нова с гаранция. Аз май повече колня към нова  newsm78
Дайте малко акъл, моля

# 1
  • София
  • Мнения: 357
Купи си нова Simple Smile
Моята пералня се развали миналата година, след десет годишна работа. Ремонта струваше 30лв, но преценихме, че е вече остаряла и е по-добре да си купим нова. Оправихме я и я подарихме на един познат на мъжа ми и все още си работи без проблем, но на мен ми се искаше нова и не съжалявам Peace

# 2
  • Мнения: X

В понеделник ще мине близък, разбиращ от такива неща, но по обясненията ни каза, че може и да има нужда от смяна на лагер.
 Peace

Ако беше написала и каква е пералнята.....  newsm78
Може и някоя пружина на барабана да е, амортисьор...
Мое мнение - ремонтирай!
Лагер SKF около 5 лв ( сменя се и семерингата)
Ето нагледно:
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=1&topic=277

Препоръчително е да се сложи  високооборотна грес и да се подмени ремъкът( до 10 лв).
Пералните (старите) са "железни", докато новите са нещо като еднодневки.




# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ако беше написала и каква е пералнята.....  newsm78

Gorenje

# 4
# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

Gorenje WA543

# 6
  • Мнения: X
Пералнята си е супер и надеждна!  Peace
Ремонтирай смело!

Това ще ти е от полза: (предполагам, че от там са тръгнали проблемите)

Резервни части:
http://nikelectric.com/index.php?manufacturers_id=20&sort=2a&page=1
Ако си от София можеш да се обърнеш към съфорумката ШаниPeace (работи в такъв сервиз и ще ти съдейства оптимално)

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=606

Аз съм с 18 год. годишна пералня, на която съм сменяла сама само ремъкът.
ето я:
Скрит текст:

Ето конкретно за твоята пералня:

"Пералня Gorenje WA 583 - трака" ( смяна на лагер)
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=1&topic=826
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

"устанавливают новую втулку вместе с подложкой (код втулки — 526021, подложки — 526068)" !!!

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 22:16 от Анонимен

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ако сменя нещо сама по пералнята, после няма да има сила да ме накара да я пусна и да съм близо до нея  Mr. Green Благодаря, PAV1, ще видим в понеделник каква е диагнозата (лошото е, че коша пълен и до тогава ще е препълнен). Аз м/увременно си се оглеждам в новите, даже харесах два варианта вече.

# 8
  • Мнения: X
ще видим в понеделник каква е диагнозата (лошото е, че коша пълен и до тогава ще е препълнен).
"Прежали" се до някоя обществена (индивидуална) пералня.  Embarassed

# 9
  • Мнения: 19 485
Аз също бих се спряла на ремонта. Като си помисля новата трябва да се домъкне от магазина, старата да ми стои като паметник, докато намеря къде да я пласирам......Всякак ще ми е по-лесно ако мога да ремонтирам.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Същата маргарита като показаната по-горе имам и аз.За 18г едно копче на вратичката и е сменяно.Няма такова здраво животно,а що зор е видяла завалията......От 8г обаче е на вилата и продължава да ни служи без забележки/родителите ми живеят там/. Смених я пак с Аристон

http://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/ariston/amd-129-p1616300/

ето тая...класът е различен макар,че пак си е антика вече на 4-тата година изпищя лагер-ремонта беше нищо особено.Работи си без забележки,но вече тайничко се моля да вземе да се счупи искам нова.....Обаче няма изгледи да ме огрее май,а мъжо не иска и да чуе точно за мъкнене и монтаж-демонтаж на нова.

# 11
  • Мнения: 300
Моята пералня е на 12 год. Миналата година се наложи ремонт.
Не я заменям за нова и дано живее още.

# 12
  • Мнения: 8 999
Аз също бих се спряла на ремонта. Като си помисля новата трябва да се домъкне от магазина, старата да ми стои като паметник, докато намеря къде да я пласирам......Всякак ще ми е по-лесно ако мога да ремонтирам.

А, това вече не е никакъв проблем. Купихме от Техномаркет. Докараха ми я до вкъщи, качиха я на четвърти етаж /без асансьор/, извлачиха старата и я отнесоха. Всичко това безплатно. Монтажът струваше около 20-тина лева, но щеше да бъде извършен два дни след доставката, затова не го поръчахме, че вече бях натрупала пълен кош, та един приятел я върза.
Аз лично предпочетох нова пред ремонт на старата, защото просто я мразех тая старата. Даже май малко й помогнах да "умре", толкова ми беше опротивяла.
Не бих казала, че новата пере по-добре от старата /въпреки че се спряхме на някакви извънземни технологии от сорта на еко-бабълс, барабан от не знам си какво, супер тиха, отложен старт, "умна пералня", която сама си преценявала килограмите и пускала необходимото количество вода, бла, бла, бла8. Просто ми радва повече окото. Ако старата не беше с горно зареждане, никога нямаше да я сменя!

# 13
  • Мнения: 19 485
baibibi - взели са ти старата безплатно, защото сигурно сте се спряли на еко-предложение от магазина - тоест взимаш определена пералня и ти отнасят старата, нали? Имам един-два въпроса в тази връзка. Точно определен модел трябва да се купи за тая цел - само промоционалният. Не е възможно да се вземе тази пералня, която ти искаш, нали? Друго - вие ли си размонтирахте стария уред, или те? И един последен - това качване на четвъртия етаж платихте ли си го? Че на мен в къща ми стовариха хладилника на улицата и сами сме си го мъкнали навътре - добре, че не трябваше стълби да изкачваме и че хладилниците не тежат. Поне да бяха сложили някаква тарифа и да бяха предупредили, че не вкарват в дома! Представям си, ако бях в блок на 18-тия етаж колко голяма услуга щяха да ми направят, като го тръснат пред входа.

# 14
  • Мнения: 8 999
milittana, отговарям: взехме си пералня, която ние си избрахме, не беше на промоция. Старият уред те го размонтираха и отнесоха като бръмбар сламка /не е купуван от тях/. Качването на новата пералня до 4-ти етаж и свалянето на старата беше абсолютно безплатно. Щяхме да платим само за монтаж на новата, ако го бяхме поръчали.
Новата пералня я вкараха там, където щеше да си стои /на мястото на старата/.

Общи условия

Активация на акаунт