Арабски мами ~ лятото ни зове захаросани и сиропирани в 136 тема

  • 103 183
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 63
Здравейте дружинка.
Бибс какви работи ти минават през акъла как без бг нали ще полудея тука с тия дечурлига ,даже снощи купих билети за 29 юни . Така че на 30 можеш да ме видиш в механата до блока да припяват бургаски вечери Laughing. А колкото до шопинга не  си забелязала пояснение то разпродажба и то тотална парчето риялче така че и днес се върнах ,същата поръчка от вчера ама няколко номера по малки за моито сестриче. Тук разпродажбите са понякога наистина без пари,даже в супера дадох повече Twisted Evil. Ох намирането на работа и на мен мие непосилна работа просто съм загубила връзка с риялния живот ,образование имам ама познания по специалността хич ,а и желание да имам в тия страни в тази област кадето искам жени не биха взели ,мъка ми е хайде ако се остановим  в доха ще се запиша на курс по английски поне да се залъгвам че я върша някаква . Дай боже току виж и нещо друго излезе Praynig
 Криси миличка арабите са едни от жестоките народи в световната история ,така че не само не би трябвало да се чудиш ,ами трябва и още да очакваш ,а и това си е воина ,добра такава няма . За Оман разказвах съвсем наскоро така че не мие удобно пак . Накратко спокойно тихо място нещо като австрия нали ти си там самоче в арабски вариант  Laughing беше писала нещо че си чела ,но не вярно султана не е женен няма наследници и тои самия е един син на баща си така че бъдещето тук никак не е ясно .в действителност само 5 са държавите пълни монархии в света ; ватикана свазиленд и Саудитска  аз не ги  броя така че в действителност са 2 и ако султана тук почине ще остане само една . А колко години тази форма беше доминант в човешката история ,всичко се изменя няма спор.
Ще ми бъде много приятно като имам път към софия да се срещна с някои от вас но най рано след 2 месеца, ако има желаещи ще е радост за мен .
Аз много искам да си купим апартамен в Софето но моя е полудял къща да строи аз обаче като един виден човечец от дълбоката провинция не се оправям добре с кварталите в София малко помощ ще ми бъде от полза .
Момчетата мрънкат за аиап да ще ви оставя за сега ,а исках и още щуротии да пиша  Hug Hug

# 31
  • Мнения: 97
Алисамер,че то и на летището можем да се видим като гледам,току що си получих потвърждението за резервации и аз пътувам на 29 юни Mr. Green Party При вас явно разпродажбите са яки,тук и на такава не мога да си намеря блузка под 15-20 000 лири(лв без последните 3 нули) има де,но са тип фениксови и с лошо качество.Иначе за децата ми намирам по на далавера.Ти си забелязала че съм писала орязан бюджет,в превод значи липса на такъв за парцалки Rolling Eyes В коя механа ще бъдеш да дойда да припявам и аз,после може дует да направим на Йовано,Йованке Whistling Ти може да си казвала,но съм забравила от кой град си Blush
Арте,чукни в youtube за клипа,lebanese bellydancer Rindala,пуснала съм част втора от нейното изпълнение.При мен се отваря,не знам при теб що не работи.Още в началото казвах,че съм акушерка,там ми е стихията Flutter

# 32
  • Мнения: 323
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D1%83%D1%81_%D0% … D0%B0%D0%B8%D0%B4 и още на две статии на бг език четох,че султанър е женен и жена му се казва Камила и е англичанка.Освен да лъжат....

# 33
  • Мнения: 1 162
май май 29 е числото на всички пътуващи! Crazy
Биби,определено съм го пропуснала този факт,не знам къде съм била ,че не съм прочела Blush

# 34
  • Мнения: 63
Биба едвали ще се засечем аз имам самолетни смени и кацамунски в турция от там с кола до Бургас.
Но оговорката да се чуем си остава може да си измислим нещо Laughing
Криси статията е неясно написана женен бил само 2 години преди повече от 35 и то за братовчедка си . Странно като се има предвид че многоженството тук е нормално и то в пълната му форма 4 жени. Има някои обяснения за това но не са за форума ,нали се сещаш за модерните детски градини . Това е адски разпространено тук и не мие много ясно как се вмества в действителността но е факт.
За механата ще се разберем . Аз съм мн зле спешен ето но ако се наложи  Joy

# 35
  • Мнения: 18
Ох момичета безкрайно много ви завиждам ама благородно ...... искам и аз в България  Rolling Eyes
ама някой слънчев ден  Crazy

# 36
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет! Как ме привлича този пясък, иска ми се да стъпя в него. Пипала съм пясък от Сахара. Един учител ни беше донесъл в торбичка. Невероятно нежен и оранжево-червен.



  Shocked   Лято 2013 ще бъде най-топлото в историята на Европа или поне през последните 150 години, предупредиха от британската метеорологична служба, съобщи Нова телевизия.

Температурите през летните отпускарски месеци - юни, юли и особено август, ще бъдат много над обичайните за разгара на летния сезон.

Метеоролози предупреждават опасни горещи вълни и суша на целия континент. Затова съветът е – насладете се на последните прохладни пролетни дни, защото ни чака повече от горещо лято.

Твърде вероятно е следващите три да се превърнат в най-топлите в историята и градусите да надминат дори рекордните през 2003 г. Тогава отчетените температури бяха най-високите за последния век и половина.


Брех, брех, дали ще познаят... От снощи при нас се заоблачи ,днес си е направо студено. Но, време има да ни изпържи.  Mr. Green

Биби - помолих Муун да ни вгради видеото ,но не е успяла. Изхвърляло я непрекъснато. Нещо не е на ред , дано го оправят.

# 37
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
http://www.chudesa.net/smartonosen-virus-evropa/
хора, пазете се,4е летищата са бъкани с хора от все страни! да  ни пази бог!  това май не с е лекува изобщо!
криси, не знаем колк оса верни тези видео прояви, разните  публикации, затуй си спомням ,4е при нас грипите бъкаха от изисквания за  изто4ни и потвърждение! а системата предай нататък тук е адски бърза! още преди интернета!
икси, още една при4ина да не се мотаме по жегите това лято!

# 38
  • Мнения: 550
Ха, познайте на коя дата кацаме в София?  Mr. Green
Артемисче, ако и ти летиш до София току виж се видим някъде из лентите за багажа.
Много се радвам, че имаш билет, сега спокойно може да се насладиш на оставащите дни с любимия преди заминаването.  Wink

Икси, а това за цяла Европа ли важи или само за южна? Че тук при нас е към 10 градуса, дори и на пролет не прилича.  Crossing Arms

Алисамер, забравих да те поздравя - нова държава, нови приятели, нови впечатления, нови спомени. А старите дружки пак може да ги посетиш за кафенце и раздумка.  Peace

Фаима, и теб забравих да те поздравя за успешния бизнес. Но аз ти следя нещата във Фейсбук, спомням си, че и холивудски знаменитости са си поръчвали от твоите неща. newsm10

Мен в Йордания ме питаха дали мога да шия и кроя, защото повечето жени от източна Европа, омъжени за тамошни, се занимавали доста успешно именно с това. Разочаровах ги, че съм с две лели ръце щом стане въпрос за такива дейности.  Blush
Да, трудно би ми било и на мен да намеря работа, която да ми харесва, ако се наложи да живеем в Аман. Всъщност една братовчедка е следвала моята специалност и сега работи по специалността си, но 6 дни в седмицата по десет часа. Има малко бебче на 5 месеца - от тримесечно го е дала на ясли, защото по-дълго майчинство би означавало сбогуване с работата.

# 39
  • Мнения: 97
Икси,много се надявам да грешат,че от миналогодишните жеги накъде повече Crazy ooooh! Ще се пренасям в мазето май hahaha То нагласено от едно време като механа,Алисамер може там да си разменяме фалшиви тонове и наздравици,няма кой да ни замеря с домати Mr. Green Между другото ти вярно че си споменала 'бургаски вечери' като координатен код,обаче понеже съм припявала на 'бургаски вечери' от плевенски,свищовски,сопотски и варненски кръчми викам да попитам за всеки случай Hug
Айче,то за юни и нататък става въпрос,баш когато повечето ще сме си в Европа.За работата ей това му е гадното,че с тия 45 дни(тук) майчинство просто те поставят в много кофти ситуация-или работата или детето Crossing Arms е,как да си хвърлиш бебето на 2 месеца някъде,на някого си там...аз не мога.
Марсита,сега освен самолетни катастрофи и това ще го мисля.
Хайде лека нощ,момичета!До утре  bouquet

