Токсично отравяне след ухапване от пчела

  • 1 915
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, много съм притеснена от случилото се и моля за помощ! Преди месец направих алергична реакция след ухапване от пчела. Вследствие на това се появиха симптоми на инфаркт, но след като ме приеха за лечение в болница се разбра че няма. Така или иначе в кардиограмите ми които ми правиха след това има изменения. Последва консулт след изписването от болницата с кардиолог и той реши че трябва да се направи коронарография. Естествено аз не бях наясно какво точно представлява това, но го направих, убедиха ме че трябва.Изследването показа че нямам нищо запушено. И така ми изписаха лекарства за намаляване на кръвното налягане а аз съм с ниско по принцип - небилет и аксанум се казват хапчетата. Не съм ги пила още и ме е страх, особенно като прочетох за какво са- за хипертония, а аз нямам. Да ги пия ли изобщо? И трябва ли изобщо да се пие нещо след тази коронарография? А за измененията в ЕКГ-то казаха, че е най-вероятно токсично отравяне на миокарда, но нямало как да се разбере!??

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
На колко години си? В крайна сметка тези изменения в ЕКГ-то не ми стана ясно от преди инцидента ли си ги имала или в резултат на него? Предполагам, че и преди са ти правили ЕКГ поне профилактично. Имаш ли представа колко ти е пулсът? Небилетът намаля сърдечната честота, а оттам и кръвното. Аксанумът е комбинация от аспирин (за разреждане на кръвта, така се профилактират инфаркти и инсулти) и още една съставка, която да пази стомаха от аспирина. Поне това спокойно можеш да пиеш, без да се притесняваш. С нищо няма да ти навреди. За Небилета не смея да дам съвет, след като кардиолог го е изписал. В каква доза трябва да го пиеш? Имаш ли все още някакви оплаквания? Изобщо какво ти беше кръвното по време на престоя ти в болницата?

# 2
  • Мнения: 1
Кръвното ми е нормално, пулстът около 88-90. Измеменията са след инцидента от ухапването от пчелата- имам негативни Т вълни V1до V3 отвеждания - Т вълни от V1 до V4. На 32 години съм. Мисля че след коронаграфията болките в сърдечната област се засилиха, незнам нормално ли е. А за тези изменения нямат обяснение. но нужно ли е да пия тези лекарства? Аз през повечето време съм с ниско кръвно!

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 458
Ако наистина е токсично натравяне, би трябвало Т-вълната да е преходно състояние и да отмине. При по-учестен пулс тя се задълбочава и се обременява сърцето, затова се налага да се пие Небилетът, поне докато не се нормализира проводимостта. Колко време мина от последната кардиограма? Защо не се обърнеш към ОПЛ-то за нова ЕКГ, може да е преминало? Или да направиш още една консултация с друг кардиолог...

# 4
  • Мнения: 1
Последното ЕКГ е от преди два дни и изменението е така от случилото се вече повече от месец- ухапването се случи на 1.04. Сега се притеснявам от последиците от коронарографията. Мисля че беше излишна, но не съм доктор и я направих.

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 458
Не е излишна. Както вече ти казах, почти всички пациенти имат като твоите оплаквания след нея. Нормално е и ще отмине. И понеже не си доктор, е хубаво да изпълняваш техните предписания.

# 6
  • Мнения: 1
Благодаря за съветите, наистина имах нужда някой да ме успокои че не съм сгрешила, така или иначе има някакъв проблем и може наистина да направя още една консултация, а за лекарствата така или иначе ще ги започна,ако не се почуствам добре ще потърся кардиолога!Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт