Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 203

  • 32 618
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 34 136


В Engin Akyurek Universal Fans Club има коментар на М. Аксой, по повод написаното от Оя.

"Толкова добре! Той е уморен да бъде третиран като поддържащ актьор на бездарни актриси, които са много популярни в медиите. Той изнася сериалите, а аплодисментите са за други. Съгласна съм с него. Енгин трябва да бъде главния герой на следващия проект в който ще участва. Това да е силен и активен характер. Стига е плакал за любовта си. Нека другите да плачат за него. Въпреки това, той трябва да спре да бъде толкова придирчив. Ние не искаме да ни липсва още един сезон."
...............
Права е М. Аксой. Само с предпоследното изречение не съм съгласна. Защото в историята, а и за поколенията остават неговите роли, а не нашите желания. И пак казвам - той си знае.
Скрит текст:
(Upon the reporter Oya Dogan’s following comment on twitter, which is shared by our member Melek Su on our page: “Engin Akyurek wants to be in a story where the main character is male and therefore he is rejecting projects related to woman stories.”)

He is so right! He is tired of being treated as a supporting actor for talentless actresses who are very popular in the media. He carries the series, but others get the applause. I agree with him. Engin should be the main character in any project he is going to be involved. It should be a powerful and an active character. Enough of his crying for his love! It is time for someone else to cry for him. However, he should stop being so picky. We don’t want to see him staying idle for one more season.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 34 136


http://magazimedya.com/turkiyede-en-cok-sevilen-sanatci-kim

Тази анкета и тя се върти във фейсовете. "Кой е най-популярният изпълнител в Турция?
Имаме нужда от помощ - на 2 място сме. Да дадем и ние рамо - да гласуваме. ББ: Може всеки ден да се гласува.

...............
Ето кой е на 1 място. Мислите ли, че е най-популярна? Pelin Karahan.
Скрит текст:

# 692
  • Мнения: 485


В Engin Akyurek Universal Fans Club има коментар на М. Аксой, по повод написаното от Оя.

"Толкова добре! Той е уморен да бъде третиран като поддържащ актьор на бездарни актриси, които са много популярни в медиите. Той изнася сериалите, а аплодисментите са за други. Съгласна съм с него. Енгин трябва да бъде главния герой на следващия проект в който ще участва. Това да е силен и активен характер. Стига е плакал за любовта си. Нека другите да плачат за него. Въпреки това, той трябва да спре да бъде толкова придирчив. Ние не искаме да ни липсва още един сезон."
...............
Права е М. Аксой. Само с предпоследното изречение не съм съгласна. Защото в историята, а и за поколенията остават неговите роли, а не нашите желания. И пак казвам - той си знае.
Скрит текст:
(Upon the reporter Oya Dogan’s following comment on twitter, which is shared by our member Melek Su on our page: “Engin Akyurek wants to be in a story where the main character is male and therefore he is rejecting projects related to woman stories.”)

He is so right! He is tired of being treated as a supporting actor for talentless actresses who are very popular in the media. He carries the series, but others get the applause. I agree with him. Engin should be the main character in any project he is going to be involved. It should be a powerful and an active character. Enough of his crying for his love! It is time for someone else to cry for him. However, he should stop being so picky. We don’t want to see him staying idle for one more season.

   Марианка, Heart Eyes споделям напълно мнението ти (заедно със забележката)! От една страна се възхищаваме на Енгин, защото е перфекционист и взискателен, а от друга го изкарваме претенциозен.
    Че той ще се върне наесен на екран, е повече от ясно. Енгин е много умен и добре познава правилата на бранша. Ако не снима още един сезон, това ще се отрази негативно на кариерата му. А той, едва ли, ще го позволи.
   Гласувах. Знае се, кой пак ще бъде първенецът накрая. Grinning

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 09:33 от ангела 33

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 34 136


Една стара снимка зад кадър, която ние не сме слагали. Колко хора от екипа са около тях. Какво себеотдаване е необходимо, за да се влезеш в роля и не се влияеш от всички около теб. Професия.....

# 694
  • Мнения: 4 966
Добро утро! Simple Smile
Днес не го докарах до ден, само почти. Simple Smile)
Каква стана този път? Аз на месечинка поседях, вие поплетохте на слънчице и после разплетохте тентелата. Simple Smile)) Ясно е вече какво има и какво няма. Оя ханъм е оневинена - метнала си е предположението жената, чуруликайки, само за да ни намери работа. Simple Smile))



Надникнахме зад храстите... Wink Но за да успея да видя поне малко от непубликуваната при нас до този момент снимка, се наложи да включа още прожектори. Simple Smile)



Сега вече стана ясно кого и къде са снимали. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 4 966
Марианка, Ангела, и аз като г-жа Мерием - ще се съглася, че е крайно време да престанат да карат момчето ни да плаче за жени и да му дадат няколко партньорки (хубави и талантливи) Wink)), които да пореват здраво за него! Simple Smile))





И изкушение сервирали...
Скрит текст:


Последна редакция: ср, 15 май 2013, 10:03 от marytza

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 34 136


Керим - прекрасен.

# 697
  • Мнения: 4 966
По преговорната серия.

00:05:35
М. - Как можа да ми го причиниш!
Н. - Нищо не съм направила!
М. - Направила си!  И той, но и ти!

Може и като пристрастие да се тълкува. Simple Smile Но определено Нарин излиза от рамките на доброто възпитание. Споменах за превръзката с кърпата и какво (евентуално) означава да подариш кърпа на ерген.
Скрит текст:
Предсвадбен етап. Сватовство. Ако отношенията между момата и ергена прерастват в симпатия, младежът предава на своята избранница чрез нейна приятелка пръстен – символ на своето отношение към нея. В случай че момата приема ухажването на ергена, то тя в отговор му предава бродирана кърпичка или цвете, с което той после кичи калпака си.
------
Не се отнася само до кримските българи. Там намерих обяснено значението на такъв подарък, затова ги цитирам, но и в наше село (Пазарджишко) подаряването на кърпа от мома на ерген има значение на одобрение/харесване. А обичаите и символния начин на изразяване, като гледам, са ни бая близки с тези на комшиите. Самият факт, че Мустафа прояви особена загриженост да върне кърпата, според мен означава именно отхвърлянето на подтекста, който се дава на такъв подарък.
Уж добре възпитана, пък основни неща не знае, или ако ги знае, не ги спазва. Отлично съзнаваше как ще се изтълкува излизането насаме с учителя. Можеше да не отиде на срещата, провокирана от Асие. Не би - нави си рогата и отиде. И то след молитвите си за пеперудите в стомаха по повод Сердар... Ама да заплаши Асие с Мустафа - знае.
Хич, ама хич не я одобрявам като поведение. Съжалявам, но Нарин не е така чиста и невинна в моите очи, както се опитват да ми я представят. Това, че тя не влага определено съдържание в постъпките си е едно, но на фона на строго определените и спазвани правила на онова общество, нейните постъпки нито са невинни, нито са наивни. Каквото върши, го свършва с пълно съзнание за последствията, които могат да се очакват и въпреки това го прави. Вироглавство и невинност/наивност за мен някак не се съчетават.

00:27:54
Н. - Майко, не исках да се случи това. Искат да ме омъжат за друг и да се отърват от мене. Изоставена съм, майко. Няма кой да ми помогне. И Сердар ми е ядосан. Не иска да ме погледне дори. Не ме чува, не иска да ме чуе.

Добре. Мустафа - луд, избухлив, своенравен, лош! Ама Нарин не е света вода ненапита, да му се не знае!
Ами нека погледнем нещата реално:
Ако Нарин се беше покорила като една добре възпитана девойка от оня край на съпруга си (дори и по религиозен ритуал, Мустафа и е съпруг - това никой не го отрича. Още повече, че именно заради ритуала го накараха да я пусне в 11 еп.!), нямаше да се наложи Дурие да осигурява друга жена за разплод на Мустафа, той да откача от безсилие и да пожелава нейната и своята смърт. Ако Нарин не се инатеше, нямаше да бъде бита и връзвана от Мустафа. Ако Нарин не се инатеше, нямаше да и се налага да минава през минните полета. Ако Нарин не вършеше нещата против правилата, нямаше да набърка Харун в историята... Абе... ако Нарин не беше вироглавката, която е, нямаше да има история. Simple Smile А Булутът нямаше да трещи ката ден като сърдит св. Илия! Simple Smile) Значи, в основата на историята е ината на Нарин. Ама инат, неподплатен с някакви логически основания, а инат заради самия инат. През цялото време сякаш казва: Вие искате това. Аз не знам какво точно искам, но няма да е на вашето!
Така  се получава според мен.
Тъй че в сцената, в която реве на рамото на майка си, изобщо не предизвиква съчувствие у мен.

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 11:35 от marytza

# 698
  • Мнения: 917


Изкачвайте се бавно, стъпало, по стъпало и се наслаждавайте на тази красота!!!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Прекрасен ден МОМИЧЕТА!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Скрит текст:

# 699
  • Мнения: 1 097
Здравейте,момичета!Аз съм на второто кафе и не знам утро ли е или ден,но да ни е ведро и хубаво през цялото денонощие. Марица е потънала в облаците рано,рано. Вие ме провокирахте с  писанията на г-жа Ойя .Знаете,че комшиите често правят сериали за определени персони.Имам предвид техните две фаворитки.Така беше с Пленителката, с  20-те минути, с Отмъщението. Сценаристките ни поднасят историята на някоя героиня в развитие и в съзнанието им естествено първо изплува женския образ и след това му търсят партньор.Това го признават и Окай и Мелек и сие. Това съвсем не значи,че се получава стойностен филм,като цяло,напротив,много често да не кажа провал,а да го нарека посредственост. И Пепелта е бил замислен, може би ,по тази схема. Друг е въпросът,че само с присъствието си ,още от първата серия Енгин привлече вниманието на аудиторията и съвсем скоро стана доминиращ.Той за кратко време унищожи бариерата  и от партниращ,се превърна във водеща фигура.В този смисъл разбирам израза "сценарии за жени".Енгин иска да излезе от шаблона,защото той свива възможностите му да разгърне потенциала,който има и търси сюжет, в който главния персонаж е мъж,неговата съдба,преживявания ,а останалите са неговите спътници в живота.

# 700
  • Мнения: 0
Здравейте.Да се изкажа и аз по повод написаното от Мерием Аксой:Не мисля,че Енгин е бил в ролята на потдържащ актьор във филмите си.Той е бил главния актьор редом с главната героиня,защото във всеки филм има главна двойка,която разказва любовната история,която трябва да се предаде.Това,че е по-талантлив от всички останали и засенчва колегите си е само в негов плюс.Аз се радвам,че опознах ЕА като Керим,със всичките сълзи,които проля,с прекрасната игра,която ми показа за да мога след това да открия невероятното му превъплащение като Мустафа Булут(не мисля,че това са потдържащи роли на слабохарактерни мъже),сега ще се запознаем и с Низипли и мисля,че отново ще ни очарова.Да и на мен ми се иска да изиграе роля на мачо около който се въртят цял харем девойки умиращи от любов по него,но мисля че и това ще стане а ние просто трябва да имаме търпение за да дочакаме.Обичам Енгин Акюрек,обичам всички роли,които е изиграл,защото ми доказа,че е талантлив,способен и каквато и роля да му дадат да изиграе,той отново ще и се отдаде с цялата си душа и сърце .Защото само той го умее. Heart Eyes Hug

# 701
  • Мнения: 1 097
Аз съм под впечатлението на 45серия,която гледах снощи  и съм се отдала на пиянски гифчета

# 702
  • Мнения: 917
 



Маричке, извинявам се, че те прекъснах с преговора!   Embarassed
Не ми е  #2gunfireза първи път, но знам, че сте добрички и ще ми простите! Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 4 966
Здравейте,момичета!Аз съм на второто кафе и не знам утро ли е или ден,но да ни е ведро и хубаво през цялото денонощие. Марица е потънала в облаците рано,рано. Вие ме провокирахте с  писанията на г-жа Ойя .Знаете,че комшиите често правят сериали за определени персони.Имам предвид техните две фаворитки.Така беше с Пленителката, с  20-те минути, с Отмъщението. Сценаристките ни поднасят историята на някоя героиня в развитие и в съзнанието им естествено първо изплува женския образ и след това му търсят партньор.Това го признават и Окай и Мелек и сие. Това съвсем не значи,че се получава стойностен филм,като цяло,напротив,много често да не кажа провал,а да го нарека посредственост. И Пепелта е бил замислен, може би ,по тази схема. Друг е въпросът,че само с присъствието си ,още от първата серия Енгин привлече вниманието на аудиторията и съвсем скоро стана доминиращ.Той за кратко време унищожи бариерата  и от партниращ,се превърна във водеща фигура.В този смисъл разбирам израза "сценарии за жени".Енгин иска да излезе от шаблона,защото той свива възможностите му да разгърне потенциала,който има и търси сюжет, в който главния персонаж е мъж,неговата съдба,преживявания ,а останалите са неговите спътници в живота.


 newsm10

И аз тъй го усещам, Миленце. Всъщност, в тяхното общество доминиращ е мъжа. Все още са патриархално организирани (чунки ние пък не сме! Simple Smile)). Напъните да покажат решаващата роля на жената започват да се изтъркват. Да, това им е политика, имат си програма за изпълнение относно промяната на мисленето и отношението към жените, ама могат да го постигнат и чрез един силен мъжки образ. Е те такъв Енгин може да изиграе и то така, че на всички шапките им да хвръкнат! Simple Smile

# 704
  • Мнения: 0
Ако ЕА не беше плакал като Керим и не преживяваше толкова дълбоко несподелената си любов,ако не ни беше показал лудостта от несподелената си любов като Мустафа Булут щяхме ли да му повярваме и щяхме ли да съпреживеем с него всички емоции на които ни подложи.Не!Защото той с невероятната си игра и невероятните си превъплащения ни накара да му повярваме,затова и продължаваме да го гледаме и с нетърпение да очакваме новия му проект,защото знаем че отново ще ни качва на небето и няма да можем дъх да си поемем.

Общи условия

Активация на акаунт