# 40
  • Мнения: 2
Добро утро,

Малко за разсмъване:



Това с майчинството е ужасно, честно казано, на мен ми е притеснено още даже си казвам нека пъво се установим някъде, докторантурата да мине, пък и моя да си намери стабилна работа. Въпреки че то не се знае и пак. Днешно време е доста трудно да отгледаш дете. А и само да седиш вкъщи да гледаш пак е много сложно с тези цени, които непрекъснато се покачват.

За времето то съобщиха и по новините днес, че ще е много топло. Даже този уикенд ще е по 30 градуса в София.

Икси за пясъка изглежда невероятно на снимка, и на мен ми се прииска една разходка.

За вируса, изглежда лошо, ама каквото е писано ще става.

Хубав и усмихнат ден на всички  Hug.

# 41
  • Мнения: 1 162
Благодаря за кафенцето,страхотно както винаги!  bouquet
Айче аз няма да минавам през София,от тук отивам в Атина да видя майка ми ,там ще поседя 10 дена и после към БГ иначе щеше да е хубаво да се видим някъде докато си чакаме куфарите Wink
Наистина е така ,че сега ми е спокойно с билет вече и се наслаждавам на последните дни заедно,че кой знае колко време ще поседя в БГ докато оправим документи и т.н.
Марси с тая статия за вируса ме поуплаши,ще внимавам на летището в  Турция,че то както е свързваща точка ,от там минават хора от всякакви страни.
Лек и хубав ден на всички! Embarassed

# 42
  • Мнения: 815
Добро утро на всички!    bouquet

Аз ви издирвам от 3 дни пък вие сте сменили заглавието... Уж всички гласувахте единодушно...  промените става много бързо тук newsm78 не се учудвам, че Бг са на това дереже, ако и те използват нашата система на гласуване....

Икси, темата е добра, много благодарности за труда, разбрах, че е имало малко трудности... Ама май е раничко за лятна.. какви ще ги къдрим през юли и август, че жега се очертава  Rolling Eyes

И още едно уточнение, че уж лято ама кат' сме захаросани и сиропирани как ще издържим на това слънце не знам, доста сироп ще изтече до септември   Mr. Green

Алисамер, тук съм, издирвах темата тези дни  Mr. Green дано да стане за Катар  Praynig Може и да си казвала, ама пак да попитам до кога ще сте в Бг-то?

Бибито, нали обеща да поръчаш хубаво време другата седмица...  Heart Eyes нямам търпение, като дете съм преди Еид  Laughing Точкоз там ли ще е? Дано се видим  Hug Laughing Sunglasses

Аз предлагам да сложим таблица с дните на заминаване и връщане на всички и място на отсядане... Да е по-лесно да си направим срещи  Mr. Green

Хайде лек ден на всички и до скоро  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 1
Добро утро!  bouquet

Гледам, че още не сте закусвали, та ви намерих едни страхотни понички, много захаросани и сладички изглеждат, точно като за новата тема! Grinning Благодарности, за която, Икси, оранжевото ми е любим цвят!
А и на мен ми е мечта Сахара да я видя и усетя този пясък...


На повечето ви предстоят вълнуващи пътувания, дано всичко мине благополучно и всяка от вас да има прекрасно лято! Hug Аз за съжаление не мога да планувам престой в Бг за повече от няколко дни, защото курсът ми свършва чак края на юли, а август като знам каква е жега няма да ми се ходи, още повече че първата седмица ще е още Рамадан...Може би септември с половинката, а аз сама смятам другия месец между дните ми за курс да отскоча да си видя семейството ин ша Аллах Praynig Едва ли ще имам време за срещи, понеже ще съм за 3 дни и половина и не съм от Сф. Confused За Мароко началото на юли вече е ясно, но пак само за седмица Wink Между другото можеше в момента да съм там, но нямаше как. На мъжа ми му се отвори път и е там, от повече от седмица съм сама и много ми липсва, утре вечер най-накрая се прибира ин ша Аллах!!! Heart Eyes  Two Hearts
Иначе да тук е по-скоро есен, от колкото пролет, лято ще видим кога ще стане. Аз започнах да си работя върху реферата за междукулт.възпитание при деца в най-ранна детска възраст...Главната ми теза ще е, че разноликостта е обогатяване и привилегия за децата и в никакъв случай недостатък. Интересното е, че макар да се смята, че малките деца не могат да имат предразсъдъци и да поставят етикети, всъщност могат. И то учейки и възприемайки разбира се нашите такива. Ако майката или изобщо личността, която е най-близка до детето коментира с негативен тон майка на друго дете, че е дебела или с такъв и такъв цвят на кожата или че говори неразбираемо, защото е чужденка и т.н., то детето ще се научи,че да се говори така със същия пренебрежителен тон е нещо абсолютно нормално и ще започне и то да ги прилага....

