Квилинг за маниаци - тема 7

  • 141 704
  • 471
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 90
Northern_Lights,
Аз и от двата, които имам съм доволна. Но купих втория, защото първият ми е с такъв размер, че не може да реже лентички с дължина 30 см (29,7), колкото е дължината на лист формат А4. Допълнително си взех и този тример:
http://www.afala.bg/product/3010/rolkov-nozh-dahle-dalzh-ryazane … a4-kap-0-3mm.html
 който освен право рязане, прави пунктирано, зиг-загообразно и вълнообразно рязане. Удобството му е, че е без ограничители за дължина и мога да режа и големи картони.
А показаният от теб инструмент не ми е познат.  Simple Smile

# 436
  • Мнения: 6
Sheilya а ножовете бързо ли се затъпяват, колко често се сменят?  И тъй като втория който си закупила почти не се внася в бг от къде се закупуват резервни части за него, те не са универсални нали?

# 437
  • Мнения: 90
Northern_Lights,
Когато си купувах втория (а и първия), фирмите предлагаха и резервни ножове. За втория (този с продълговатите ножове) си взех 4 резервни, а за първия - 2. Ползвам уредите вече повече от година и половина и то доста интензивно, но ножовете все още не съм сменяла - за сега си режат перфектно. Ножовете не са универсални - за всеки тример си има модел ножове.

# 438
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз използвам тример. Режа си лентички с широчина по мой избор.
Избрах този вариант, защото широчината при шредерите е константна, а и понякога краищата на лентичките ми изглеждат като назъбени.
При тримера е изключително важно да е на равна повърхност. Проблем с оразмеряването нямам, защото съм си направила матрица, а и с времето окото и ръчичките сами си свикват Wink

# 439
  • Мнения: 105
Здравеите момичета!
Поздравления за красотите които правите!
Аз съм супер  начинаеща,а и нямам много време да се упражнявам.Искам да ви питам,когато започвате да правите нещо рисувате ли си го някъде преди това,нещо като скица?
хубав ден  bouquet

# 440
  • Мнения: 90
Здравей, ribkata87!
Аз никога не си рисувам предварително това, което ще правя, просто си го представям как искам да изглежда - импровизирам. Но ако искаш да направиш някаква специална фигура или надпис, то ще трябва да си я нарисуваш предварително върху лист хартия и върху него да фиксираш елементите с карфици. Листа го слагаш върху корк или стиропор, за да забождаш карфиците. След това една по една залепваш фигурите една за друга и като засъхне, махаш карфиците и листа и цялата фигура залепваш върху картона или тъм, където си решила. Успех!  Hug

# 441
  • Мнения: 105
Sheilya много ти благодаря за отговора  bouquetХубав ден ти желая Hug

# 442
  • Мнения: 4
Моля ви,дайте идея  за картичка с полицай или охранител-въобще не ми идва наум как да го измайсторя, а имам поръчка от една приятелка Rolling Eyes.Благодаря!

# 443
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Моля ви,дайте идея  за картичка с полицай или охранител-въобще не ми идва наум как да го измайсторя, а имам поръчка от една приятелка Rolling Eyes.Благодаря!


Предполагам късно се включвам ама все пак да го пусна https://www.pinterest.com/pin/418764465320944687/

# 444
  • Мнения: 14
Отдавна не съм надниквала тук и доста съм пропуснала, но да си кажа и аз мнението за рязането. С две ръце препоръчвам минишредер. Реже 3мм лентички без ограничение в дължината. Крайчетата са леко накъдрени, но за мен това не е проблем, знам обаче че други това ги дразни, така че най-добре сама си прецени. Аз съм много доволна - не е голяма инвестиция, не заема много място, винаги ми е под ръка (ако трябва да си резна още няколко лентички) и става както за тънка хартия, така и за картон. Други ширини като ми трябват си режа с макетен нож и метална линия на самолекуваща подложка или на гилотина. Ползвала съм различни гилотини и съм твърдо убедена, че по-масивните са по-качествени, но за съжаление и мнооого скъпи.

# 445
  • Мнения: 544
Здравейте! Прелистих набързо темичката- творите страхотни неща...Аз се занимавам с вкилинг през свободното си време и искам да попитам този гребен- полезна вещ ли е или поредната изгъзица

# 446
  • Мнения: 90
Здравейте! Прелистих набързо темичката- творите страхотни неща...Аз се занимавам с вкилинг през свободното си време и искам да попитам този гребен- полезна вещ ли е или поредната изгъзица

Привет, Venera!
Гребенът е полезен за изработването на някои елементи. Но със същия ефект може да се ползва и обикновен гребен - някой стар и ненужен. Може и парче от гребен.


# 447
  • София
  • Мнения: 79
Запис

# 448
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Скъпи приятели,
за поредна година Движение на българските майки стартира организиране и творене
за Коледния си благотворителен базар.
Ще сме благодарни на всяка помощ, решилите да изработят и  да ни дарят
своя творба в полза на каузите ни подпомагащи децата отглеждани в институциите
са добре дошли в откритата ни тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=873210.msg31630065#msg31630065

 newsm51

# 449
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Две картички на моята дъщеря - 9 годишна.  Peace

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт