Количка X-Lander - тема №3

  • 70 853
  • 695
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 40
Момичета,
Искам да  изпера коша за новородено (2014 модел) и  не мога да махна вътрешсността. Откопчах 2 ципа и 4 тиктака и пак не ми се получава. Кажете какво пропускам. И сенника може ли да се сваля и пере в пералня?
Развиваше се нещо на сенника накрая и се измъкваше по улея целия сенник, ама пусто отдавна беше като го прах, а и не е в нас, а при свекърите да видя, ако искаш снимай ми отблизо сенника и ще ти нарисувам кое се развинтва

# 451
  • гр. София
  • Мнения: 2 529
И сенника може ли да се сваля и пере в пералня?

Най-добре всичко да се пере на ръка със съвсем малко прах или сапун. В пералнята може да се повреди материята, да се събере или да стане на петна заради препарата за пране. Така ни казаха в магазина, когато си купувахме нашата количка. Аз всичко на ръка съм прала със сапун.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 899
Маринелс, благодаря ти, но аз видях как става вече за сенника. А за вътрешността пропуснала съм едни лепки. Справих се.

Зимна роза, те в магазина се подсигуряват само. Не се тревожи, нищо й няма на тапицерията ако я пуснеш в пералнята. Все пак аз пера всичко на количката на кратка програма - 30 минути, 30 градуса. Те лекетата падат много лесно от нея дори и на ръка, няма нужда от сериозни програми и градуси.  Peace Това всъщност ми е опита с ХА-то преди 4 години. Надявам се да няма промени по тапицерията в кофти смисъл. Сега ще видим.

# 453
  • Мнения: 78
Имам X-Lander от три години, комбинирана, страхотна количка. Тапицерията я пера в пералнята на нисък градус и лека центруфуга, и не е мръднала, дори не е износена дамаската и от употреба. Страхотни колички, моя цвят се води Desert и дори не избелява. Гледам второто дете с нея, само че загубих там отпред борда за ръчичките, преградата, много ме е яд и искам да ви попитам, ако някой продава да ми пише. Цвета няма значение. Искам да си намеря и да си сложа, модела е ХА.

Последна редакция: пн, 04 авг 2014, 14:50 от darenceto

# 454
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Има ли вариант да се застопори бордътна ХА, за да не може детето да го вдига, а само настрани да се отваря?

# 455
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Green_eyed, и моя позната се чудеше точно това, та се обади в Ново бебе. Казаха, че бордът не може да се застопорява, защото при сгъването на количката може да се счупи, затова е подвижен нагоре и надолу.

Между другото гледам, че в Ново бебе са намалили още цените на комплектите с кош за новородено - ей тук са ги написали http://novobebe.com/blog/2014/09/po-niski-ceni-na-bebeshki-kolic … i-x-lander-2-v-1/

# 456
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Мами, помагайте.... Имаме x-lander XA и въпреки, че синчето е още малко решихме да сложим коша за след 6 месеца. Малкият голям рев реве в коша за новородено от няколко дни и според мен иска да гледа та затова, но това е друга тема...Та питанките ми са две:
-покривалото за крачетата къде ги хващате тези тик-так копчета Сванах, че през дупката се прокарва машинката, на която се закачат коланите, но копчетата  newsm78
- другия проблем е борда за ръчичките. ММ го сложи, но тъй като засега няма да ни трябва и решихме да го махнем и проблем - от едната страна си излиза без проблем обаче от другата не иска. Някакъв пиниз ли има, за който не се сещаме, случвало ли ви се е или да бягаме към Ново бебе?
Мерси предварително и се надявам да съм обяснила разбираемо какво точно питам  Mr. Green

# 457
  • Мнения: 780
Имам X-Lander от три години, комбинирана, страхотна количка. Тапицерията я пера в пералнята на нисък градус и лека центруфуга, и не е мръднала, дори не е износена дамаската и от употреба. Страхотни колички, моя цвят се води Desert и дори не избелява. Гледам второто дете с нея, само че загубих там отпред борда за ръчичките, преградата, много ме е яд и искам да ви попитам, ако някой продава да ми пише. Цвета няма значение. Искам да си намеря и да си сложа, модела е ХА.

Гледай ти, ние също сме с ХА, Дезърт и си загубихме борда. Даже тогава писах тук за помощ. Купихме си нов от магазин Ново Бебе, черен Simple Smile Струва ми се по-афиф от оригиналния, но по-добре с този отколкото без борд.

# 458
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Моето ХА е старо, чувалът му е от две части. Ако не са правили промени в дизайна, копчетата се закрепяха към горната част.

За бодра помня че и при нас малко трудно се сваляше, но в момента не го ползваме и ми е малко смътно  newsm78

# 459
  • София
  • Мнения: 39
Моето ХА е 2012 и ако говориш за същите копчета това се промушва през халките дето са в дъното,  под цветната тапицерия. Дано ме разбра Rolling Eyes

# 460
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Моето ХА е 2012 и ако говориш за същите копчета това се промушва през халките дето са в дъното,  под цветната тапицерия. Дано ме разбра Rolling Eyes
Да, схванах, мерси  Peace
Обаче със свалянето на борда нещо не ни се получава и май ще се ходи до ново бебе...

# 461
  • София
  • Мнения: 54
Копчето да не заяжда? При мен докато се разработят копчетата за махане бяха доста тегави за натискане. Иначе се чувалът се закача, там където се закача и цветната подложка.

# 462
  • Варна
  • Мнения: 899
Накой ползвал ли е кенгуру на X-Lander? Удобно ли е за носене, лесно ли е за поставяне без чужда помощ.

# 463
  • Мнения: 932
Стана ми интересно и гугълнах... Не бях виждала такова. И ново, и втора ръка е твърде скъпо. За същите пари може да де купи ергономична раница от Китай, копие на ерго бейби. Отделен е въпросът, че не изглежда, че ще е особено удобно за носещия, както и здравословно за бебето (носене с лице напред, увисване на краката). Ерго раниците обикновено са до 20 кг, а тази е само до 9, които се достигат бързо.
Предполагам, че майки са го купували, за избегнат картинката с бутане на количка за 1000 лева с дете в ръце.Wink Няма лошо и страшно, на всеки се е случвало да ревне бебето... Но толкова пари за 2 месеца ползване? А и новородено вътре как? Като ще е носилка, поне да е каквато трябва.
Пиша от позицията на майка, която активно използва количка x-move и раница boba. Зависи от разходката и за къде сме тръгнали...

# 464
  • Варна
  • Мнения: 899
Значи, именно заради краткото време, в което ще се ползва, не ми се дават много пари. Купих Бабаб Слинга, ама не мога да му хвана цаката и това е. Не ни е удобно и на двете. Бебето ми е на почти 3 месеца и трябва вече да взема нещо. Трябва ми най-вече като ходя да взимам баткото от градина, да се придвижа удобно от колата до стаята, да ги изчакам да се облече, да му помогна и т.н. Единият път я свърших тази работа със стола за кола, щях да издъхна до стаята. Всички останали пъти с бебе на ръце, ами и така не е вариант. Отделно ми трябва, защото понякога си правим разходки в гора по едни пътеки - не става с количка.

Ерго раницата - 200 лв не ми се дават, а тези китайските не ми вдъхват доверие.

Общи условия

Активация на акаунт