Ако искате, споделете и вие, как е било при децата ви, които са прекарали първите си години в Бг,като са дошли по арабско и са тръгнали на детска градина или училище. Чувствали ли са се в началото пренебрегнати, изолирани или са ги посрещнали веднага с любопитство и радост?? А някое дете коментирало ли е пред тях, че майка им е чужденка и че не изглежда като другите майки или не? Thinking Разбира се, това важи и за децата, които са в България, при тях пък може да е имало коментари заради това, че баща им е арабин и т.н..Но пък мисля, че съпрузите ви, които са учили и работят в България от години, знаят език, имат среда, може там не е било същото, защото и децата са ви родени там. newsm78

Бяхте писали интересни неща за Монтесори, аз също смятам, че материалите биха били полезни на деца в предучилищна възраст, а и след това, но самият метод, детето през цялото време да прави каквото, както и по колкото пожелае, мисля че би могла да спомогне за трудно сблъскване с реалността след това, ако от заобикалящата му среда не му е показано и друго.
Но наскоро пък си говорих с една приятелка, която е имала колеги в университета, които са ходили на такива училища като Монтесори и въпреки се справят със следването в университета и натиска, който за там е нормален, така че всичко е според зависи...

Белбейче, аз знам общи неща по тази тема, видях, че Икси ти отговори много информативно тогава и затова нямаше какво да добавя.

Арте, приятни оставащи седмици с половинката, дано да не ви се наложи да сте разделени за дълго! Hug

Алисамер, сериозна крачка ви предстои, кога ще се местите, предполагам скоро, щом си казваш чао с дружките? А имате ли познати или роднини там? Желая ви късмет и щастие с новото начало!  bouquet На нас също ни предстои местене, но не в друга държава, а в друг град, доста надалече, дано всичко да е за наше добро ин ша Аллах! Praynig

Файма и Портокали, радвам се,че пак пишете!
Файма, поздравление за работата ти, това е чудесно, щом имаш възможност да развиваш тази дейност. Какви неща си поръчват най-вече клиенткитети да им ушиеш? Съжалявам, ако си писала вече!

Със сигурност изпускам нещо, но така е...Сега ставам да се приготвям за зъболекар Crazy

На всички ви успешен и красив ден!!! balloon


Редактирам се, че и аз исках да кажа по темата за гласуване- по-добре следващия път да се направи пак анкета и да се гласува, според мен, иначе така само първите няколко, които имат късмета да са на линия и кажат Да, супер е, слагай го, решават за всички. На мен това заглавие ми харесва, може и лятно продължение да си има Sunglasses Но разбирам Любс, понеже първо нейното харесахте, после другото. И не забравяйте, че по принцип предложените веднъж вече заглавия,дори и неизбрани, могат да останат за предложение за следващия път. И като са в анкета, би било по-прегледно колко и какви са. Peace

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 11:45 от Слънчогледи

# 44
  • Мнения: 323
Слънчогледи,права си.Децата се учат от родителите,ако родителите са настроени негативно,то това автоматически се пренася въру малките деца и те го приемат за нормално.КАто по-големи вече нещата стоят по друг начин.
Голямо значение има и средата,в която се движат и дет.градини,които посещават.Това са моите наблюдения от личен опит.
Имам си своите основания да не коментирам в подробности тази деликатна тема,че се ядосам без време,а и без причина.Познайте кой е роден в Австрия и за какви хора говорим в по-голямата си част.

Общи условия

Активация на акаунт