Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 569
Благодаря на всички за споделените мнения!  Hug   bouquet

Алексче, а къде мога да го прочета официално това в закона - за непрекъснатия болничен? Имаш ли представа?  newsm78

Росена, Мила, не сложих по-интересно заглавийце, защото реших, че става дълго много дълго хем Бебеправене, хем нещо друго. Гледах да е кратично, че е най-лесно разпознаваемо и видимо, но моля те дай пак твоето предложение (че някъде ми изчезна) и го слагам!!!  Hug

# 17
  • Мнения: X
Алексче, а къде мога да го прочета официално това в закона - за непрекъснатия болничен? Имаш ли представа?  newsm78

Чл. 70 от Кодекса на труда:

(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В срока за изпитването не се включва времето, през което работникът или служителят е бил в законоустановен отпуск или по други уважителни причини не е изпълнявал работата, за която е сключен договорът.

Т.е. срокът на изпитване спира да тече в момента, в който излезеш в отпуск по болест.

# 18
  • Мнения: 295
В предни теми прочетох, че имате(/ме) албумче. Така ли е?  Heart Eyes

П.П. Отивам да взема децата- навън е ЛЯТООО  Grinning

# 19
  • Мнения: 541
Пандичеке, влизам само да ти кажа честито  Hug и те целувам. Не се тревожи, Господ си знае работата,всичко ще се нареди. Сега е твоят миг наслаждавай му се и не мисли за дребните битови проблеми. А моят съвет относно работата е да кажеш на работодателя си (аз съм такъв), а той ако е човек ще те разбере и на теб ще ти олекне.  Hug Hug Hug
Стискайте палци за утре, предстои ми пореден преглед.Много изчетох от както ми поставиха ясна картинка за нещата. Не е дефект при мен, а аномалия не пречеща обаче да се забременее. Така или иначе има  среща със специалист по репродуктивни проблеми (вече от София). Ще стане ясно кога и какво ще ме правят (явно вече съм нечий проблем).
 Hug Hug Hug Всички, които ще сгащвате яйцеклетката. Успех  Simple Smile
Всички,които чакат МЦ дано да не им дойде - е поне 9 месеца.

П.С. Нямам време да ви чета (чета други глупости), но съм с вас.

# 20
  • Мнения: 2 003
Хайде, и аз в новата тема! И дано, както предната, се изпълни с много  EFP preggo  ylinfant newsm30 smile3504

# 21
  • Мнения: 1 346
Само да се наместя удобно в новата темичка. Пандички Hug Hug Hug и офейкали навън.
Нека ни донесе много усмивки, ето старата я изпратихме много весело Laughing Heart Eyes

# 22
  • UK
  • Мнения: 5 999
Цооооп  bouquet
и аз тук Heart Eyes Днес, не се спрях такова хубаво време smile3534 как да си стои човек у дома Mr. Green

# 23
  • Мнения: 965
Чл. 70 от Кодекса на труда:

(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В срока за изпитването не се включва времето, през което работникът или служителят е бил в законоустановен отпуск или по други уважителни причини не е изпълнявал работата, за която е сключен договорът.

Т.е. срокът на изпитване спира да тече в момента, в който излезеш в отпуск по болест.
[/quote]

Алексче това е така,но когато е срок на изпитание и ако не не записано в договора,без значение че си болничен.Работодателя може да те освоподи по всяко едно време,в това съм напълно сигорна и утре ако искаш ще ти го копирам точно по кодекса как е.Аз съм оперативен счетоводител,и не казвам че съм супер запозната,но колежката с която се тачим доста и ако е имало как щеше да ми каже за да си остана на работа.При такъв вид договор всичко зависи от работодателя.

# 24
  • Мнения: X
Радинка, извинявай, не разбрах какво имаш предвид.

# 25
  • Мнения: 965
Радинка, извинявай, не разбрах какво имаш предвид.

Че дори и да си болничен след като си на договор,със срок на изпитание могат да те съкратят.Закона не ни защитава.

# 26
  • Мнения: 71
Записче Hug

# 27
  • UK
  • Мнения: 5 999
Радинка, извинявай, не разбрах какво имаш предвид.

Че дори и да си болничен след като си на договор,със срок на изпитание могат да те съкратят.Закона не ни защитава.

Да и аз мисля, че е така, както казва Радинка  Hug Единствения вариант е, да не си казваш Rolling Eyes докато ти изтече срока на изпитване и после да излезеш в болничен Peace

# 28
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Пандичка,честито.Лека и безпроблемна
Благодаря за темата

# 29
  • Мнения: 970
Верен е цитатът от Кодекса на труда, но той е важен за работодателя, по този начин се удължава изпитателния срок, а за бременните е важно да изтече изпитателния срок, за да преминат на безсрочен договор.

Общи условия

Активация на акаунт